Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jedno wejście jack do laptopa, karta dźwiękowa usb Manhattan,cichy mikrofon.

Justi2910 14 Gru 2013 11:09 3630 6
  • #1 14 Gru 2013 11:09
    Justi2910
    Poziom 2  

Witam, niedawno kupiłam laptopa i kiedy chciałam podłączyć do niego słuchawki z mikrofonem okazało się że ma on tylko jedno wejście słuchawkowo/mikrofonowe. Zaczęłam więc szukać rozwiązania tego problemu. Kupiłam karte dźwiękową usb sound adapter Manhattan. Wszystko jest super, dźwięk bardzo dobry , ale kiedy rozmawiam na skype, to prawie mnie nie slychać, mikrofon jest tak cicho. Czy da sie coś z tym zrobić? Zależy mi na rozmawianiu na tych słuchawkach...

- laptopASUS X550CC-XX472
    - słuchawki Genius HS-G500V
    - karta dźwiękowa usb Manhattan Hi-Speed USB 3-D

Na załączonym zdjęciu widać maksymalny poziom podnoszenia się zielonych kreseczek, kiedy dotykam prawie ustami mikrofonu.

0 6
  • #2 14 Gru 2013 12:08
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Sprawdź, czy w samym skypie (opcje), masz suwaki głośności słuchawek i czułości mikrofonu ustawione ja u mnie, oczywiście, to tylko przykład ustawień, zwróć też uwagę, że u mnie NIE ma zaznaczonych opcji automatycznej regulacji tych parametrów:
    Jedno wejście jack do laptopa, karta dźwiękowa usb Manhattan,cichy mikrofon.

0
  • #3 14 Gru 2013 12:40
    Justi2910
    Poziom 2  

Ustawienia są dokładnie tak samo. Robiłam echo test i jest nadal cicho, zapomniałam dodać że do tego dochodzą też szumy, których nie było podczas rozmów na poprzednim komputerze.

Dodano po 11 [minuty]:

Wpadłam też na taki pomysł, żeby podłączyć różowy kabelek (mikrofon) do tego wejścia jack combo w laptopie a zielony (słuchawki) do adaptera. Ale problem jest taki że laptop w ogóle nie widzi tego mikrofonu tylko ten beznadziejny wewnętrzny który jest wielkim syfem ;_; .

0
  • #4 14 Gru 2013 13:31
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Justi2910 napisał:
    zapomniałam dodać że do tego dochodzą też szumy, których nie było podczas rozmów na poprzednim komputerze.

Z drugiej strony, jeśli to "coś" kosztuje 30/40 zł, to nie ma co się dziwić, że tak to wygląda.
    Albo kup prawdziwą zewnętrzną kartę dźwiękową, ale to koszt od 200 zł i w górę, albo kup słuchawki z mikrofonem, DOBREJ KLASY pod USB.

0
  • #5 14 Gru 2013 13:34
    Justi2910
    Poziom 2  

A jeśli chodzi o to podłączenie mikrofonu do mini jacka a słuchawki do adaptera?? Jak to rozwiązać żeby zadziałało ?

0
  • #6 14 Gru 2013 13:44
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Trudno powiedzieć, dlaczego tak się dzieje, zwłaszcza, że nic więcej nie wiem, bo nic więcej nie opisałaś.
    Co jest w menadżerze urządzeń, sterowniki od USB zainstalowane, aktualne, nie ma konfliktów, znaków zapytania?
    A z komputerem w kartonie, nie ma specjalnej przejściówki, by takie słuchawki podłączyć, skoro komputer ma tylko jedno wejście i wyjście jako jedność, to nie wierzę, że INTEL nie pomyślał o rozwiązaniu tego.

0