Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

royal 5130 - wyjście chinch

wgmajster 24 Mar 2005 18:04 1576 1
    wgmajster
    Level 11  
    witam
    mam problem , posiadam telewizor royal 5130. chciałem podłączyc do niego kompa, niestety nie ma euro ani chinch. czy ktos może mi powiedzieć gdzie i jak mogę dorobic wejście na samą wizje.
    dzieki
    Waldek
    Wojtek 24 lata
    Level 25  
    Witam!
    Cóż... Najprościej jest "przeciąć" ścieżkę zawierającą sygnał video, który trafia z pośredniej i na dekoder kolorów, i także na układ selektora i separatora impulsów synchronizacji. Potem przewodem ekranowanym do jakiegoś manualnego przełącznika, bo jak TV nie ma złącza chinch ani euro to sam nie przejdzie przecież w tryb AV albo EURO albo MONITOR (mniejsza o nazwę). Nie polecam jednak takiego rozwiązania. Układy dekodera i selektora/separatora impulsów synchronizacji masz, jakby to nieprecyzyjnie określić, "otwarte". Bez dodatkowych układów, które przetwarzają taki pobrany z zewnątrz sygnał, a i w znacznym sensie zabezpieczają w razie jakiegoś podłączenia nie tam gdzie trzeba. Oglądałem jednak w sklepie gotowe euro-złącza do zamontowania w tv, które go nie miały. Płytka, producent, schemat, opis montażu itp. W Twoim przypadku takie rozwiązanie będzie sensowe. Udaj się do sklepu i zapytaj o takie płytki. Teoretycznie mogą być w sprzedaży obok zdalnego sterowania z txt, dekoderem pal, czy dekoderem NICAM, również do "samodzielnego" montażu. Pozdrawiam.