Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana amplitunera Onkyo

ohar56 13 Gru 2013 19:52 1488 7
  • #1 13 Gru 2013 19:52
    ohar56
    Poziom 8  

Witam,
    Czy wymieniając Onkyo TX-SR 504E na Denon AVR-1600 RD uzyskam zauważalną poprawę jakości odtwarzanej muzyki. Podpięte głosniki to Eltax Liberty 5+.
    Ewentualnie inne propozycje sprzętowe ( amplituner) w podobnej cenie tzn do 450PLN.

0 7
  • #2 14 Gru 2013 22:21
    Pablo1964
    Moderator

Sądzę, że nie będzie znaczącej różnicy. Dlaczego szukasz do muzyki amplitunera wielokanałowego?

0
  • #3 14 Gru 2013 22:56
    ohar56
    Poziom 8  

Ponieważ będzie wykorzystywany w 40% do słuchania muzyki i 60% do kina .

0
  • #4 14 Gru 2013 23:51
    Pablo1964
    Moderator

Dlaczego chcesz zmienić amplituner?

0
  • #5 15 Gru 2013 09:20
    ohar56
    Poziom 8  

Jak już pisałem zestaw jest wykorzystywany w 40% do słuchania muzyki (radio, CD) i 0k. 60 % do TV.
    Obecnie mam zestaw:
    - tv sasung plazma
    - DVD
    - CD
    - amplituner Onkyo

-2 fronty Eltax Liberty 5+

Na róznych forach wyczytałem , że Denon jest najbardziej optymalny do pogodzenia muzyki i filmów.
    Nie wiem czy przy tych głosnikach zamiana Onkyo na Denona jest grą wartą zachodu.

Zastanawiam się nad zakupem subvoofera, żeby poprawić doły. Nie wiem na jaki model się zdecydować.
    Podkreslam, ze nie jestem audiofilem , aby bawić się w kompletowanie sprzętu za kilkanaście tysięcy i chyba jestem już na to za stary..
    Obecnie nie jestem za bardzo zadowolony z dźwięku, który, otrzymuję z TV, szczególnie przy polskich produkcjach filmowych, . W zakresie niskiego pasma jest dla mnie trochę rozmazany. Muszę jeszcze pokombinować w ustawieniach TV.
    Obecnie przy podłączonym kinie ( czyt.: fronty+ amplituner, centralny i satelity odłączone) dźwięk idzie zarówno przez fronty jak i głośniki TV.
    Nie mogę wyeliminować głośników TV.
    Mam nadzieję, że mój opis nie jest zbyt zagmatwany, ale w temacie audio jestem laikiem.

0
  • #6 15 Gru 2013 18:22
    Pablo1964
    Moderator

ohar56 napisał:
    Nie mogę wyeliminować głośników TV.

Zmniejsz głośność w TV do zera.
    ohar56 napisał:
    fronty+ amplituner, centralny i satelity odłączone

W takim razie muszę spytać ponownie:
    Pablo1964 napisał:
    Dlaczego szukasz (...) amplitunera wielokanałowego?

0
  • #7 15 Gru 2013 23:11
    ohar56
    Poziom 8  

A co byś prowonował zamiast wielokanałowego do głosników, które posiadam??

0
  • #8 22 Gru 2013 03:37
    sajmosia
    Poziom 15  

Witam I wybaczcie, ze sie wtrace, ale do tej pory mam kilka wzmacniaczy miedzy innymy Onkyo, Yamaha, Cambridge audio, Denon I pioneer.

Do tej pory tylko Onkyo przyjelo do wiadomosci, ze moze byc sytuacja, gdzie mam altus 300 na froncie I z tymi glosnikami subwoofer jest po prostu zbedny.

Wsystkie inne maja ustawienia co do wielkosci glosnikow na front np: (small/medium/large) ale wszystkie mimo ustawien z gory zakladaja, ze jest tez subwoofer, obcinajac dolne czestotliwosci na front I wysylajac gdzie indziej. Tylko onkyo ma to gdzies I twierdzi tak: Chcesz grac na tych dwoch tylko ? ... ok -> Cala para na frontowe :) I przy volumie na 1 I pol (tak bardzo cicho) cala barwa czestotliwosci jest odczuwalna nie tylko na frontowych glosnikach ale tez na sluchawkach, kiedy front na (stereo czy (bypass)) jest wylaczony I zostaja tylko sluchawki. Mam HD650 I tylko na onkyo czuje, sluchajac muzyki po cichu, cala barwe dzwieku.Reszta moich wzmacniaczy prz raczej cichym odtwarzaniu brzmi (z lekka przesada) podobnie do przecietnego jamnika firmy international.

Wiem, ze to brzmi troche herezyjnie wrecz moze monotonicznie ale to na prawde ma dla mnie znaczenie, gdzie przy malym dziecku, chce posluchac muzyki po cichu na dobrych sluchawkach tak zeby poczuc to samo co jakbym byl tam gdzie to jest grane.....

Placac tak duzo pieniedzy za wzmacniacz przy dzisiejszych technologiach czy o az tak duzo prosze ?

0