Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router pod neo i kablówkę - jaki najlepszy

13 Dec 2013 00:32 1668 6
 • Level 10  
  Staję przed problemem kupna nowego routera, a nie bardzo znam się na rynku tych urządzeń. Na chwilę obecną internet dostarczany jest przez neostradę (ADSL, annex a), lecz docelowo, w przyszłości, planowane jest przejście do operatora TV kablowej. Router potrzebny jest od zaraz, więc musi obsługiwać 2 typy wejść. Pewnie są jakieś cuda, przejściówki, kombinacje z tomato i innymi owocami, lecz nie jestem specjalistą, wolałbym nie kombinować i mieć pewność, że wszystko zadziała od ręki. Zatem szukam routera z wejściem ADSL i WAN jednocześnie.
  Router ma obsłużyć 1-piętrowy domek z 3 komputerami. Standard "n" to już chyba oczywistość. Budżet: 400-500 zł, najchętniej Pentagram lub TP-link (za względu na pozytywne opnie, które słyszałem), ale jestem otwarty na propozycje.
 • Level 1  
 • Level 10  
  Fritz prezentuje się ciekawie, na pewno wezmę go pod uwagę.

  Jeśli chodzi o podłączanie routera do urządzenia TP, to nie mam takowego urządzenia dostępowego/modemu/liveboxa (chyba, że pogrzebię na strychu i coś znajdę), a jedynie router z wbudowanym modemem ADSL, który to właśnie wymieniam.

  A co myślicie o routerach dedykowanych do ADSL oferujących jednocześnie możliwość podpięcia sygnału przez RJ45, np. coś takiego
  http://www.tp-link.com.pl/products/details/?categoryid=219&model=TD-W8970#over
  lub
  http://www.tp-link.com.pl/products/details/?categoryid=219&model=TD-W8980#over
  Będzie sprawdzać się gorzej przy sygnale z kablówki niż jego potencjalny odpowiednik bez obsługi ADSL?
 • Level 1  
 • Level 17  
  electromich wrote:
  najchętniej Pentagram lub TP-lin

  Ja na przykład zastanawiam się nad tp-linkiem 8970 http://www.tp-link.com.pl/products/details/?model=TD-W8970 , ale jak zamierzasz zmienić na kablówkę to dla Ciebie bezsensu kupować sprzęt z adslem.

  ps nie doczytałem na stronie tp-linka, że w tym modelu jest port ethernet-wan, tylko ciekawe jak się sprawuje.
 • Level 10  
  Faktycznie, to niegłupie. Nie wpadłem na pomysł połączenia dwóch routerów i źle zrozumiałem to, co jurek.adam napisał w pierwszym poście. Dzięki za pomoc :)