Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE46C8790 - Biały ekran i linie

12 Gru 2013 13:58 4836 20

• Poziom 17  
    Samsung UE46C8790 - Biały ekran i linie Samsung UE46C8790 - Biały ekran i linie

Obraz jak na fotkach. napięcia na T-CON wydają się prawidłowe, do taśm panela dochodzi 17V i 3,2V (choć oczywiście w serwisówce o T-conie nic niema ) W menu servis. mam :T-CON- failure, Panel Failure.
    Co o tym sądzić ?
  • Poziom 43  
    jacek23k napisał:
    Co o tym sądzić ?

Dokładnie to, co napisane w "menu service". Czyli zacząć od wymiany T-CON.

Bardzo mnie ciekawi, dlaczego dla potrzebujących pomocy, taką trudnością jest podanie nazw podzespołów!
    Być może wiem co tam jest - BN81-04367A z matrycą LTF460HQ03-A02. A być może co innego.
    Na module jest sporo opisanych punktów pomiarowych. Może warto sprawdzić i podać na forum?
    Może jednak coś z technologią BGA? ;)
  • Poziom 16  
    mirex napisał:
    Bardzo mnie ciekawi, dlaczego dla potrzebujących pomocy, taką trudnością jest podanie nazw podzespołów!

Cenna uwaga.
    Może by tak wprowadzić jakiś szablon dla potrzebujących? Oczywiście na zasadzie dobrowolności, którego wypełnienie będzie premiowane np. obniżeniem kosztu punktowego.

• Poziom 17  
    Proszę bardzo : Main BN94-03469B, T-CON 2010-R240S-MB4-1.0 Panel LTF460HQ03

Dodano po 2 [minuty]:

Dodam,że TV nie reaguje na gięcie panelem ani płytkami, a obraz nie zmienia się po nagrzaniu.

Dodano po 3 [minuty]:

Tak jak pisałem. napięcia na T-con są zgodne z nadrukami (są tylko 3 nadruki z napięciami) oczywiście bezpieczniki SMD sprawdzone.
  • Poziom 43  
    jacek23k napisał:
    są tylko 3 nadruki z napięciami

Nieprawda. Opisanych na module punktów kontrolnych jest dużo więcej.
    Jaka końcówka przy matrycy, tak dla porządku?
  • Poziom 33  
    acsz napisał:
    mirex napisał:

Cenna uwaga.
    Może by tak wprowadzić jakiś szablon dla potrzebujących? Oczywiście na zasadzie dobrowolności, którego wypełnienie będzie premiowane np. obniżeniem kosztu punktowego.

Takie szablony są już na innych forach.
  • Poziom 43  
    Zbyszku, na innych poważnych forach nie potrzeba szablonów, bo użytkownik rozumie, co do niego należy i co jest w JEGO interesie.
    Tam posty otwierające temat mają swoją konkretną wartość - opis szczegółowy TV, opis wykonanych czynności i pomiarów, wskazujący, że zakładający temat ma pojęcie o elektronice, a także jaki jest poziom jego wiedzy, wreszcie - w miarę potrzeby - fotografie, linki do podobnych tematów, a nawet czasami wsady.
    Inne tematy kończą w koszu zanim się na dobre zaczną.

Na naszym forum cackamy się z każdym, grzecznie prosimy, a i tak wszystko na nic, bo tu się pomoc należy każdemu, jak psu micha. ;)
    Ale nie dziwię się nawet, bo gdy stary użytkownik zakłada temat, to post też ma dwa zdania najczęściej i koniec.
    Bo albo nic nie zrobił z braku czasu i liczy, że mu się po prostu należy, albo nie pisze, bo "przecież to oczywiste, że co mogłem i wiedziałem, to już zrobiłem", a opisanie wszystkiego najwidoczniej uwłacza jego godności jako fachury.
    Oczywiście są i pozytywne przykłady.
    Dobrze jednak wiecie, że jest ich niewiele.

Jest parę osób na tym forum, które przez lata odegrały niebagatelną rolę w takim "wyedukowaniu" społeczności. Nie "chwaląc się", też na początku mojej drogi swoją cegiełkę do tego "dzieła" dołożyłem.

