Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa głośników samochodowych.

24 Mar 2005 19:13 3718 3
  • Poziom 11  
    Poszukuje osoby, która naprawiła by głośniki sam. Clarion SE-630. Do wymiany jest menbrana oraz membrany gł. średnio i wysoko tonowych. Wiem że jest to nieopłacalne ale właściciel ma do nich szczególny sentyment i zależy mu na naprawie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Naprawiając głośniki na nieoryginalnych cześciach nie uzyskasz już takiego samego brzmienia. A ściągnięcie oryginalnych membran itd jest raczej niewykonalne. Taniej będzie kupić drugi zestaw takich głośników lub cos lepszego. No chyba że właściciel lubi na nie patrzeć :)
  • Poziom 21  
    Błażeju , nie masz racji , ściągnięcie membran to krótko mówiąc przyjemnośc - dla tych którzy umieją i chcą , rozwiązanie- kupić nowe raczej nie będzie tańsze , przeciez przewinięcie i wymiena membrany nie jest takie drogie a z tego co wiem to chyba taniej zrobic głośniki clariona niż kupić jakieś "szmelce" na których pisze 1000 W . wystarczy na 20 min tokareczki na 6 min nawijarki i jest po sprawie , a jeszcze lepiej miec znajomego który te dwie rzeczy posiada i już jest wszystko . Nie sztuka powiedzieć że to niewykonalne ...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    No w porządku. Ściągnięcie membran dla kogoś kto to potrafi to tak zwana chwila(ci którzy czytali tytusa, romka i atomka wiedzą chyba że chwila to około trzy momenty :) ). Przwinięcie cewki też nie jest rzeczą niemożliwą. Ale jeśli uszkodzone sa membrany, tak jak napisał negroidal, to skąd wziąć nowe? I do tego oryginalne?
    Ps. Pisząc "ściągnięcie" miałem na myśli ich zakupienie.