Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki bluetooth Prestigio PBSH1 + laptop

asiamarz 12 Gru 2013 14:12 8901 9
  • #1 12 Gru 2013 14:12
    asiamarz
    Poziom 8  

Cześć, kilka dni temu kupiłam sobie słuchawki Prestigio PBSH1 - są to słuchawki bezprzewodowe bluetooth. Niestety od kilku dni męczę się próbując podłączyć je do laptopa (samsung NP550P5C) lub telefonu (Samsung Galaxy S3) ale bezskutecznie, ani laptop ani telefon nie wykrywają słuchawek. Nie wiem co zrobić żeby zaczęły poprawnie działać lub też jak sprawdzić czy działają poprawnie (czy je reklamować w sklepie).

Z góry dzięki za info :)

0 9
  • #2 12 Gru 2013 18:28
    actin
    Poziom 32  

Uruchomiłaś słuchawki w trybie parowania zgodnie z instrukcją ?

1
  • #3 12 Gru 2013 19:58
    asiamarz
    Poziom 8  

Tak wszystko zgodnie, ale nic nie wykrywa

1
  • #4 13 Gru 2013 15:03
    actin
    Poziom 32  

Jaką masz kartę Bluetooth w laptopie? W tel włączasz tryb widzenia ?

0
  • #5 13 Gru 2013 18:25
    asiamarz
    Poziom 8  

Intel(R) Centrino(R) Wireless Bluetooth(R) 4.0 + High Speed Adapter

Tak mam włączone przeszukiwanie, sterownik też aktualny.

0
  • #6 13 Gru 2013 19:52
    actin
    Poziom 32  

Spróbuj:
    Parowanie czyli łączenie w pary (odbiornik + słuchawka).
    Słuchawkę ustawiasz w tryb wykrywania przez BT (nie znam tego modelu słuchawki ale prawdopodobnie po włączeniu przytrzymujesz przycisk przez kilka sekund ).
    W komputerze klikasz prawym przyciskiem myszy w ikonę BT w trayu
    -> wybierasz "kreator instalacji interfejsu bluetooth" następnie
    -> wybierasz opcję "Wiem z jakiej usługi chcę korzystać i chcę znależć ....." klikasz dalej
    --> następnie wybierasz "zestaw słuchawkowy" i klikasz dalej
    --> BT w komputerze będzie wykrywał w okolicy zestawy słuchawkowe i z listy wybierasz swoją słuchawki i klikasz dalej

-> następnie kreator utworzy skrót do słuchawek i klikasz zakończ
    W panelu sterowania we właściwościach audio w zakładce audio jako kartę muzyczną wybierasz "dźwięk bluetooth" albo (zalecane) "wysokiej jakości dźwięk bluetooth "

1
  • #7 14 Gru 2013 07:50
    asiamarz
    Poziom 8  

Niestety nie mam takiej opcji po wciśnięciu na ikonę traya Słuchawki bluetooth Prestigio PBSH1 + laptop

Matwi mnie że nieaktywna jest opcja "Zezwalaj na połączenie urządzenia". I nie o końca wiem co zrobić żeby ją uaktywnić. W ustawieniach mam zaznaczoną opcję "Zezwalaj urządzeniom bluetooth na odnajdowanie tego urządzenia".

0
  • #8 14 Gru 2013 18:44
    asiamarz
    Poziom 8  

A więc, pod telefon słuchawki podłączone i działają, wszystko OK. Niestety komputer nadal ich nie wykrywa, przypuszczam że to problem ze sterownikami (mam Windows 8.1). Kontaktując się z Samsungiem otrzymałam odpowiedź że "nie zalecają aktualizacji do wersji 8.1" tyle byli w stanie mi odpisać. Gdyby ktoś dysponował sterownikami do tego modelu Bluetooth pod system Windows 8.1 to byłabym bardzo wdzięczna.

0
  • #9 21 Gru 2013 15:54
    Goplanistka
    Poziom 1  

Witam
    Mam ten sam problem;( tel. nokia lumia 610, laptop lenovo G570 windows7. Nie wyszukuje mi ani na latopie ani na telefonie;/

0
  • #10 22 Gru 2013 13:10
    asiamarz
    Poziom 8  

Przytrzymałaś przycisk włączenia słuchawek przez ok 8 sek?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo