Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer nie wykrywa Arduino

adi1525 13 Dec 2013 22:48 6834 10
    adi1525
    Level 14  
    Przez jakiś czas podłączałem arduino do komputera tylko po to żeby mieć 5V, ostatnio chciałem wgrać program i okazało się że komputer go nie wykrywa. W ogóle nie widzi urządzenia, próbowałem na innych komputerach i to samo. Stabilizator napięcia działa, niby ma środkową nóżkę w powietrzu ale podobno tak ma być. Co może nie działać ?

Dodano po 42 [minuty]:

Prawdopodobnie jest coś nie tak z tym atmega 8u2, tylko że nic z nim nie zrobię bo jest zamontowany jako SMD. Czy jest jakaś możliwość żeby sprawdzić jego piny ?? przy jest 6 pinów ale nie wiem do czego służą.
    Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
    adi1525
    Level 14  
    Nie, komputer nawet nie widzi żadnego urządzenia, ani nie wykrywa portu.
    szymon122
    Level 38  
    Nic się nie dodaje w menadżerze urządzeń? Jaka wersja arduino? Jakie 6 pinów? Mówisz o tych na końcu płytki po prawej stronie, 2x3 piny? Jeśli tak to jest to złącze ISP do programowania arduino z zewnętrznego programatora.
    adi1525
    Level 14  
    Arduino UNO wersja r2. Nie, w menadżerze nic nie wyskakuje i komputer w ogóle niczego nie widzi nowego. Prawdopodobnie zepsul się atmega 8u2 który łączy się z komputerem, tylko, że nic z nim nie zrobię bo to SMT
    adi1525
    Level 14  
    Ale do tej SMD czy do tej którą programuje ??
    adi1525
    Level 14  
    A możesz mi dać jakieś strony gdzie w ogóle dowiem się coś na ten temat, bo nie wiem jak to mam zrobić i jak tego szukać.
    adi1525
    Level 14  
    Sorki, że tak długo nie odpisywałem ale złożyłem własny programator i zostawiłem Arduino, lecz chciałbym go naprawić.
    Tak mam dostęp do portu LPT, arduino było testowane na innych komputerach i nie zostaje wykrywany.
    Teraz co do programowania, rozumiem że mam podłączyć się przez LPT do ICSP w arduino i wgrać wsad? Tylko możecie podrzucić jakiś schemat podłączeń i jak ten kod wygląda ?