Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PLAY LTE - czy ktoś testował tę taryfę na kartę z modemem HSPA?

13 Gru 2013 05:22 17706 53
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista Sieci, Internet
    W LTE na kartę Play na razie nie ma limitu pobierania-6 mcy. Prędkość do 15Mb/s. Potrzebny modem z LTE na którym wymusza się tylko LTE i przebywanie w zasięgu LTE.Testuję od 10 -dni , BTS, z którego korzystam jest nie obciążony i prędkości DL15Mb/s UL5Mb/s. Na E3131 nie osiągniesz takich prędkości, tylko HSPA+. W nowych taryfach limity prędkości na HSPA są większe niż na starych, do 10Mb/s ale realnie pewnie nie do osiągnięcia. Ogólnie jeżeli jesteś w zasięgu LTE to warto kupić modem z jego obsługa doładować konto za minimum 30 zł i korzystać tylko z LTE( wymuszasz tylko LTE, masz wtedy szybki 15Mb/s internet bez limitu danych)
  • Poziom 10  
    Mam ten modem i taryfę Play na kartę LTE (jako alternatywa dla nieszczęsnej umowy na neostradę, która z kolei u mnie nie chce działać) - oczywiście ten modem nie obsługuje LTE więc działa w HSPA+ realne prędkości w mojej miejscowośc,i w zależności od obciążenia BTSa kształtują się na poziomie 4-7Mbit (youtube w 1080p chodzi bez oczekiwania na buforowanie) i pewno takie miałabyś poza stolicą jednak w Warszawie BTSy prawie zawsze są przeciążone i rozsądny staje się zakup modemu LTE
  • Poziom 10  
    W takim razie oprócz dwóch godzin darmowego transferu nie tracisz nic, a oszczędzasz 10zł. Ja kierowałem się dokładnie tą samą myślą i jestem zadowolony bo prędkość w moim przypadku odczuwalnie wzrosła.
    Modem z obsługa LTE można kupić za ok.150-200zł. ( ZTE MF821) Sprzedaj E-3131, dołoż i możesz korzystać z LTE. Jeśli chcesz korzystać z HSPA+ to warto przejść na nowa taryfę z LTE w tytule.

Dodano po 4 [minuty]:

Dobrze myślisz, na koncie musisz mieć minimum 30,01 . Warto doładować jednak większą kwotą wtedy możesz korzystać z bezlimitowego LTE przez kilka miesięcy( max.6) Np. 125 zł daje ci 5 -mcy właściwie bezlimitowego internetu LTE do 15Mb/s.
    W nowej taryfie z LTE limit 15Mb/s jest dla technologii LTE, dla HSPA+ to 10Mb/s. Jeśli korzystasz z LTE to z reguły osiągasz max.transfery( BTSy LTE sa na razie nieprzeciążone), w HSPA+ może być różnie. Na nowa taryfę warto przejść mając modem LTE i wymuszoną technologię LTE, nie ubywa ci wtedy nic z konta , transmisja w LTE przez 6-mcy jest za darmo i bez limitu. Kwota doładowania widnieje na koncie. To w tej chwili megaoferta na kartę, jeśli masz zasięg LTE to kup modem i przechodź , warto wykorzystać nadarzającą się okazję. Dane pobierasz kiedy chcesz nie tylko w nocy bez limitu.
    Modemy sprzedawane na Allegro to z reguły pochodzące od polskich operatorów mające legalne dowody zakupu, gwarancję więc nie widzę ryzyka. Zawsze można spytać sprzedającego. Część osób przedłuża umowy ze sprzętem i sprzedaje modemy. Oczywiście takiego nie kupisz za 100zł. Okazje bywają zawodne. Jeśli jednak nie masz wiedzy na temat modemów to faktycznie kup ten MF823 w Play.
