Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SAECO incanto - słabe cisnienie pary

Chagi_7 12 Dec 2013 14:06 6375 19
 • #1
  Chagi_7
  Level 11  
  Witam, ekspres wytwarza bardzo słabą pare, czasami jest mocny strumień, jednak po chwili zmniejsza się i tylko lekko paruje, nie ma mowy o spienieniu mleka. Zawór pary był sprawdzany, wyczyszczony, ekspres odkamieniony.
  Panowie, podpowiedzcie co jeszcze mogę sprawdzić w warunkach domowych, czy istnieje możliwość uszkodzenia samej grzałki od pary?
  Dodam ze ekspres trochę stał nie używany, kaw zrobionych ok 300
 • #2
  Chagi_7
  Level 11  
  Nikt nie pomoże?
 • #3
  Harley883
  Level 14  
  Jak przekręcisz pokrętło pary to słychać pracę pompki ? Pokrętło musisz dać do oporu.
 • #4
  Chagi_7
  Level 11  
  Tak pompkę słychać, takie cykanie. Istnieje możliwość sprawdzenia grzałek czy tylko podmiana?
 • #5
  cafedomino
  Level 20  
  Jeśli zawór pary jest sprawny (często wycierał się plastikowu ząbek pokrętła który wchodzi w metalowy korpus zaworu- sprawdzało się go po przez dociśnięcie pokrętła podczas wytwarzania pary) to albo grzałka padnięta ale 300 kaw to troche za mało jeśli nawet wszystkie były ze spienionym mlekiem albo miałem pare przypadków walnięta płyta a dokładnie któryś z triaków na niej. Który to ni hu hu nie wiem. W starych Incanto był to triak koło wyjścia zasilającego grzałke pary, ten jak rozumiem przy tej ilości kaw to nowszy model.
 • #6
  cnota
  Level 11  
  cafedomino Moje pytanie odbiega od tematu poruszanego tutaj , jednak dotyczy ekspresu saeco incanto : czy moża wykręcić palec bez rozkręcania ekspresu .Nie trzyma mi zaworek na palcu i podczas robienia kawy większość wylewa się do tacki
 • #7
  cafedomino
  Level 20  
  Jeśli to jest stary typ Incanto z grzałką w kształcie podkowy to tak. Zdejmujesz osłone plastikową która znajduje się na tylnej ściance przykręcona trzema śrubkami. I płaską 17 odkręcasz trzpień mozolne ale wykonywalne. Jeśli ekspres ma już termoblok (podejrzewam że tak) Bez rozkręcenia ani rusz.
 • #8
  jaras000
  Level 11  
  Witam wszystkich

  Posiadam Incanto Classic, po odkręceniu dyszy Pary woda leci zarówno dyszą pary jak i palcem zaparzacza, winny palec, czy może zawór pary ? Dodam, że palec stary na klucz 17 i nie wiem czy jak rozkręcę to czy coś poza wymianą mogę zrobić. Pompka chodzi standardowo kilka sekund i rozłącza, prawdopodobnie z powodu braku możliwości wytworzenia właściwego ciśnienia, rozumuje właściwie?

