Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP Deskjet F2180 - Błąd pojemników lub głowicy drukującej - nie reaguje

Adek4100 12 Dec 2013 17:32 3504 1
    Adek4100
    Level 17  
    Witam, mam problem z pojemnikami z tuszu (21, 22) testowanymi na drukarkach HP F2180 oraz D1560. Pojemniki zamawiałem na allegro (regenerowane zamienniki).
    Wysyłano mi w sumie 3 pary pojemników i każde uszkodzone.
    ZA pierwszym razem drukarka je wykrywała bez problemu aczkolwiek wychodziły "puste kartki" Za drugim razem dostałem pojemniki który już miały błąd, reklamowałem je jeszcze raz i dostałem znów niedziałające pojemniki (z tym samym błędem). Hp Doctor (oprogramowanie od HP ) wskazuje "Problem z pojemnikiem z tuszem lub głowicą drukującą" Sprawdzałem pojemniki na drukarce HP DESKJET D1560 oraz na urzadzeniu wielofunkyjnym HP DESKJET F2180. Na tej pierwszej miga dioda (zielona) od zasilania na tej drugiej czerwona dioda informujaca o braku tuszu. Obie drukarki nie reagują na polecenie drukowania z komputera oraz bezpośrednio z panelu (strona testowa) Oryginalne tusze z drukarki D1560 pracują bez problemu na jednym jak i drugim sprzęcie....
    Pierwszy i ostatni raz kupiłem regenerowane tusze do drukarki, mam nauczkę, ale szkoda tych pieniędzy...
    Chciałbym doradzić się Państwa czy jest jakaś metoda uruchomienia tych pojemników aby drukarka je mimo wszystko zaakceptowała? Wiem że chcąc resetować poziom tuszu zaślepiało się jakiś piny może w tym przypadku również jest jakaś metoda. Odsyłanie nie wchodzi w grę już wolę kupić nowe pojemniki.
    sorier
    Level 25  
    Możesz spróbować resetu (tego z zaklejaniem styków) czasem to pomaga ożywić kartridż który wg drukarki jest uszkodzony. Jeżeli nie pomoże to odeślij, albo do śmietnika i kup oryginały. Wiele osób (ze mną włącznie) przekonało się, że najlepiej działają oryginały własnoręcznie regenerowane tuszem z butli.