Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] Jaką drukarkę wybrać w granicach 300zł?

Mariusz00794 12 Gru 2013 14:28 4053 15
  • #1 12 Gru 2013 14:28
    Mariusz00794
    Poziom 5  

Witam, potrzebuję do domu drukarki,ewentualnie urządzenia wielofunkcyjnego za około 300 zł.
    Najważniejszym kryterium jest to, aby była:
    -tania w eksploatacji (tanie zamienniki),
    -aby drukowała wydajnie.
    Zastanawiam się nad jakimś atramentowym Brotherem, ponieważ słyszałem, że w nich nie ma większych problemów z zabezpieczeniami przed stosowaniem nieoryginalnych tuszów.
    Mam na oku urządzenie Brother DCP-195C. Jednak nie wiem, jak sprawa będzie się miała z eksploatacją tego sprzętu.
    W tym roku mam maturę, potem idę na studia, więc zależy mi na tym, abym nie wyrzucił pieniędzy w błoto i był zadowolony z drukarki.
    Bardzo proszę o doradzenie mi co w tej cenie będzie najlepiej kupić.
    Pozdrawiam :)

• #2 12 Gru 2013 15:49
    tracer_as
    Poziom 19  

np HP3525 tuszy jest cztery, jeden koszuje ORYGINALNY ok 38 zł na 600 str

• #3 12 Gru 2013 15:56
    Imprimarex
    Poziom 24  

Wg mnie monochromatyczna laserówka spełni Twoje oczekiwania. W tej cenie dostaniesz np.: Samsunga ML2165 gdzie koszty regeneracji przy samodzielnym uzupełnianiu wyniosą 8zł/3000stron.

Ewentualnie ten sam model wyposażony w Wifi - czyli Samsung ML2165W.

Cenowo ta pierwsza w okolicy 200zł nowa, zaś ta druga między 200-300zł.

• #4 12 Gru 2013 16:21
    homman
    Poziom 26  

Z drukarkami to jest w skrócie tak:

Laser NIE WIELOFUNKCYJNY= w domu przeżyje cie. Kupisz raz na 3 lata toner czy uzupełnisz proszkiem.
    Ale BW i nie masz skanera.

Atrament wielofunkcyjny w stylu hp, lexmark = wieczne bawienie się w dobijanie. Moczenie głowicy bo zaschła a ty musisz pilnie wydrukować. Lub kupowanie po 50pln za tusz z głowicą oryginalny czy nie oryginalny i tak wychodzi koło tego za BW koło 70 za kolor.

Brother / canon/ epson - tani druk, zamienniki kupujesz nawet po 20pln za komplet 4 tuszy.
    Zabezpieczeń nie ma. Canon ma chipy ale dostajesz je z nowymi pojemnikami albo resetujesz.
    Ale tego typu drukarki mają tą wadę iż MUSISZ żeby się waliło i gromiło raz na 2 tyg coś wydrukować. Nie musi być dużo zwykła strona testowa tego typu np
    http://www.fotopolis.pl/obrazki/HPDeskJetF735p12.jpg

Bo jesli nie wydrukujesz miesiąc, dwa. Głowica zaschnie i albo uda się ją udrożnić ultradźwiękami, parą itd co już rodzi spore koszty albo drukarka w kosz.
    Jw głowica w porównaniu do hp jest w drukarce A NIE W POJEMNIKU.

Potem masz już wydatek czyli laser bw + skaner, laser kolorowy i laser kolorowy + skaner (600pln używka). Jw zaleta jest taka że kiedy byś nie drukował to drukuje.

W praktyce wielu ludzi przekonuje się o tym że koloru nie potrzeba jedynie dzieci takie szkolne. A zawsze można skoczyć do sklepu i wydrukować te 2 3 strony kolorowe.

Dlatego ja polecał bym laser bw + skaner. W granicach 350pln np Brother DCP-1510E
    wifi = + 100pln
    kolor = + 300pln

Z drugiej strony dziś każdy ma aparat i skanera nie trzeba aż tak bardzo. Pstrykasz fotę dokumentu i wysyłasz. Ale jw ja bym obstawał przy wielofunkcyjnym laserowym BW.

A jw masz wyjaśnione w skrócie jakie są różnice.

