Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy WD Green jest cichszy niż wydajne dyski?

citrixx 12 Gru 2013 23:34 906 5
  • #1 12 Gru 2013 23:34
    citrixx
    Poziom 10  

Witam. Posiadam dysk SSD jako systemowy i chcę kupić HDD do przechowywania multimediów i zapisywania danych w folderach TEMP czy Pulpit (jako że podobno lepiej nie zapisywać często danych na SSD bo się szybciej zużywa). Zastanawiałem się nad 2 TB Western Digital Caviar Green lub SEAGATE BARRACUDA. Jednym z najważniejszych kryteriów jest dla mnie głośność. Skoro mam cichy SSD, to nie chciałbym przyjemnej ciszy, którą mam dzięki niemu burzyć głośnym HDD. Czy WD Green jest rzeczywiście zauważalnie cichszy niż dyski 7200 rpm? Jeżeli nie, to wolę kupić szybszy Seagate. Różnica w ilości pobieranej energii jest pomijalna.

• #2 13 Gru 2013 00:30
    simon1m
    Poziom 28  

WD green te ekologiczna i oszczędna seria. Nie jest cichsza.

To o czym mówisz to zabobon. Przy normalnym użytkowaniu SSD szybciej wymienisz cały komputer niż on Ci sie zużyje...

• #3 13 Gru 2013 05:43
    zieloczek100
    Poziom 38  

WD RED kup, też niedługo kupuje ;)

• #4 13 Gru 2013 13:41
    citrixx
    Poziom 10  

Wg testów i recenzji WD Green jest ogólnie cichy i o kilka dB cichszy od Seagate. Tylko nie wiem, czy jest to zauważalne dla ucha. Tym bardziej że testy są najczęściej wykonywane na "gołym" dysku a nie w obudowie komputera. http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/WD_G...14_dyskow_1TB_i_1%2C5TB-2014/strona/5636.html "Zdecydowanie najcichszymi z testowanych napędów były modele WD Green Power. Zarówno w wersji 1TB jak i 2TB dyski te są praktycznie bezgłośne. (...) Jeśli szukasz napędu do swojego super wyciszonego peceta powinieneś zwrócić uwagę na modele Green Power (...) Seagate w tym zestawieniu plasuje się mniej więcej po środku. W stanie bezczynności jest bezgłośny, jedynie podczas wyszukiwania danych wprawne ucho jest w stanie coś usłyszeć. Przy czym jeśli zamkniemy obudowę, a komputer postawimy pod biurkiem, ten odgłos powinien całkowicie zniknąć." Jeśli różnica w głośności byłaby niezauważalna to wolałbym kupić dysk wydajniejszy choćby pobierał odrobinę więcej energii.

• #5 13 Gru 2013 14:08
    fiend_
    Poziom 43  

simon1m napisał:
    WD green te ekologiczna i oszczędna seria. Nie jest cichsza.

To o czym mówisz to zabobon. Przy normalnym użytkowaniu SSD szybciej wymienisz cały komputer niż on Ci sie zużyje...

Jasne, że będzie cichszy ze względu na niższe RPM...

• #6 13 Gru 2013 18:48
    zen3x
    Poziom 30  

Chichy dysk to Seagate Pipeline.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME