Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uruchomienie systemu nie powiodło się... Asus UL30VT WIN 7

dark00 13 Gru 2013 20:03 2448 5
  • #1 13 Gru 2013 20:03
    dark00
    Poziom 2  

Witam, mam następujący problem:
    Podczas włączenia komputera pojawia mi się następujący komunikat:

Uruchomienie systemu nie powiodło się. Przyczyną może być niedawna zmiana sprzetu lub oprogramowania.

Jeżeli pliki systemu Windows 7 zostały uszkodzone lub niepoprawnie skonfigurowane, narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia może pomóc w zdiagnozowaniu lub rozwiązaniu problemu. Jeśli podczas uruchomienia wystąpiła przerwa w zasilaniu, wybierz opcję uruchom system Windows normalnie.
    - uruchom narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania (zalecane)
    - uruchom system normalnie

Gdy wybieram pierwszą opcję to niby wyskakuje mi to narzędzie do naprawy systemu, niby coś się robi, ale w końcu wyskakuję ekran windows 7 i tylko jest kursor myszy którym mogę poruszać,
    Natomiast uruchomienie systemu Windows normalnie staje w momencie gdy jest napis "uruchomienie systemu Windows", po czym po paru minutach wyskakuje blue screen na sekundę i następuje reset.

Nic w sumie nie robiłem na laptopie poprzedniego dnia, ale podłączyłem e-papierosa na ładowanie pod usb i wydaję mi się że tu może tkwić problem, że ta ładowarka coś uszkodziła.

Próbowałem naprawiać z konsoli odzyskiwania poprzez wciśnięcie klawisza f8 -> napraw komputer, ale nie udało się, próbowałem także naprawić z windowsa którego mam na usb, ale zawiesza się bo kursor ciągle "myśli", próbowałem także zainstalować na nowo windowsa ale tutaj też mi się zawiesza ciągle "myśli".

Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc.

0 5
  • #3 13 Gru 2013 20:36
    dark00
    Poziom 2  

Możesz trochę podpowiedzieć bo nie do końca czaję jak mam to zrobić, bo nie mogę dostać się do pulpitu.

0
  • #4 13 Gru 2013 20:38
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Wstaw SMART dysku, sprawdzając za pomocą np MHDD lub Parted Magic. Jeśli by się okazało że dysk ok, spróbuj użyć wtedy CHKDSK, lecz jeśli dysk będzie uszkodzony, użycie CHKDSK pogorszy tylko sprawę.

0
  • #5 13 Gru 2013 20:44
    linuks
    Spec od komputerów

dark00 napisał:
    Możesz trochę podpowiedzieć bo nie do końca czaję jak mam to zrobić, bo nie mogę dostać się do pulpitu.

Wszystko masz w linku. Celowo podałem sprawdzenie SMART z live bo windows się nie uruchamia. Trzeba komputer wystartować z CD/pena z systemem live. Po co chcesz się dostawac do pulpitu windowsa ?

0
  • #6 13 Gru 2013 21:29
    dark00
    Poziom 2  

Zaraz zobaczę

Dodano po 40 [minuty]:

Trochę jednak mi z tym zejdzie, to jak to ogarnę to wrzucę to co mam wrzucić.
    Dzięki za wstępną pomoc.

0