Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opytmalizacja systemu Windows

TerryC 13 Gru 2013 22:55 615 3
  • #1 13 Gru 2013 22:55
    TerryC
    Poziom 2  

Witam
    od tygodnia posiadam nowa jednostke pc, zainstalowalem Windows 8 pro, niestety jetem strasznie zawiedziony tym systemem, i zmuszony powrocic do win 7.
    1 pytanie: jak sformatować dysk SSD do pierwotnej formy ( BIOS )
    zależy mi na świeżym systemie bez żadnych pozostałości.

2. po formacie dysku będę chciał zainstalować ponownie Windows 7.
    Ze względu na dość zawężony zasób wiedzy, nie wiem ktore ze sterownikow systemowych musze tak naprawde zainstalowac, ktore sa niezbedne, ktore moge pominac, generalnie komputer ma sluzyc wyłącznie do obróbki Audio, produkcji ew internet, office …

Do tej pory miałem same problemy z wydajnością, zawieszanie sie systemu, nawet aktualizacja systemu ( posiadam legalną 8-mke ) przebiegła kilkakrotnie z błędami, po instalacji, wyskoczył mi komunikat " proszę aktywować system Windows :D ", karta graficzna czytała tylko polowe wejść USB/ FireWire, D-SUB itd … a mialo byc tak pieknie, poki co chce wrocic do 7-mki.

Sprzet jaki posiadam to:

- dysk SSD KINGSTON V300 120GB SATAIII SV300S37A/120G
    - napęd optyczny ASUS DVD-RW Black SATA DRW-24F1ST
    - karta firewire UNITEK PCI 64bit PCI2FW64
    - karta graficzna ASUS GTX650 2GB GDDR5 128bit PCI-E3.0 GTX650-E-2GD5
    - procesor INTEL Core i7-4770 3,4GHz 8MB s.1150
    - chłodzenie procesora TACENS Gelus PRO III +
    - pamięć RAM KINGSTON HyperX Red 2x8GB DDR3 1600MHz CL10 Dual Channel XMP Non-ECC KHX16C10B1RK2/16X
    - płyta główna ASUS Z87-K s.1150

dodatkowo z Hardware dochodzi
    karta studyjna *sterownik dzwieku*
    oraz 2 Monitory

Dysk SSD jest tylko do systemu oraz instalek, wszystkie piki przechowuje na zew dyskach USB3.0.

0 3
  • #2 13 Gru 2013 23:04
    Anoxic83
    Poziom 8  

Dysk formatujesz podczas procesu instalacji Windows 7 (wybierz tryb zaawansowany/ekspert).
    Sterowniki najlepiej mieć zainstalowane wszystkie do twojego sprzętu (powinieneś posiadać płytki dostarczane od producentów).

0
  • #3 13 Gru 2013 23:08
    TerryC
    Poziom 2  

Anoxic83 napisał:
    Dysk formatujesz podczas procesu instalacji Windows 7 (wybierz tryb zaawansowany/ekspert).
    Sterowniki najlepiej mieć zainstalowane wszystkie do twojego sprzętu (powinieneś posiadać płytki dostarczane od producentów).

Tak posiadam wszystkie sterowniki, aczkolwiek na plytach sa pogramy oraz sterowniki. google chrome ktore zainstowalem wieszalo sie co druga strone@.

Generalnie Jestem Mac'owcem stadt te banalne pytania :)

0
  • #4 13 Gru 2013 23:17
    Anoxic83
    Poziom 8  

Najnowsze sterowniki najlepiej ściągnij bezpośrednio ze strony producenta.
    Wpisz w google nazwę producenta i model.

0