• #5 12 Gru 2013 20:56
    my41s
    Poziom 31  

homman napisał:
    W praktyce wielu ludzi przekonuje się o tym że koloru nie potrzeba jedynie dzieci takie szkolne

To prawda. Ja czasem dodrukowuje z 1-3 strony na atramentowej w kolorze na 300-500 stron wydrukowanych na laserze.
    homman napisał:
    jesli nie wydrukujesz miesiąc, dwa. Głowica zaschnie

No niestety, tak bywa. Ale to trzeba mieć pecha, żeby po 2 tygodniach głowica zaschła, a często może to być też wina samego użytkownika - jak kolega trzymał drukarkę przy kaloryferze, to mu zaschła głowica w tydzień, a potem mi gadał, że epson jest do niczego - poradziłem mu, żeby przestawił i jakoś mu nie zasycha. Ja sam już prawie 2 miesiąc nie drukowałem na atramentowej - stała odłączona. Dziś potrzebowałem wydrukować 2 strony w kolorze - podłączyłem i wydrukowałem - nic nie zaschło (wkłady hp 339 / 344 - ale oryginalne).

Mariusz00794 napisał:
    W tym roku mam maturę, potem idę na studia, więc zależy mi na tym, abym nie wyrzucił pieniędzy w błoto i był zadowolony z drukarki.

To tym bardziej polecam laser. Jak dołożysz, to wielofunkcyjne laserowe.
    homman napisał:
    Ale jw ja bym obstawał przy wielofunkcyjnym laserowym BW.

Ja również.

• #6 13 Gru 2013 13:08
    rys57
    Moderator

Autor zadał konkretne pytanie. Odpowiedzi pozostają.

Część polemiczna, obarczona merytorycznymi błędami, została usunięta :arrow: Link.

• #7 13 Gru 2013 17:01
    Mariusz00794
    Poziom 5  

Dziękuję za tyle odpowiedzi i wyjaśnień do mojej prośby ;)
    Po weekendzie będę zamawiał drukarkę, jednak chciałbym się jeszcze dowiedzieć jakie konkretne laserowe do 300 zł, oprócz podanych Samsungów mógłbym rozważyć przy zakupie.
    Zastanawiam się też nad atramentowym urządzeniem wielofunkcyjnym HP Deskjet 3515 lub jakimś Brotherem, tylko nie bardzo wiem, który Brother byłby najlepszy.
    Tak więc jeszcze jednoznacznie nie zdecydowałem czy będzie to laserowe czy atramentowe urządzenie, przez weekend się ostatecznie zastanowię.

• #8 13 Gru 2013 17:05
    my41s
    Poziom 31  

Mariusz00794 napisał:
    Po weekendzie będę zamawiał drukarkę, jednak chciałbym się jeszcze dowiedzieć jakie konkretne laserowe do 300 zł, oprócz podanych Samsungów mógłbym rozważyć przy zakupie.

Pytanie, czy tylko nowe, czy używane też wchodzą w grę. Jeśli używane - to hp 2300d, 1320, P2015 - chyba standard, co warte polecenia i tanie w eksploatacji.

• #9 13 Gru 2013 17:38
    homman
    Poziom 26  

Ale nie napisałeś czy same laserowe czy laser + skaner.

W przypadku laser + skaner to tylko najtańsze rozwiązania od producentów wchodzą w grę.
    Masz do wyboru jedynie:

BROTHER DCP-1510E ~350pln 3 lata gwary promo, brak jeszcze zamienników ale tam jest osobno bęben więc nawet oryginał to <150pln

BROTHER DCP-7057E 400pln + 100za wifi (model w) kupa zamienników już za 30pln 3 lata gwary

Na canona/epsona cie nie stać.
    HP LaserJet M1132 też 500pln toner 50pln
    XEROX WorkCentre 3045V 500pln
    Pozostaje samsung

Samsung SCX-3400 350pln są zasypki z chipem koło 50pln
    z wifi SAMSUNG SCX-3405W 450pln jw.

Wiec z tego wszystkiego brałbym DCP-7057W (z wifi). Sprawdzona stara konstrukcja.

JW atramentu bym na twoim miejscu nie brał.

Z samych drukarek pomyśl nad zestawem telefon galaxy trend + Samsung ML-2160 w vobisie są około pół roku. 650pln
    http://vobis.pl/samsung-galaxy-trend-lite-black-drukarka-ml-2160-2-125763.html
    Jest to ta sama konstrukcyjnie drukarka co podane niżej niezawodne modele tyle że już zchipowane ale kupisz chipa za 30pln i z głowy. Za 50pln proszku nie przedrukujesz.

