Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

diora ws 422 - szum po połączeniu z laptopem

asasello20 12 Gru 2013 21:59 954 6
  • #1 12 Gru 2013 21:59
    asasello20
    Poziom 2  

Chcę słuchać muzyki z laptopa (samsung o ile ma to jakieś znaczenie) na moim zestawie: diora ws 422, 2x altus 110. Podpiąłem się do wyjścia słuchawkowego laptopa a do "wieży" końcówka DIN5 (później próbowałem też innym kablem- cinch/2). Niestety nawet przy wyłączonej muzyce, ale zwiększonej na wzmacniaczu głośności słychać szumo-piszczenie trudno mi to nazwać. Gdy dosyć cicho wyreguluję wzmacniacz to ten efekt jest niemal niesłyszalny, ale jest. Słuchać się da muzyki, bo gdy płyną nuty to piszczenie jest nią "zagłuszane", ale irytuje mnie to i tak. Kolega pożyczył mi inny wzmacniacz i tego efektu nie było na tych samych kablach. Gdy odepnę zasilanie laptopa i leci z baterii to problemu brak, ale czy to rozwiązanie?
    Ma ktoś pomysł co z tym mogę zrobić? Jeszcze inne kable? Wymiana wzmacniacza (do mojego jestem przywiązany emocjonalnie;)? Laptopa trzeba czasem ładować...

0 6
  • #2 12 Gru 2013 22:10
    ankowalik
    Poziom 24  

asasello20 napisał:
    Gdy odepnę zasilanie laptopa i leci z baterii to problemu brak

Wygląda na to, że zakłócenia idą z zasilacza impulsowego laptopa. Może pomogą dławiki na wyjściu z zasilacza?

0
  • #3 12 Gru 2013 22:22
    asasello20
    Poziom 2  

Jestem kompletnym laikiem dlatego proszę bardzo łopatologicznie do mnie pisać. ;) Co konkretnie mam zrobić? Jaki ten dławik kupić?

0
  • #4 12 Gru 2013 22:29
    ankowalik
    Poziom 24  

Aaaa skoro tak, to, jeśli jest możliwość podłączenia, zasilacz zewnętrzny.
    Ale oczywiście nie sypiący zakłóceniami jeszcze bardziej :wink:

0
  • #5 12 Gru 2013 22:40
    asasello20
    Poziom 2  

Zewnętrzny zasilacz laptopa? No laptop jest na kablu a zasilacz po drodze do gniazdka... Tak jak zazwyczaj są zasilacze do laptopów, nie wbudowane w obudowę laptopa. Chyba czegoś jeszcze nie rozumiem...

0
  • #6 13 Gru 2013 00:30
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

asasello20 napisał:
    Chyba czegoś jeszcze nie rozumiem...

Podłącz inny zasilacz, lub podłącz baterię.

0
  • #7 14 Gru 2013 17:35
    ankowalik
    Poziom 24  

asasello20 napisał:
    Zewnętrzny zasilacz laptopa? No laptop jest na kablu a zasilacz po drodze do gniazdka... Tak jak zazwyczaj są zasilacze do laptopów, nie wbudowane w obudowę laptopa. Chyba czegoś jeszcze nie rozumiem...

Oczywiście!!! przepraszam, bylem myślami daaaleko :cry:
    A jeśli chodzi o dławik, to jesli kabel między zasilaczem a "topkiem" przeciągniesz {parę zwojów) przez takie "cóś"http://allegro.pl/rdzen-ferrytowy-amidon-ft125-43-na-balun-i3716009336.html to może pomoże?

0
  Szukaj w 5mln produktów