Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E90 - 12V po włozeniu kluczyka

12 Gru 2013 10:15 4137 9
  • Poziom 8  
    Witam!
    Gdzie w BMW E90 2007r. po włożeniu kluczyka pojawia się 12V? Potrzebne mi to jest do radi asamochodowego innego niz montowane w BMW.
    Szukałem tam gdzie radio ale nie ma nic. Sukałem tam gdzie skrzynka bezpieczników i nic.

pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Po samym włożeniu kluczyka nie pojawi Ci się nigdzie 12V, musisz przekręcić kluczyk w pierwszą pozycje i na pewno w kostce radia będzie +12V po stacyjce.
  • Poziom 34  
    adam1411 napisał:
    musisz przekręcić kluczyk
    Chciałbym zobaczyć jak to robisz w tym modelu BMW...
    Jest conajmniej kilka miejsc gdzie można znaleźć 15kę, np. gniazdo zapalniczki.
  • Poziom 15  
    Przepraszam kolegę , nie zwróciłem uwagi na model auta.
  • Poziom 8  
    Kurczę i dalej nie wiadomo, jak tam jest. :/
  • Poziom 15  
    Przecież kolega miler80 napisał Ci, że napięcie powinno pojawić się na zapalniczce...
  • Poziom 37  
    adam1411 napisał:
    Przecież kolega miler80 napisał Ci, że napięcie powinno pojawić się na zapalniczce...

Zapalniczka w E90 jest na stałym plusie .
  • Poziom 34  
    SZYMON BYDGOSZCZ napisał:
    Zapalniczka w E90 jest na stałym plusie .

No to w skrzynce w schowku, strona pasażera. Choćby przekaźnik 9 który załącza +12V po stacyjce (15).
  • Poziom 8  
    Proszę o pomoc. Zamontowałem zestaw głośnomówiący parrot, ale o ile problemu z stałym +12 nie ma, to +12 po stacyjce już jest problematyczne.
    Aktualnie zamontowane do zapalniczki. Problem w tym, że tam napięcie pojawia się po odpaleniu silnika. Ja chcę po włączeniu stacyjki, ale wyłączonym silniku.

Czy tak się da? Gdzie znaleźć taki plus? Szukałem w kostkach radia - brak. W skrzynce bezpieczników w schowku wszędzie jest stały +12. Dostęp tam jest też bardzo utrudniony więc trudno stwierdzić czy wszystko sprawdziłem.

Może ktoś wie w jaki kolor kabla się wpiąć gdzieś i podpowie, bo nie chcę nacinać każdego po kolei i sprawdzać.

Dzięki za pomoc