Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2.1 - jeden głośnik na dwa kanały

Roztentegowywacz94 13 Gru 2013 10:30 987 2
  • #1 13 Gru 2013 10:30
    Roztentegowywacz94
    Poziom 7  

Witam.
    Mam otóż taki problem, ponieważ mam w amplitunerze 4 wyjścia na kolumny. Mam aktualnie 3, tzn. 2x Diora ZGC100/8/903 i tubę Magnat Powerbull 300, ale chciałbym coś z tym zrobić, bo mnie strasznie denerwuje to, że jak włączę tubę przyciskiem "B" na amplitunerze, to mi się impedancja jednego wyjścia zmienia i jedna z kolumn gra lepiej. Chciałbym podpiąć tubę pod oba wyjścia głośników "B", tak, żeby obie kolumny wtedy miały tą samą impedancję i żeby do tego jeszcze tuba z dwóch wyjść grała. Proszę o rady, prościej się nie da wytłumaczyć. Nie chcę podłączać kolejnego wzmaka, chcę tylko się dowiedzieć, czy jak mam kolumny podłączone to jak pod te dwa wolne wyjścia podepnę tubę (tak samo jak się robi we wzmacniaczach samochodowych, plus z jednego kanału i minus z drugiego kanału) to będzie to działało i będzie gitara z ohmami na diorach. Z góry dzięki.

0 2
  • #2 13 Gru 2013 20:44
    anmedia
    Poziom 39  

Roztentegowywacz94 napisał:
    i tubę Magnat Powerbull 300,

A nie jest to czasem glosnik samochodowy?

Proszę o rady

Porada jest jedna, woofer przeznaczony jest do wzmacniacza samochodowego i pod niego skonstruowany. Tam tez ma dzialac.
    tak samo jak się robi we wzmacniaczach samochodowych, plus z jednego kanału i minus z drugiego kanału)

Tak sie nie robi. Wzmacniacz samochodwy posiada samodzielne wyjscia na kazdy z kanalow.

0
  • #3 14 Gru 2013 07:26
    Roztentegowywacz94
    Poziom 7  

Robi się tak, nawet na oznaczeniu kanałów pisze gdzie plus z jednego kanału, gdzie minus z drugiego. Powerbull jest do samochodu, ale amplituner ma impedancję od 4 do 8 Ohm, wiuęc nie ma problemu z podłączeniem. Nie takiej rady oczekiwałem.

0