Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Detektory gazu - uprawnienia

14 Gru 2013 11:07 1551 4
 • Poziom 11  
  Witam.

  Jakiego typu trzeba mieć uprawnienia dla detektorów gazu żeby móc montować, uruchamiać i wystawić protokół do gazowni.

  Co powinien zawierać taki protokół?.

  Pozdrawiam
  Piotr.
 • Poziom 11  
  Witam.

  Niestety tam jest tylko propozycja szkoleń, nie znajduję odpowiedzi na moje pytania.

  Pozdrawiam
  Piotr.
 • Poziom 34  
  W opisie szkoleń czytamy:
  Oferta szkoleniowa, którą kierujemy do osób zainteresowanych tematyką detekcji gazów stanowi bardzo ważny element profesjonalnej oraz partnerskiej współpracy....
  Dowodem na jakość programu jest możliwość uzyskania przez kursantów nowych uprawnień zaraz po zakończeniu kursu. Każdy kurs kończy się egzaminem, na podstawie wyników kursanci otrzymują certyfikaty i dyplomy świadczące o ukończeniu danego kursu.

  W innym atykule:
  Przy wyborze urządzeń należy sprawdzić, czy posiadają stosowne atesty i certyfikaty, czy warunki panujące w obiekcie umożliwiają prawidłową pracę (temperatura, wilgotność, zagrożenie wybuchem, zakres pomiarowy, występowanie substancji zakłócających i grożących zniszczeniem sensora). W razie wątpliwości warto zapoznać się z polską normą PN-EN 60079-29-2 maj 2010: „Wybór, instalacja, użytkowanie i konserwacja detektorów gazów palnych i tlenu”.

  dalej
  Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 7 czerwca 2010 r. (DzU nr 109, poz. 719) uznaje stacjonarne systemy gazów wybuchowych za urządzenia przeciwpożarowe. Treść paragrafów 3 i 4 tego rozporządzenia nakazuje użytkownikom stosowanie się do instrukcji producentów i przeprowadzanie kontroli nie rzadziej niż raz w roku oraz określa osoby odpowiedzialne za prawidłową eksploatację urządzeń.

  Zadzwoń do centrum szkoleń może coś odpowiedzą i przeczytaj normę i rozporządzenie.
 • Poziom 11  
  Witam.

  Dla świętego spokoju zrobiłem uprawnienia Gazexa.

  Temat zamknięty.