  • Poziom 20  
    Może nie będę przekładał tego na polski ale coś wyjaśnię,otóż pozwolenie na budowe sieci Lte i na częstotliwosciach do tego służących (800.1800.2600 Mhz) posiada jedynie Cyfrowy Polsat,pozostałe sieci aby sprostać konkurencji stosują jakiś "trik" zwiekszając przepustowość dla swoich abonentów podając, że szybkość ściagania w tym pseudo Lte wynosi np.15 mb/sec podczas gdy prawdziwe Lte ma minimalną wartość 75 mb/s przy szerokości kanału 10 mhz a co najmniej 100mb/s przy szerokości 20 mhz. To co oferuje Play to nie jest prawdziwe Lte a 3.75G i na częstotliwościach GSM ze zwykłą kartą SIM. Do prawdziwego Lte potrzebna jest specjalna karta (podobna jak do Aero2) gdyż modem stricto Lte zwykłej karty nawet nie wykryje. Wiem to gdyż mam kilka "starych" modemów Lte (Speed 1000) które bardzo ładnie wykrywają sieć Aero2 (sadzę, że na przyszłościowej częśtotliwości 2600) podając nazwe sieci Aero2/LTE ale nie łączą. Kupiona na próbę karta prepaid Plusa z Lte w modemie w ogóle nie była wykrywana pomimo, że włożona do tabletu Samsung Gt-P7320lte działała a ikonka wykazywała sieć 4G z przełączaniem do HSPA+.
    Mylisz się pozwolenia na budowę sieci LTE1800 posiadają w Polsce Mobyland z Centernet (pasmo20MHz)oraz Play(pasmo15Mhz) i T-Mobile(10MHz). Cyfrowy Polsat nie posiada w ogóle własnej sieci. Korzysta z sieci Plus, Aero2, Mobyland z Centernet. Inna sprawą jest to, ze te spólki sa własnością Pana Solorza. Inna sprawa jest to że P4 zawsze przycinało transfer i podobnie robi to w przypadku LTE( max.30Mb/s). Wprowadzasz w bład pisząc, ze Play wprowadził pseudo LTE na GSM, podobnie jak to ,ze jest specjalna karta do LTE. Można uruchomić LTE na każdej karcie Play tylko trzeba aktywować tę usługę. Twoje wywody na temat modemów LTE sa całkowicie nieuzasadnione. Póki co żaden nie wykryje ci sieci LTE2600 Aero2 bo fizycznie jej nie ma( tylko pozwolenie). Pomijam fakt czy modemy przez ciebie posiadane obsługuja LTE2600 czy nawet LTE1800. Proponuje zapoznać się z informacjami UKE na temat LTE w Polsce, a stosowanie złych jednostek przy podawaniu transferu( mb- milibity a powinno być Mbps) czy podawanie szerokości kanału w mb!!!!!!!! zamiast w MHz to wybacz masakra. @ferbes1999 oznacza to,że mozesz przejść na ofertę z LTE aktywując ja na swojej karcie. Będziesz miała wtedy teoretycznie prędkość do 15Mb/s w LTE lub do 10Mb/s w HSPA+. Jak wypadnie w rzeczywistości to już zależy od lokalizacji i obciążenia BTS-a.
  • Poziom 20  
    Dziękuję za wytknięte błędy które powstały z powodu pory pisania postu ale nie ze wszystkim co mnie wytykasz mogę się zgodzić i jest prawdą sam z resztą to stwierdzasz pisząc, że Mobyland,Plus i Aero2 są własnością jednej osoby a sprawa nazwy to raczej sprawy biznesowe a nie techniczne.Dodatkowo mylisz się co do Aero2, że posiada własną sieć,otóż nie posiada,korzystaz sieci Mobylandu to tak dla jasności ale można przyjąć (biorąc pod uwagę właściciela) że posiada. Natomiast Play jeszcze parę lat temu w ogóle nie posiadał własnej sieci lub była w stanie początkowym i korzystał z sieci Polkomtela (czyli Plusa).Sieć 2600Lte jest w budowie i miała być uruchomiona w 2014 roku a teraz ten okres przedłużono (i tym samym darmowy dostęp-Aero2) do końca roku 2016.Co do Playa i Lte to informacje o tym "triku" mozesz przeczytać np.: pod linkiem http://www.wireless-systems.pl/index.php/lte/.../161-ronice-midzy-4g-a-3g-czy-hspa-to-4g.html
