Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe - Podłaczenie TV z kinem domowym Samsung HT-E350

waldemar58 14 Gru 2013 11:26 3138 6
  • #1 14 Gru 2013 11:26
    waldemar58
    Poziom 7  

Szukam pomocy... może ktoś mi podpowie jako laikowi co należny uczynić aby prawidłowo podłączyć poniższe urządzenia:
    1. Telewizor Panasonic TX-L-39E6E z wyjściami na zdjęciu
    2. Kino domowe Samsung HT-E350 z wyjściami na zdjęciu
    3. Dekoder Polsatu HD-3000 z wyjściami na zdjęciu

zrobiłem wszystko jak instrukcje każdego z powyższych urządzeń piszą.
    1. podłączyłem KD-TV kablem HDMI
    2. natomiast KD z TV kablem 2xcin z końcówkami biało/czerwonymi w odpowiednie gniazda.
    3. Dekoder Polsatu z TV kablem HDMI

nie mam sygnału z TV na KD, nie wiem czy coś zle robię ze mam brak tego sygnału.
    Z KD na TV wszystko jest ok.
    W instrukcji KD doczytałem się ze posiada on funkcje ARC(która jest wyświetlana na panelu), pomimo tego ze na gniazdach wyjściowych KD przy HMDI pisze OUT, telewizor jak widać posiada gniazdo HDMI ARC.

Prosiłbym bardzo o fachową pomoc.

0 6
  • #2 14 Gru 2013 12:29
    grubs
    Poziom 32  

waldemar58 napisał:

2. natomiast KD z TV kablem 2xcin z końcówkami biało/czerwonymi w odpowiednie gniazda.

Po co skoro masz TV połączone przez HDMI z ARC.
    Kwestia odpowiednich ustawień w TV i kinie.
    Nie ma jednak pewności że TV wysyła dzwięk po ARC z innego źródła podłączonego do niego.
    Jeżeli nie to dekoder możesz podłączyć przejściówką z euro na chinche i chinchami do KD.
    Najpierw w ustawieniach TV włącz ARC i wyłącz głośniki wew. a w kinie głoścniki na home theater i funkcja ARC na auto.
    Dzwięk w tym przypadku będzie tylko stereo.

Spróbuj na podłączonej antenie bezpośrednio do TV.
    Jak zadziała to spróbuj z podłączonym dekoderem.

0
  • #3 14 Gru 2013 12:53
    Polon_us
    Poziom 40  

grubs napisał:
    Najpierw w ustawieniach TV włącz ARC i wyłącz głośniki wew. a w kinie głoścniki na home theater i funkcja ARC na auto.

Dodatkowo, sugerowałbym uaktywnienie tzw. "Viera Link" w tym telewizorze. Bez tego ARC nie będzie działało.

Mam nadzieję, że kolega Waldemar58 ma kable HDMI standardu 1.4a. Starsza wersja nie będzie działała, jeśli mówimy o ARC.

0
  • #4 14 Gru 2013 13:42
    waldemar58
    Poziom 7  

Dziękuję bardzo wszystkim za sugestie, spróbuję wszystkiego a w szczególności opcji z kablem HDMI 1,4. Jak ogarnę to dam odpowiedz o wynikach, a kabelek 1,4a muszę jednak kupić.

0
  • #5 14 Gru 2013 13:52
    grubs
    Poziom 32  

Polon_us napisał:

Dodatkowo, sugerowałbym uaktywnienie tzw. "Viera Link" w tym telewizorze. Bez tego ARC nie będzie działało.

Ale czy uaktywnienie viera link nie wymaga urządzenia zgodnego i obsługującego ten tryb firmy Panasonic?
    Kino jest samsunga czyli włączenie tej funkcji raczej nie pomoże w konfiguracji, wręcz przeciwnie.

0
  • #6 14 Gru 2013 16:26
    Polon_us
    Poziom 40  

grubs napisał:
    Ale czy uaktywnienie viera link nie wymaga urządzenia zgodnego i obsługującego ten tryb firmy Panasonic?

Z tego co wyczytałem, ARC uaktywniane jest w telewizorze pod warunkiem, że "Viera Link" jest aktywne. "Viera link" w dużej części pokrywa się z standardem HDMI-CEC, także część operacji powinna działać.

Sprawdzę jeszcze raz później, bo czytałem instrukcję "na szybko". Jak na tę chwilę, jestem przekonany, że tak to zostało opisane.

0
  • #7 14 Gru 2013 21:28
    waldemar58
    Poziom 7  

tak więc , pomógł kabel HDMI 1,4a, wszystko chodzi jak powinno, nawet niektóre funkcje KD mam na pilocie TV. W TV aktywowany został Viera Link, a w KD właczone głośniki KD i funkcja ARC na auto.
    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie.

0