Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volvo S40 1.6d 2005r. - brak kontrolek , nie działa licznik , kierunkowskazy

mario 77 12 Dec 2013 02:58 11112 4
 • #1
  mario 77
  Level 23  
  Witam,
  Po włączeniu zapłonu jest ciemno na zegarach , nie ma kontrolek (oprócz checka) , nie działa wyświetlacz w liczniku , wskaźnik paliwa , kierunkowskazy ,nie działa również licznik i obrotomierz po odpaleniu auta. Czasami przy pierwszym przekręceniu zapłonu np. z rana wszystko działa i po chwili pojawia się komunikat "srs service urgent" po czym wszystko gaśnie i jest ciemność na zegarach. Środkowy panel działa ale zdarzyło się raz tak , że po odpaleniu auta na zegarach było ciemno , zgasiłem auto - kluczyk w pozycji 0 a środkowy panel był dalej podświetlony tak jakby wciąż był zapłon . Jeśli chodzi o diagnostyke to w każdym module są błędy komunikacji. Czy wypowie się ktoś w jakim kierunku drążyć. Jakieś masy , magistrala CAN , CEM a może stacyjka ?
 • #2
  vollvek
  Level 15  
  Problem może być w sieci CAN albo w samych zegarach. Sprawdź czy jak są ciemne zegary czy działają podnośniki szyb. Jak wszystko inne działa to zegary jak nie działa to zegary albo CAN. Jak nie masz drugich zegarów do sprawdzenia to pozostaje wykluczenie sieci CAN. Zakładam że sprawdziłeś czy jest zasilanie na zegarach jak są ciemne.
 • #3
  mario 77
  Level 23  
  Auto pojechało do elektronika , jak coś się wyjaśni to dam znać.
 • #5
  mario 77
  Level 23  
  Może się komuś przyda to , że przyczyną powyższych problemów była wilgoć w multifunction control module pod nogami pasażera.