Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

29z024 zelmer - Naprawiać czy dać sobie spokój? foto. po zabawie z N nie chce dz

riffo 13 Gru 2013 23:25 1644 3
  • #1 13 Gru 2013 23:25
    riffo
    Poziom 12  

Witam.

od początku, w domu zabrakło jednej fazy, zrobiłem w skrzynce za roznicówka mostek na brakująca fazę, wszystko było ok przez 3 dni, faza wróciła przepinam mostek w skrzynce a tam w roznicówce widzę ze do N dochodzą 2 kable o rożnej grubości, bardzo delikatnie się tam zaiskrzyło, zaraz sprawdzam dokręcenie i jest luźno (bardzo) dokręciłem tak jak powinno być,

jedyne urządzenie które padło z tego powodu to mikrofala (uffff tylko jedno)

29z024 zelmer - Naprawiać czy dać sobie spokój? foto. po zabawie z N nie chce dz

wstępnie sprawdziłem tyle ile mogłem, szrot???

0 3
  • #2 13 Gru 2013 23:56
    movzx
    Poziom 39  

Z tym "nadpaleniem" na transformatorze to równo pojechałeś. To fabryczny zgrzew, po prostu.
    Rozumiem że mikrofala jest martwa? Wypadałoby sprawdzić czy dochodzi napięcie do elektroniki i co się dalej dzieje.

0
  • #3 14 Gru 2013 00:19
    riffo
    Poziom 12  

mikrofala martwa, nic się nie świeci, nic nie rusza!

foto dojścia DC

co dalej sprawdzać?

ps. jestem programista i rozumiem prądy do 5 max 12v ale 240v to nie moja pasja... kierujcie mnie ;)

1
  • #4 14 Gru 2013 00:49
    movzx
    Poziom 39  

riffo napisał:
    240v to nie moja pasja
    Gorzej, tu mamy nie tylko 240V ale w paru miejscach 4500V - plus oczywiście mikrofale. Dodatkowo we wskazanym miejscu nie ma żadnego DC.
    Dlatego, ze względu na szczególne zagrożenie stwarzane przez kuchenki mikrofalowe - temat zamykam.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1841979.html

0