Teraz nowy, zgodnie nawet z regulaminem, poczyta najpierw ... i zakłada temat. Na wzór tych czytanych.
    I mamy takie perełki, jak to
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2709731&highlight=
    gdzie nawet szanowny Administrator chce ratować temat przed koszem.

Lub to, tylko trochę w drugą stronę - bo zamiast kosza można było spróbować wyegzekwować regulamin.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2709201.html
    Ostatecznie sprawa jest mało znana, dostępna tylko na niewielu starych schematach, a "delikwent" jednak coś zrobił w kierunku znalezienia rozwiązania.
    No i ... pomimo, powiedzmy standardu Grundiga, nawet ja nie mam pewności, że u niego to zadziała. Trzeba by sprawdzić "po ścieżkach" w razie czego.

No i mamy OT. ;) Niestety, sam autor sobie winien. ;)
  • Poziom 16  
    Wracając do tematu, to czy t-con umieszczony jest z dołu?

Jeśli tak to flexy mogły być zalane przy nieodpowiednim czyszczeniu ekranu.
    Obejrzyj, czy nie ma wżerów na połączeniach listwa/flex.

A konkretnie? linki?
    I "takie" to znaczy jakie, czy do tego forum będą pasować?

Lenistwo jest drugą naturą człowieka, ale jak jest pod ręką coś z czego można skorzystać (np. szablon)
    to z pewnością przynajmniej część osób skorzystałaby z takiego ułatwienia.

Niektórzy powiedzą, że za dużo ich to kosztuje, szkoda im na to czasu,
    ale jak ktoś mądrze powiedział "to co kosztuje ma wartość"

Na podstawie kilku dokładnie opisanych a nie rozwiązanych usterek można rozwiązać własną podobną usterkę.
  • Poziom 33  
    'Szablon' jest na Television Magazine Forum. Należy go wypełnić, wpisuje się np. co zostało już sprawdzone i pomierzone przez adepta napraw, wpisuje sie numery matrycy, modułów itp. Zapewne coś podobnego jest też na forach ASWO np. Euras, ale tego nie jestem pewien.
  • Poziom 16  

Tyle tylko, że to nie polskie forum i na dodatek translator wypisał mi to:
    "Forum jest już płatny członków tylko handel forum i opłacony do subskrypcja musi być wykupione przez wszystkich członków."

Kto więc będzie pomagał i na dodatek jeszcze płacił za to?
    Poza tym translatory jak widać są dalekie od doskonałości.
  • Poziom 33  
    'Handel forum' ze słowa 'trade' tłumaczy sie jako forum 'dla ludzi z branży' czyli serwisantów oraz coś w stylu serwisu autoryzowanego w Polsce, czyli serwisanci wykonujący naprawy tylko określonych marek telewizorów. Osoby takie mają nie tylko większy dostęp do modułów, ale również rabat w odróżnieniu od innych, ale z reguły to tylko 'wymieniacze płyt' a więc tak jak w serwisie autoryzowanym w Polsce.

Dodano po 2 [minuty]:

acsz napisał:

Kto więc będzie pomagał i na dodatek jeszcze płacił za to?

To działa w dwie strony: płacisz i pomagasz innym, ale inni też pomagają tobie :D
  • Poziom 16  
    Miałem podobne uszkodzenie w tym modelu pomogła wymiana t-con

• Poziom 17  
    Nareszcie coś konkretnego...T-con zamówiony kilka dni temu i idzie z Irlandi. jak dojdzie dam zanć jakie efekty.
  • Użytkownik usunął konto  

• Poziom 17  
    Ale one są rozmyte
  • Poziom 33  
    Niestety najprawdopodobniej bedzie to wada matrycy, a wymiana T-con nie da dobrego rezultatu.

Pozdr.
  • Poziom 28  
    Mam nadzieje roskreczilesz matryce, bo jak zalana, albo jescze lepiej kotek ob... to T-con raczej niepomorze.

• Poziom 17  
    Kolega rtv.sevice miał rację ...panel zalany , nie udało się go uratować. Temat zamykam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    No bo kolega z Litwy musiał zdalnie zajrzeć do TV. Własnych oczek nie starczyło autorowi. ;)

A konkretnie co zalane? Jakie kroki podjąłeś, aby
    jacek23k napisał:
    go uratować
    ?

• Poziom 17  
    Niestety panela nie udało się uratować mimo wyczyszczenia tlenków.