    Cytujesz artykuł sprzed trzech lat. W tamtym czasie używał nazwy 4G co uważam za nadużycie. Dla każdego świadomego użytkownika było jasne, że nie ma to nic wspólnego z LTE. Obecna sieć na LTE1800 jest podawana w reklamach nie jako 4G tylko LTE i mimo ograniczenia prędkości odpowiada to prawdzie i nie ma nic wspólnego z tą sprzed trzech lat. To sieć oparta na pozwoleniu na LTE 1800 z UKE i realizowana na BTS-ach Play. Aero2 posiada własną sieć na UMTS900, którą podobnie jak Play uzyskała na paśmie E-GSM900. Proponuję zajrzeć tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Cz%C4%99stotliwo%C5%9Bci_u%C5%BCywane_w_sieci_GSM Wykorzystuje ja do darmowego dostępu BDI Aero2 oraz użycza kolejnej spółce Solorza czyli Cyfrowemu Polsatowi( tylko nie pisz, że Plusowi bo Polkomtel właściciel Plusa został miesiąc temu kupiony przez CP). To tak gwoli sprostowania twojego kolejnego posta. Posiada też pozwolenie na LTE2600 ale na razie nie buduje sieci( Kilka stacji bazowych testowych ponoć działa) i nie wiadomo czy kiedykolwiek wybuduje. Pojawiły się nawet informacje że z nich zrezygnuje ale Aero2 je zdementowała.
    Napisz czy coś się zmieniło.Powodzenia.
    Nie napisałaś o kolejnym zysku, nie musisz płacić 10 zł za te 4Mb/s. W regulaminie nie obiecują 10Mb/s tylko do 10Mb/s a to zasadnicza różnica. Cóż obciążenie sieci robi swoje ale i tak jest dużo lepiej niż było( UL,ping).Warto było zmienić taryfę. Dozbierasz kasy to spróbujesz z LTE.
  • Poziom 20  
    matek451 napisał:
    Cytujesz ........................Aero2 je zdementowała.

Nie będe zabierał głosu w dyskusji zmierzającej do oceny poziomu twojej wiedzy i kultury.Proponuję abyś przeczytał co napisałeś i gdzie potwierdzasz to co napisałem ja, ale ty jak typowy "warchoł" musisz mieć ostatnie zdanie nie bacząc na to coś poprzednio powypisywał. W sprawie częstotliwości 1800 Mhz do dzisiaj nie została wydana ostateczna decyzja a jedynie wyłoniono wnioskodawców których wnioski będą rozpatrywane,wystarczy zerknąć na stronę UKE gdzie podano, że zarezerwowano (ale nie wyłoniono!) częstotliwości m/n P4 sp.z.o.o. Jak wyglada to Lte pokazują podane wyżej wyniki,to raczej nie jest Lte.
    Sieć 2600 jest w budowie i zapewne niektóre stacje dzaiałają (ale cała sieć nie) wiec b.możliwe że mój modem nie odbierający innych pasm jak podałem wyżej tak właśnie widział nadajnik komunikując "Aero2Lte" a nie jest modemem wielostandardowym i innych częstotliwości po prostu nie wykrywa poza wspomnianymi 800,1800 i 2600
    @wibito co napisałem jest całkowicie niezgodne z tym co ty piszesz. Aero2 posiada własna działąjąca sieć na UMTS900( otrzymała ją podobnie jak Play na E-GSM). Nie rozróżniasz sieci Aero2 na LTE2600, która jest na razie tylko pozwoleniem.Ja nie chcę mieć racji tylko piszę o faktach, o których nie masz pojęcia. Nawet link, który ci podałem cię nie przekonał. Tutaj masz wyniki przetargu na LTE1800 http://www.uke.gov.pl/wyniki-przetargu-na-czestotliwosci-1800-mhz-12081 na jego podstawie decyzją prezesa UKE P4 i T-Mobile otrzymały odpowiednio 2X15MHz pasma-Play oraz 2X10MHz T-Mobile. Na swoich czestotliwosciach Play uruchomił usługę LTE http://www.telepolis.pl/wiadomosci/nowa-oferta-play-online-z-lte-szczegoly,2,3,29330.html