Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Naprawa głośników samochodowych.

negroidal 24 Mar 2005 19:13 3802 3
 • #1
  negroidal
  Level 11  
  Poszukuje osoby, która naprawiła by głośniki sam. Clarion SE-630. Do wymiany jest menbrana oraz membrany gł. średnio i wysoko tonowych. Wiem że jest to nieopłacalne ale właściciel ma do nich szczególny sentyment i zależy mu na naprawie.
 • #2
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Naprawiając głośniki na nieoryginalnych cześciach nie uzyskasz już takiego samego brzmienia. A ściągnięcie oryginalnych membran itd jest raczej niewykonalne. Taniej będzie kupić drugi zestaw takich głośników lub cos lepszego. No chyba że właściciel lubi na nie patrzeć :)
 • #3
  Opornik
  Level 21  
  Błażeju , nie masz racji , ściągnięcie membran to krótko mówiąc przyjemnośc - dla tych którzy umieją i chcą , rozwiązanie- kupić nowe raczej nie będzie tańsze , przeciez przewinięcie i wymiena membrany nie jest takie drogie a z tego co wiem to chyba taniej zrobic głośniki clariona niż kupić jakieś "szmelce" na których pisze 1000 W . wystarczy na 20 min tokareczki na 6 min nawijarki i jest po sprawie , a jeszcze lepiej miec znajomego który te dwie rzeczy posiada i już jest wszystko . Nie sztuka powiedzieć że to niewykonalne ...
 • #4
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  No w porządku. Ściągnięcie membran dla kogoś kto to potrafi to tak zwana chwila(ci którzy czytali tytusa, romka i atomka wiedzą chyba że chwila to około trzy momenty :) ). Przwinięcie cewki też nie jest rzeczą niemożliwą. Ale jeśli uszkodzone sa membrany, tak jak napisał negroidal, to skąd wziąć nowe? I do tego oryginalne?
  Ps. Pisząc "ściągnięcie" miałem na myśli ich zakupienie.