Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring z nagrywaniem bez Linux'a

12 Gru 2013 12:54 1593 4
  • Poziom 6  
    Witam
    Sytuacja wygląda tak:
    W miejscu w którym pracuje jest już założony monitoring, jest sześć kamer. Wszystko podłączone pod serwer na Linux'ie.
    Zakładał to poprzedni pracownik. Ja nie mam dużego doświadczenia z monitoringiem a o Linux'ie nie mam pojęcia. Ostatnimi czasy niektóre kamery przestały działać. Chciałbym się tym sam zająć, wierze że podołam temu dzięki tutorial'om i masie informacji z internetu.

Tylko nie chce grzebać w tym bagnie które jest tym bardziej że nie mam o nim bladego pojęcia, wolałbym odłączyć wszystko i zrobić po swojemu.

Czy jest możliwość posiadania monitoringu z możliwością ciągłego nagrywania w pętli obrazu na jakiś dysk twardy(serwer, dysk przenośny) bez użycia systemu Linux?
    Czy jest oprogramowanie na Windows które zapewni mi takie efekty?

Dodam że nie chodzi mi o tłumaczenie krok po kroku jak to zrobić, tylko podaniu konkretnych informacji: czy jest to możliwe, od czego zacząć, przykłady softu na Windows, jak to zrobić najprościej ale żeby działało?

Z góry dzięki
    pozdr
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 25  
    MattQnc napisał:
    Czy jest możliwość posiadania monitoringu z możliwością ciągłego nagrywania w pętli obrazu na jakiś dysk twardy(serwer, dysk przenośny) bez użycia systemu Linux?

Tak
    MattQnc napisał:
    Czy jest oprogramowanie na Windows które zapewni mi takie efekty?

Tak

MattQnc napisał:
    Dodam że nie chodzi mi o tłumaczenie krok po kroku jak to zrobić, tylko podaniu konkretnych informacji: czy jest to możliwe, od czego zacząć, przykłady softu na Windows, jak to zrobić najprościej ale żeby działało?

Jeśli to kamery analogowe to w komputerze musi być karta DVR - dowiedz się jaka i ściągnij oprogramowanie z strony jej producenta.
    Jeśli mówimy o IP to analogicznie tylko dowiedz się kto jest producentem kamer;)
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 28  
    Jeśli to kamery IP to można nagrywać na NAS-a (dysk sieciowy). Niektóre mają obsługę kamer, czasami niestety płatną.
  • Poziom 6  
    Dzięki za pomoc, jak będe miał jeszcze jakieś pytania do napisze.
    Wesołych świąt
  • Poziom 18  
    Sprawdź oprogramowanie Axxon Next (jest dostępne także za darmo z pewnymi ograniczeniami). Obsługuje około 1500 kamer IP i wszystkie analogowe, ale potrzebna karta do przechwytywania obrazu. Next oprócz nagrywania ma jeszcze analizę wideo (np. zniknięcie ze strefy, ruch w strefie, zatrzymanie w strefie, itp) i wiele bajerów które Cię mogą zainteresować.