Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer zacina się przy grach - niebieskie pasy i dziwny dźwięk

13 Gru 2013 14:42 3231 19
  • Poziom 8  
    Witam mam problem jak uzytkuje komputer nic sie nie dzieje jest wszystko ok gdy wlącze gry pochodzi chwile i sie zacina jest dzwiek taki specyficzny przy zacieciu sie komputera wyskakuja na calym ekranie takie niebieskie paski nic nie mozna kompletnie zrobic z kompem tylko go zrestartowac,zrobilem formatowanie nic nie pomoglo a stalo sie to tak nagle od niczego niewiem wszystko w srodku rozkrecilem i wyczyscilem czasem tak sie robi jak jest nadmiar brudu nic nie dalo pomocy!!

Moj komputer:
    Karta graf. NVIDA Geforce 9800GT
    System operacyjny:Win 7
    Procesor:AMD phenom(tm)8450 triple-core procesor 2.11GHz
    RAM: 6GB
    64 bitowy system

Wydaje mi sie ze to od karty ale jak ja dotykam niejest gorąca nie przegrzewa sie nie mam pojecia co sie dzieje ..
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Jaki masz zasilacz w tym sprzęcie?

Karta nie jest gorąca? co to znaczy? Radiator od karty nie jest ciepły podczas grania?
  • Poziom 8  
    Zasilacz mam 550w,radiator czyli chlodzenie? ogolnie dotykam karty jak chodzi komputer i nie jest gorąca ani nawet ciepla jest letnia,chodzi o to ze ja wchodze w gre jestem w glownym menu jest wszystko ok ale jak wchodze do gry i gram to zaledwie 10s i wlasnie sie tak robi jak opisywalem wczesniej jak go zakupilem nic takiego sie nie dzialo dopiro tak od miesiaca sie dzieje a kompa mam z 3 miechy oczywiscie uzywany.
  • Poziom 12  
    Wejdź w panel sterownia > narzędzia administracyjne > podgląd zdarzeń > dziennik systemu windows > zakładka system i odszukaj na liście błędy krytyczne będą oznaczone na czerwono.
  • Poziom 25  
    Napisz dokładnie jaki masz model zasilacza.

Radiator czyli taki duży kawał metalu doczepiony do karty graficznej, najczęściej z wentylatorem :)
  • Poziom 8  
    Radiator nie jest cieply jest letni , riper wszedlem tak jak mi napisales i nie ma zadnego błędu oznaczonego na czerwono sa tylko ikonki obok z znakiem (i) informacje ale nic na czerwono nie ma,pietria 86 model zasilacza to LPG 12-35

Dodano po 4 [minuty]:

Jescze jedno wyskakuje ten niebieski ekran z bialymi napisami jak jest ta zacinka to tez moze jest wazne

Dodano po 3 [godziny] 4 [minuty]:

Po zrestartowaniu komputera wyskakuje mi cos takiego:

System windows odzyskal sprawnosc po nieoczekiwanym zamknieciu

Pokaz szczegoly problemu:

Podpis problemu:
    Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen
    Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.256.1
    Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:
    BCCode: 116
    BCP1: 864DE510
    BCP2: 90AB7A80
    BCP3: 00000000
    BCP4: 00000002
    OS Version: 6_1_7600
    Service Pack: 0_0
    Product: 256_1

Pliki pomagające opisać problem:
    C:\Windows\Minidump\121313-20264-01.dmp
    C:\Users\Ola\AppData\Local\Temp\WER-270271-0.sysdata.xml

Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:
    http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0415

Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:
    C:\Windows\system32\pl-PL\erofflps.txt
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    krakerss3 napisał:
    gdy wlącze gry pochodzi chwile i się zacina jest dzwiek taki specyficzny

Tzn jaki?
    Wstaw też screen z CrystalDiskInfo i HWMonitor.
  • Poziom 8  
    Taki jak by sie dzwiek zaciol,mati nie wiem jak to ztobic musial bys mi napisac instrukcje :(

Dodano po 2 [minuty]:

Mysle ze cos sie dzieje z grafiką bo jak robilem formata to jest tam po formacie cos takiego sprawdzanie stanu wideo czy cos takiego i wtedy mi sie komputer tez restartuje dziwne bo caly czas bylo dobrze gry na max detalach chodzily a teraz nie moge wejsc nawet w jakas mala gre o wielkosci 500mb
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Daj po prostu screeny. Uruchom program najpierw jeden, zrób screena i zapisz potem z drugim tak samo. Wstaw na forum za pomocą dodaj obrazek.
  • Poziom 21  
    lpg 12-35 czyli linkword 550 W do wymiany.

Niebieskie pasy może wyświetlać karta przegrzana lub zabijana przez to pudło z kablami które ktoś śmiał nazwać zasilaczem dziwne piski to sekcja zasilania próbująca zasilić grafikę i błagająca o dobicie.
    lektura dla Ciebie
  • Poziom 12  
    Artefakty na ekranie wskazują uszkodzenie karty graficznej, prawdopodobnie się przegrzała to częsta przypadłość 9800GT, jeżeli na zintegrowanej jest wszystko ok to masz przyczynę niebieskich ekranów.
  • Poziom 8  
    A mozna ja jakos naprawic narazie slyszalem ze sa sposoby na te paski ale nie dokonca jaka i ze ludzie naprawiaja sobie sami jakis krem dawaja na procesor karty czy cos takiego ?
  • Poziom 43  
    krakerss3 napisał:
    A mozna ja jakos naprawic

Wymienić na początek
    konior966 napisał:
    to pudło z kablami które ktoś śmiał nazwać zasilaczem

krakerss3 napisał:
    jakis krem dawaja na procesor karty

Jasne... Najlepiej krem na zmarszczki :lol:
  • Poziom 8  
    Chodzi mi o to czy ona jest do naprawy czy mozna ja juz wyrzucic????????????
  • Poziom 43  
    Najpierw ten "zasilacz" wymień! Sto razy trzeba, żeby dotarło?
  • Poziom 12  
    Naprawić można ale nie zawsze się to opłaca, jeżeli układ się rozlutował można go naprawić przez podgrzanie układu np. hot air ale to się nie sprawdza na dłuższą metę po takim zabiegu niedługo podziała. Ewentualnie reballing bga (czyszczenie układy i wymiana kulek na nowe) ale sam raczej tego nie zrobisz chyba że masz dostęp do stacji lutowniczej.
    Po trzecie sam chip gpu może być usmażony i powyższe metody nie zadziałają, a zakup nowego przekroczy cenę karty.
  • Poziom 8  
    http://www.youtube.com/watch?v=jx9fewSK3nM wszycy dokladnbie maja ten sam problem co ja paski na monitorze itp. sprobuje metoda piekarnika albo zadziala albo do kosza ;)tylko pytanie czy po wyczyszczeniu pasty musze miec koniecznie druga czy moge bez pasty tez podlaczyc?
  • Moderator na urlopie...
    krakerss3 napisał:
    Zasilacz mam 550w

I ja napiszę. Zasilacz do wymiany.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
    Potem nałóż nową pastę na GPU grafiki i zobacz efekt. Jeśli nic to nie da - karta do wymiany lub naprawy w serwisie (nieopłacalne).
    Piekarnik jest do pieczenia ciasta, a nie do naprawy karty!