Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTC Wildfire - nie włącza się system po upadku

12 Gru 2013 20:37 1572 2
  • Poziom 16  
    Witam, HTC Wildfire po upadku, nie włącza się system, po włączeniu telefonu wibruje 3 razy i cały czas świeci się zielona dioda i czarny ekran.
    Menu serwisowe działa. S-ON , nie odblokowany bootloader, nie zainstalowany clockworkmod recovery. Clear Storage nie naprawia problemu. Próbowałem przez DIAG zrobić reflash i po tym jednorazowo długo się uruchamiał, doszło do ekranu blokady ekranu, po odblokowaniu ciągle biały ekran z logiem HTC, po przytrzymaniu Power pojawia się an tym tle działając menu, w którym mogę wyłączyć telefon. Debugowanie USB wyłączone. Jak to naprawić? Od kilku godzin próbuje jakoś wgrać soft, ale są zabezpieczenia, przez które nie da się wgrać wymaganego clockworkmod recovery. Jedynym rozwiązaniem wydaje mi się użycie DIAG w funkcji reflash by wgrać na nowo soft, albo użycie standardowego oryginalnego recovery, jednak nie umiem z niego korzystać. No i zostaje jedynie chyba operowanie przez USB na SDK, ale nie chce działać get_identifier_token.
  • Poziom 34  
    Sprawdź najpierw czy przypadkiem nie jest wgięta obudowa w okolicy przycisku VOL+ i czy ten przycisk nie jest cały czas 'wciśnięty' - bo daje to podobne efekty.
  • Poziom 16  
    Obudowa nie jest nigdzie wygięta. Aż dziwne, że po upadku jedynie klapka na baterie doznała poważnych zarysowań, reszta jest praktycznie nienaruszona.
    Przyciski VOL normalnie odskakują i działają poprawnie, normalnie też nimi nawiguje się po menu serwisowym. Jak sam przytrzymam VOL - to się załącza menu serwisowe, jak bez trzymania to tak jak powyżej.

EDIT: Wielki przełom! - Telefon raz na kilkanaście razy załącza się normalnie, trochę długo system się ładuje ale jak się załaduje to mam w pełni sprawny system, włączyłem debugowanie USB, zainstalowałem ROM manager przez google play. Niestety ROM manager potrzebuje uprawnień root.

- Odblokowanie bootloader motodą revolutionay lub RUU nie działa, ponieważ w jednym momencie tego procesu dochodzi do restartu telefonu i od razu jest 3 razy wibracja i zielona dioda, telefon stoi w miejscu.
    - Root za pomocą HTC Supertool nie działa, tak samo odblokowanie bootloadera
    - Poprzez fastboot z poziomu komputera też nie idzie za bardzo nic zrobić.

Jakieś pomysły na root lub odblokowanie bootloadera albo wgranie clockworkmod recovery w jakimś procesie z pozionu HBOOT/FASTBOOT albo z poziomu systemu bez restartu telefonu?