Co do używek to najlepsze były ml1610 ml1640 ml2010pr xerox 3117 i dell też taki sam nie pamiętam modelu. 0 chipów sypiesz tylko toner. Sam takiej używam kupiłem 1kg proszku za 35pln z wysyłką ostatnio okazyjnie. Starczy na jakieś 20tyś stron.
    Potem są hp 10XX
    A potem brothery 52XX 20XX

ALE NIGDY NIE WIESZ JAKĄ UŻYWKĘ KUPISZ. Tu zużyte rolki tu separator tu coś. W to też bym się nie pchał. Ale czasami idzie upolować taki model - leżak magazynowy nawet nie otwarty za 200pln np.

• #10 13 Gru 2013 18:23
    Mariusz00794
    Poziom 5  

Faktycznie mój błąd, sprzęt ma być oczywiście nowy :D.
    Jeśli brałbym laser to zaznaczam, że może być sama drukarka lub drukarka z wifi (dam radę jakoś bez skanera na rzecz oszczędności). Mogę wydać na to max 350 zł, bo wyżej mnie nie stać, także wszystko za 400 i wzwyż odpada.
    Jeżeli urządzenie wielofunkcyjne to stawiam na Brothera lub HP.
    Mógłby mi ktoś jeszcze podsunąć jakieś nowe urządzenia wielofunkcyjne od Brothera, bo takowych znam mało, a byłaby to jakaś alternatywa przy zakupie :).

• #11 13 Gru 2013 20:52
    my41s
    Poziom 31  

homman napisał:
    ALE NIGDY NIE WIESZ JAKĄ UŻYWKĘ KUPISZ

To prawda, ale...
    homman napisał:
    Tu zużyte rolki tu separator tu coś

Bez przesady, zwyczajnie trzeba wiedzieć co i u kogo kupować, a się nie wtopi. Ja zdecydowanie wolę używaną hp 2300 niż nowego samsunga 2165. Sam dla siebie również kupuję używane i praktycznie nie ma żadnych problemów. Raz Samsung mi papier zacinał, ale okazała się to być wina wilgotnego papieru.

Z drugiej strony podczas użytkowania typowo domowego i niezbyt dużej ilości druku - praktycznie każda się nada.

Mariusz00794 napisał:
    Jeśli brałbym laser to zaznaczam, że może być sama drukarka lub drukarka z wifi (dam radę jakoś bez skanera na rzecz oszczędności). Mogę wydać na to max 350 zł

HP P1102/P1102W. Popularna, dość trwała, tonery dość tanie.
    Mariusz00794 napisał:
    Jeżeli urządzenie wielofunkcyjne to stawiam na Brothera lub HP.

Poleciłbym HP 3525.

Co prawda przekracza budżet: http://allegro.pl/hp-laserjet-3380-wroclaw-gwarancja-fv-i3776082206.html
    http://allegro.pl/urzadzenie-wielofunkcyjne-hp-lj-3052-tychy-i3766415604.html
    http://allegro.pl/kyocera-fs-1118-super-stan-fv-gw-100-tonera-i3792880196.html

• #12 14 Gru 2013 17:58
    Mariusz00794
    Poziom 5  

Witam ponownie
    Zdecydowałem się jednak na atramentowe urządzenie wielofunkcyjne i waham się pomiędzy dwoma oczywiście nowymi a nie używanymi modelami.
    Jest to HP 3525 i Brother DCP-195C. Brother ma tanie zamienniki, z kolei HP jest nowocześniejszy.
    Który z nich lepiej wybrać?

• #13 14 Gru 2013 18:13
    1903379
    Usunięty  
  • #14 14 Gru 2013 18:35
    Mariusz00794
    Poziom 5  

Zamierzam drukować do 50 stron na miesiąc.

• #15 14 Gru 2013 21:03
    my41s
    Poziom 31  

Mariusz00794 napisał:
    Zamierzam drukować do 50 stron na miesiąc.

Przy tak małej ilości - hp 3525 + oryginały (tak jak to napisał Sługa WSI) ujdzie. Jednak biorąc pow uwagę to, że:
    Mariusz00794 napisał:
    W tym roku mam maturę, potem idę na studia

Lepiej wybierz Brothera.

• #16 18 Gru 2013 21:57
    Mariusz00794
    Poziom 5  

Witam ponownie, nie odzywałem się trochę bo nie miałem zbytnio czasu.
    Dziś zamówiłem u znajomego w firmie komputerowej drukarkę HP3525. Nie wziąłem tego Brothera DCP-195C, ponieważ mi i mojemu rodzeństwu także zależało na tym, aby urządzenie miało Wi-Fi.
    Dziękuję za obszerne wyjaśnienia i porady, dzięki którym nie wybrałem pierwszego lepszego bubla.
    Temat zamykam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME