Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sanyo VHR-5100EE - problem z zdalnym sterowaniem

cyngiel1 24 Mar 2005 18:55 872 5
  • #1 24 Mar 2005 18:55
    cyngiel1
    Poziom 11  

witam !!

mam magnetowid sanyo VHR 5100EE . Problem polega na tym ze stopniowo słabł zasięg zdalnego sterowania teraz to reaguje góra na kilka cm od odtwarzacza. Wymieniałem baterie w pilocie . sprawdzałem testerem - dioda wysyła sygnał z pilota , wymieniłem tez dla pewnosci diodę , i nic? W czym moze byc problem ?

0 5
  • #2 24 Mar 2005 19:03
    DarekRz4
    Poziom 24  

Witam !!!!

Najprawdopodobniej problem jest po stronie odbiornika podczerwieni i tam skierował bym swoje pierwsze "kroki" ( zakładając że pilot jest na 100% sprawny -najlepiej sprawdzony na innym Sanyo) .
    Nalezy sprawdzic odbiornik podczerwieni i napiecia do niego dochodzące .to tak na początek . Przyczyna może byc też bardziej prozaiczna (miałem taki przypadek ) że szybka przez którą wpada sygnał z pilota była tak strasznie zabrudzona kurzem że wystarczyło ja wyczyścić .

pozdr D.RZ

0
  • #3 25 Mar 2005 07:38
    cyngiel1
    Poziom 11  

Też tak mi się wydaje że to coś z odbiornikiem ir. Co do szybki to ten problem odpada bo sprawdzałem na zdjętej obudowie. najgorszy problem polega na tym że na schemacie odbiornik jest zaznaczony jako pudełko. Wychodzą z niego dwie nózki i finał !. Nie wiadomo co jest w środku? Nawet gdy bym chciał wymienić to nie ma żadnego symbolu , numeru .

Pozdr. Marcin

0
  • Pomocny post
    #4 25 Mar 2005 10:29
    DarekRz4
    Poziom 24  

Witam !!!!

W środku jest dioda odbiorcza i scalaczek . jego dwie nogi to +5V i wyjście ,a masa jest na metalowym ekranie . Ja podstawiałem na próbę dowolne podobne odbiorniki i działały .

pozdr D.RZ

0
  • #5 29 Mar 2005 18:41
    cyngiel1
    Poziom 11  

Ok dzięki . To dobra informacja że mozna tam podstawic dowolny odbiornik. Spróbuje zainstalować metalowe pudełeczko odbiorcze od starego telewizora zobacze czy to poskutkuje

pozdrawiam
    Marcin

0
  • #6 26 Gru 2005 22:16
    cyngiel1
    Poziom 11  

Sprawia załatwiona wstawiłem odbiornik ze starego TV Royal i działa ok

Dzięki

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME