Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Parametry maszyn elektrycznych

12 Gru 2013 23:19 1224 4
  • Poziom 12  
    Witajcie,
    Piszę na forum ponieważ aktualnie zajmuje się projektem na studiach z układów elektrodynamicznych. Za zadanie mam wykonać model w programie Matlab. Układ składa się z silnika bocznikowego DCM, prądnicy obcowzbudnej DCM oraz połączone wszystko sprzęgłem elektromagnetycznym. Moje pytanie kieruję do was ponieważ nie mam pojęcia jakie parametry maszyn dobrać. Czy ktoś mógłby mi pomóc?
    Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    W projekcie musisz mieć założenia projektowe. Jeżeli ich nie masz z góry nadanych to sam musisz je podać. Możesz je przyjąć sam dowolnie jako dowolnie wybrane parametry lub skorzystać z dostępnych parametrów maszyn. Rozumiem że projekt ma zawierać opis matematyczny prądnicy napędzanej silnikiem poprzez sprzęgło elektromagnetyczne i symulacja pracy tego układu zrobiona pakietem Matlab Simulink. Zapytaj profesora czego wymaga. Bo projekt może dotyczyć np. maszyn zastosowanych w laboratorium maszyn i napędu elektrycznego.
  • Poziom 12  
    Co do parametrów mogę przyjąć dowolnie jakie mi się podoba dlatego też pytam czy ktoś mi nie doradzi jakie przyjąć ponieważ ja sam nie mam pojęcia co to tego aby współgrały ze sobą. Jeżeli chodzi o wizualizacje to po prostu mam zrobić program w Matlabie nie Simulinku niestety. Kod źródłowy już mam teraz tylko połączyć maszyny ze sobą i prawie gotowe.
  • Poziom 25  
    Niech dla przykładu parametry maszyn będą takie same. Obie maszyny mogą pracować zamiennie raz prądnica a raz silnik.
  • Poziom 12  
    Chodzi mi o to że silnik pracuje a prądnica jest jego obciążeniem więc pracują obie na raz