  Pozdrawiam
  Jarek
 • #9
  cafedomino
  Level 20  
  Winna uszczelka w zaworze zaparzacza, wlej odkamieniacz do zbiornika (dobry) i zrób na nim parę kaw (ale nie na ziarnach tylko na przycisku kawy mielonej niech sam odkamieniacz płynie) jeśli nie pomoże odkręcanie. To że jest miejsce na "17" to nie oznacza że odkręcisz. Na naklejce pod spodem ekspresu jeśli jest napis "Bojler J" to znaczy że jest termo blok i bez rozkręcania bebechów nie da rady. Jeśli uda Ci się odkręcić to rozbierz mechanizm zaworu, odkamień, fachowo powinno się wymienić zaworek z uszczelką na nowy. Pompa wyłącza się tylko wtedy gdy układ jest niedrożny lub brak wody. Opisz dokładniej co się dzieje jak włączysz przycisk kawy. Powodzenia.
 • #10
  cnota
  Level 11  
  Witam, podobne pytanie ale do innego ekspresu .Posiadam saeco primea ring i bardzo szybko napełnia się pojemnik ociekowy pod blokiem zaparzacza .Wymieniłem uszczelki na bloku oraz palcu ale nie zmieniło to stanu rzeczy .Wystarczy zrobić 4 kawy i mały pojemniczek jest pełny .Czy tak powinno być w tym ekspresie ??
 • #11
  cafedomino
  Level 20  
  W Primea Ring jest nieszczęsny multizawór ale za nim go wymienisz sprawdz czy nie jest uszkodzony zawór bezpieczeństwa na pompie lubi się zablokować kamieniem. Rozkręcić i wyczyścić odkamieniaczem. A najlepiej zdjąć lewą część obudowy wyjąć wnęke w której umieszczasz zbiornik wody i zrobić kawe wtedy będzie widać jak dostaje się woda.
 • #12
  cnota
  Level 11  
  Jeżeli chodzi o zbieranie się wody- to woda zbiera sie w pojeniku po prawej stronie , ekspres działa bezproblemowo, robi bardzo pyszną kawę .Podpowiedz mi jeszcze proszę za co jest odpowiedzialny multizawór i czy jeżeli wyciek byłby na pompie to woda nie zbierałaby się pod ekspresem ???
 • #13
  cafedomino
  Level 20  
  To że zbiera się woda w pojemniku po prawej stronie (ten pod blokiem zaparzającym) to normalny objaw, wpływa tam woda po zakończeniu cyklu parzenia. Pytanie jak szybko tam napływa 2-3 kawy i pełen to za dużo. Multizawór to taki rozdzielacz wody i pary. W zalerzności jaka funkcja jest aktywowana w takiej pozycji ustawia się zawór-woda do cyklu parzenia, gorąca woda lub para do spienienia mleka. Teraz te funkcje spełniają elektrozawory.

  Dodano po 3 [minuty]:

  Pompa jak i zawór znajdują się po lewej stronie więc każdy wyciek będzie widoczny pod ekspresem. Z resztą cały układ zasilający ekspresu jest tam ale czasami bez rozkręcenia trudno stwierdzić skąd cieknie.
 • #14
  cnota
  Level 11  
  Podsumowując ( jeżeli dobrze zrozumiałem ) gdyby wyciek był z multizaworu to woda zbierałaby sie pod ekspresem ( u mnie tego nie ma ) czyli multizawór jest ok -jednak pojemnik ociekowy pod blokiem zaparzacza napełnia się zbyt szybko - czyli mimo wymienionych uszczelek na palcu i bloku muszę szukać właśnie tam jakiejś nieprawidłowości
 • #15
  cafedomino
  Level 20  
  Dokładnie tylko pytanie po ilu kawach ekspres sygnalizuje że pojemnik jest pełny i faktycznie jest wypełniony wodą jak go wyjmujesz.
 • #17
  jomalkovic
  Level 9  
  Podłączę się, bo to wiekowy ekspress i większość postów sprzed lat. Mam Incanto i od jakiegoś czasu robi chłodną kawę. Do tego dość długo się podgrzewa, czasami tak długo, że przechodzi w tym czasie bezpośrednio w stan uśpienia. ktoś może dać jakieś wskazówki, czy tylko serwis pozostaje?
  Dzięki za odpowiedź i wybaczcie, że nie bezpośrednio w nowym temacie, ale tak chyba sprawniej.
 • #18
  cafedomino
  Level 20  
  W starych Incanto grzałka była typu podkowa więc albo grzałka jest na wykończeniu albo czujnik temperatury padł.
 • #19
  jomalkovic
  Level 9  
  Rozumiem. Czyli to co na rysunku jest w kształcie grzałki, a niektórzy opisują to jako podgrzewacz pary, to jest w tym modelu właściwa grzałka do kawy?
  Pisząc o czujniku, masz na myśli ten element, który na rysunku umieszczony jest pośrodku tej "podkowy"?
 • #20
  cafedomino
  Level 20  
  W starych Saeco tak jak i w Incanto występowały grzałki starego typu skręcane i na nich był zamocowany czujnik temperatury (od strony wewnętrznej trzeba wpierw odkręcić grzałkę) wychodzą z niego dwa "mechate" zielone kable. To co opisujesz że nazywają to grzałką pary to grzałka która występowała w Incanto z szybką parą i służyła tylko do wytwarzania pary. I nie ma nic wspólnego z podgrzewaniem wody na kawę.