i http://gsmonline.pl/newsy/play-online-4g-lte-nowa-oferta-internetowa-relacja-z-konferencji Z kolei T-Mobile użyczył swoje Orange, która tworzy swoja siec LTE http://blog.orange.pl/orange/entry/lte-rusza-w-orange/ i http://blog.orange.pl/wojciechjabczynski/entry/przybywa-stacji-lte-w-orange/ Na tych samych czestotliwościach T-Mobile uruchomi swoja siec LTE http://www.telepolis.pl/wiadomosci/lte-w-t-mobile-ruszy-w-1q2014,2,3,29596.html Jesli link z Wikipedii ci nic nie mówi to jeszcze raz http://pl.wikipedia.org/wiki/Cz%C4%99stotliwo%C5%9Bci_u%C5%BCywane_w_sieci_GSM i tam pozycja druga na E-GSM900 sieć Aero2 UMTS900 a nastepnie pozycje w GSM1800 pozycja4 P4(Play) i poz.5 PTC(T-Mobile) dla LTE1800. Jesli chodzi o sieć LTE2600 to Aero2 jej jeszcze nie buduje, w ramach testu uruchomił 3 BTS-y testowo w Warszawie a nie na Śląsku. Więc twój modem nie mógł odebrać czegoś co nie istnieje.Przeczytaj http://www.telepolis.pl/wiadomosci/-aktualiza...za-oddanie-2600-mhz-koniec-bdi,2,3,29023.html Z mojej strony padaja konkretne informacje oparte na faktach poparte aktualnymi linkami z twojej ich brak tylko insynuacjelub odgrzewasz starocie. Uważam, ze jest to poważne forum i trzeba być merytorycznie przygotowanym i podawać sprawdzone i potwierdzone informacje a nie wprowadzać użytkowników w błąd. Niech czytelnicy ocenia kto tu jest warchołem, ty za wszelka cenę chcesz mieć rację nawet wbrew faktom. Nie wstyd się mylić ale tkwić w błędzie i dezinformować innych. W żadnym swoim poście nie użyłem obelżywych słów wobec ciebie więc nie zarzucaj mi braku kultury.
  • Poziom 20  
    @ matek451
    W pierwszym linku podałeś wyniki REZERWACJI częstotlowości 1800 i jest on z września br. W dokumencie (którego jednak nie czytałeś a proponowałem) jest mowa jak wyżej i kto może ew. dostać przydział. W następnym Play udostępnia mapkę na której praktycznie cała Polska objęta jest zasięgiem Lte na zewnątrz budynków co jest kompletną bzdurą, o innych nawet nie wspomnę bo są również wiarygodne jak wszystko co głosisz. I tyle w tym temacie z mojej strony. Wyniki które uzyskała kol.ferbes1990 wskazują, że to jest HSPA,może nawet HSPA+ ale nie jest to Lte.
    @wibi czy ty umiesz czytać z informacji UKE "Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej rozstrzygnął przetarg na rezerwację częstotliwości z pasma 1800 MHz dla świadczenia mobilnych usług szybkiego Internetu. Najwyżej ocenione zostały oferty P4 Sp. z o.o. i Polskiej Telefonii Cyfrowej S.A." w tym momencie sieć P4 i mogła i rozpoczęła budowę sieci LTE. To co ty podałeś to informacja sprzed roku o złożeniu ofert do przetargu, który został już rozstrzygnięty!!!!!!Więc trochę nieaktualna, u ciebie zatrzymał się czas i nie chcesz przyjąć faktów.Ja nie głoszę faktów one są realne i wbrew temu co ty sądzisz Play , Orange i wkrótce T-Mobile budują sieć LTE1800 na otrzymanych z UKE pozwoleniach. Podważasz podane przeze mnie linki do wiarygodnych źródeł jakim są dla fachowców gsmonline czy telpolis. Nie trafiają do ciebie żadne argumenty. Nawet z mapy zasięgu Play nie potrafisz korzystac, jest na niej podział na HSPA( 4G wg.Play) oraz LTE. Nie zauważyłeś, ze koleżanka nie posiada modemu LTE więc jej wyniki moga się odnosić tylko do HSPA i nie mogą być argumentem o LTE. Osobiście używam do testów