Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba 1550 przekos? Za każdym razem jest inny.

24 Mar 2005 15:57 1570 16
 • Poziom 27  
  Mam toshibe 1550 i robi przekos Za każdym razem jest inny znajduje się on u góry kartki po długości rolki podstawiałem modułrejestracji kasetę regulacja optyki nie skutkuje fala tak samo wczesniej prostowałem ta blachę z napędem bębna gdyż strzelała na trybach wywoływaczki Moduł też podstawiłem więc co jeszcze można z tym zrobić (wiem że to szrot ale nie można wyrzucić) Proszę o cenne uwagi
 • Specjalista - kserokopiarki
  Przydałby się, a nawet konieczny byłby scan tej kopii. Czy przekos oznacza że na odbitce jest zdeformowany obraz ( zamiast kwadratu -> romb ) czy tylko krawedź rejestracji w stosunku do krawędzi kartki jest przekrzywiona ? To jest zasadnicze pytanie bo od tego zaczynają się regulacje
 • Poziom 27  
  jest romb przegięty górną krawędzią
 • Specjalistka od kserokopiarek
  Witaj cezar80! Stawiałabym na wadliwe ustawienie lustra. Które? Przed obiektywem odwrotnie do kopii na kartce, za obiektywem zgodnie z obrazem. Proponuję zacząć od pierwszego, a następnie ostatnie. Powinno dać spodziewaną poprawę. Tylko z wyczuciem. To kwestia dziesiątych milimetra. Pozdro Velaa.
  A może któreś ma luz, lub skaner ma suche ślizgi lub zaczepia.
 • Poziom 27  
  właśnie podstawiłem całą górę tej maszynie(skaner z lustrami oraz napędy) początkowo jakieś 20 kopii było ok następne zaś znów mają ten przekos zauważylem iz w chwili zrobienia tego przekosu coś zatrzęsie tą maszyną bardzo dziwne bo mogę regulowac lustrami w tej maszynie a w żaden sposób nie odbija to się na kopii z kasety z podajnika bocznego jest wszystko ok Proszę o pomoc :sm1:
 • Poziom 29  
  A moze te blaszki w szyfladzie (jedna z nich) ma zły kąt i ciężko pobrać mu papier przez co go minimalnie skręca. Czasami to rolka rejestracji krzywo pobiera. Ja wówczas skracam te sprężynki i jest ok. Może też być coś na drodze papieru szczególnie "na zakręcie" i gdzieś zahaczy.
 • Poziom 27  
  podstawiałem 3 kasety i na kazdej to samo dwie rejestracje ten plastyk na którym zakręca papier we wtorek podstawiam cały spód Dzięki za podpowiedzi ale proszę o jeszcze cenne uwagi
 • Specjalista - kserokopiarki
  twoje informnacje są nielogiczne. Jeśli występuje romb zamiast kwadratu to nie może miec tu wpływ źródło podawania papieru ( zniekształecenie geometryczne powstaje w optyce) Przy krzywieniu kartki obraz jest krzywo na kopii ale bez zniekształeń.Zamieść scan wtedy mozna okreslic to jednoznacznie.
 • Poziom 27  
  ten obraz jest przegięty tak jakby w chwili pobierania coś przytrzymało kartkę z jednej strony nie jest to spowodowane optyką
 • Specjalista - kserokopiarki
  a może wyjmij i wyczyść sprzęgła poboru papieru ?
 • Poziom 14  
  Witam
  Uważam że jak najbardziej należało by zamieścić skan kopii !
  Najważniejsze ustalenie żródła powstawania problemu. Zatzrymaj kopiarkę w trakcie pracy (wyłącz), otwórz i zaobserwuj jak prowadzony jest papier, czy faktycznie krzywo, jesli tak to w jakim miejscu, czy już przed rejestracją, czy w rejestracji?
  W moich przypadkach winna była albo rejestracja (słaby docisk), blaszka (taka z folijką) przy poborze - poprostu się urwała na spawie, miałem też przpadek że luźny był skaner ("mocowanie do linki").
  Tyle narazie przychodzi mi do głowy.

  Pozdr
  Marcin
 • Specjalista - kserokopiarki
  Toshiba 1550 nie jest szrotem !
  Dobra nerwy do kieszeni !
  Sprawdź obszar pomiędzy szufladą a rejestracją tam są takie fajne foliowe prowadnice które lubią się urwać.
  Niewyginaj blach z napędem bo posypią się tryby wywoływaczki.
  Jesli możesz wyślij skan kopii ma machina73(malpa)o2.pl
  Z kserograficznym pozdrowieniem Machina 73
 • Poziom 22  
  A czy duct fan jest cały? To taki plastyk z prowadnicą bębna od lewej strony? Jest mocowany na wsuwanych w blachę uchwytach.
 • Poziom 14  
  jeszcze można sprawdzić lever feed jest to plastik trzymający rolke dociskową do rolki rejestracji. Często się urywa i wtedy krzywi kartki - nieregularnie.
 • Poziom 29  
  gur ma rację - często urywają się te plasticzki, które dociskają wałek za pomocą dwóch sprężyn do rejestracji. Miałem tak ostatnio. Wówczas mocuję sprężynki nieco wyżej w nowe miejsce i zrobione otworki.
 • Poziom 15  
  otóz to urwane dociski rolki rejestracji takie plastikowe najczęsciej od tylniej strony
 • Poziom 27  
  kończe post wina rolki rejestracji okazało się że z maszyny z której podstawiałem też był ten problem