Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

W168 classic - nie reaguje na centralny zamek z pilota w kluczyku

konrad_biala 14 Gru 2013 00:08 2832 2
  • #1 14 Gru 2013 00:08
    konrad_biala
    Poziom 7  

Witam problem jak w temacie sprawa ma sie nastepująco dzisiaj auto zostało normalnie zamkniete przy pomocy przycisku blokujacego w kluczyku po powrocie brak reakcji na przyciski pilota centralny zamek dziala z przycisku wewnatrz auta , baterie w pilocie zmienione, na moje nieszczescie posiadam tylko jeden kluczyk. Mam pytanie czy jest mozliwosc sprawdzenia czy pilot laczy sie z autem , dodam tez ze wg instrukcji uzytkownika mercedesa w celu sprawdzenia np. stanu baterii w piloscie dioda nie wykazuje jakejkolwiek reakcji, prosze o pomoc i ewentualne uwagi.

0 2
  • #2 29 Cze 2015 20:21
    elurap
    Poziom 9  

Witam

Mam podobną sytuacje. Mercedes A140 W168 2000 r.
    Pilot nie działa, nie świeci dioda IR nawet po wymianie baterii a nowe baterie rozładowują się z czasem.

Moje pytanie, czy jak kupie używany pilot przerzucę sprawną elektronikę do starej obudowy z immobilizerem, będę mógł zaprogramować nowy pilot do auta ?

0
  • #3 30 Cze 2015 01:10
    Gerri
    Spec od Mercedesów

elurap napisał:
    czy jak kupie używany pilot przerzucę sprawną elektronikę do starej obudowy z immobilizerem, będę mógł zaprogramować nowy pilot do auta ?

Nie. To, co jest opisane jako dwukrotne wysyłanie sygnału do czytnika to jest SYNCHRONIZACJA - proces przewidziany dla kluczyka który jest przewidziany dla tego konkretnego pojazdu i ma ten sam zestaw kodów co centralka w aucie. Kluczyk "z drugiej ręki" ma inny zestaw kodów i synchronizacja nic nie pomoże. Może pomóc wylutowanie kości pamięci zawierającej kody i wlutowanie jej do sprawnej, zakupionej elektroniki. Inaczej to nie ruszy.

0