LTE Play na kartę, do BTS-a mam 500m, jest nie obciążony więc DL 15Mb/s i UL 5Mb/s. Na modemie E-3276 wymuszone tylko LTE a więc internet bez limitu danych przez 6 mcy. ( faktycznie nie ubywa nic z konta ).W zależności od serwera pobieranie plików 1-1,8MB/s. Nadmieniam , ze korzystam jeszcze z LTE CP(Plusa) i HSPA T-Mobile na abonament więc nie jestem piewcą Play. Jeśli chcesz dyskutować o LTE w Polsce to posługuj się faktami i aktualnymi informacjami i nie zarzucaj mi braku wiarygodności. Twoje posty to jedna wielka dezinformacja w temacie internetu LTE w Polsce w tym Play , który "przycięty" ale jest realizowany w 13 miastach na technologii LTE1800. W jakim celu to robisz? Użytkownicy poszukują tu wiarygodnych informacji popartych faktami. @ferbes w Play podobnie jak w każdej sieci mobilnej w tym Plus(CP) nikt nie zagwarantuje ci prędkości. zależy ona od wielu czynników. Play nie daje predkości tylko stosuje ograniczenie w przypadku LTE w ofercie na kartę do15Mb/s i jeśli BTS , z którego korzystasz jest nie przeciążony na LTE1800 to tyle uzyskasz, tak jest w moim przypadku. Ale gwarancji nie masz. Dziwna sprawa z tymi nocami bez limitu, na LTE nie ma limitu danych więc nie mam tego problemu. Oby nie było tak jak mówisz. Koledzy w pracy uzżwaja złych argumentów Play to sieć jak każda inna. Ma plusy i minusy podobnie jak inni. Coś o tym wiem bo korzystam ze wszystkich( Orange też w telefonie). Jeśli chodzi o Plus (CP) to w twoim przypadku jeśli dużo ssiesz z sieci to nie wystarczy ci limit nocny 50GB, na LTE pójdzie szybko a działanie jego LTE w dużych miastach jest też odległe od obiecanych 150Mb/s . Jak widzisz w Warszawie jest to20- 25% obiecanej teoretycznej prędkości. Play od lat przycina prędkościi tak samo zrobił z LTE( max.30Mb/s w droższych umowach) Ogólnie wybór operatora mobilnego na swoim terenie powinno być poprzedzone testem zasięgu i prędkości każdego operatora i należy wybrać optymalnego. Nie warto kierować się obiegowymi opiniami kolegów czy osób nie zorientowanych w technologii czy broń Boże reklamami.
    To proste w dużych miastach łatwiej i taniej zbudować infrastrukturę czyli sieć, zorganizować dosył światłowodowy do BTS-a. Poza tym liczba potencjalnych klientów przekonanych reklamami jest dużo większa niż na wsiach. Tam koszty budowy większe i baza klientów wąska. Tutaj liczy się biznes i nikt nie inwestuje tam gdzie nie może liczyć na zyski. Jak sama widzisz w stosunku do zachodu polscy operatorzy są naprawdę Ok, choć zawsze jest jakieś ale. Doceniam obiektywizm z twojej strony. W temacie internetu mobilnego naprawdę w Polsce dużo się dzieje. Jeśli chodzi o Orange i T-Mobile to poczytaj o modernizacji NetWorks http://gsmonline.pl/newsy/networks-projekt-bu...polnej-sieci-komorkowej-tmobile-orange-3g-lte i aktualna mapa zasięgu http://www.t-mobile.pl/pl/najlepszasiec W Warszawie już działa sieć HSPA+DC do 43,2Mb/s Orange więc masz kolejna alternatywę. Choć tak jak piszesz dobry kabel jest bezkonkurencyjny. Do mnie nie dochodzi żaden a mieszkam na obrzeżach Łodzi.
    Obyś się myliła, lepiej gdyby noce były bez limitu na HSPA bez tej opłaty 10 zł. Przecież muszą mieć coś dla nowych klientów , którzy nie są w zasięgu LTE, a jest to na razie większość. Pobierałaś dzisiaj coś w nocy? Sprawdź koszty na Play24 w zakładce "Połączenia"