Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z pod¶wietleniem matrycy w laptopie GERICOM

gribek_elk 24 Mar 2005 19:23 2202 5
    gribek_elk
    Level 14  
    Witam
    Tak jak w temacie problem mój dotyczy pod¶wietlenia tzn
    Nie uruchamia się ¶wietlówka pozatym wszystko ok
    Wymiana inwertera nie dała rezultatu podł±czenie innej ¶wietlówki tez dało taki sam efekt a raczej jego brak
    Prosiłbym o podpowiedz co z tym fantem robić jak pomierzyć inwerter itd
    Oznaczenie inwertera to : DAC-08B031
    matryca 14'1
    Dzieki z góry za pomoc
    beatom
    Level 35  
    Zacznij od sprawdzenia czy na inverter dochodzi jakiekolwiek napiecie zasilajace ( najlepiej kilkanascie voltow zasilania ), sprobuj stwierdzic na ktory pin invertera powinno zasilanie przychodzic. Jesli niema nic problem tkwi na plycie laptopa - zaczalbym od bezpiecznikow. Inverter wstawiles drugi to po co go "mierzyc"? ale jesli sie upierasz aby go sprawdzic podlacz mu zewnetrzne zasilanie. Swietlowka powinna zaswiecic nawet z niepodlaczona reszta.
    gribek_elk
    Level 14  
    Do inwertera dochod± dwa napięcia po 3,5 V co do podłaczenia zasilania zewnętrznego jaka ma być jego warto¶ć ?
    beatom
    Level 35  
    To jest chyba to: http://www.laptopking.com/inverter/554887.jpg
    Niestety jakosc zdjecia nie pozwala stwierdzic gdzie powinno przyjsc zasilanie. Szkaj bezpiecznika w okolicach gniazda CN1- na nim powinno byc zasilanie a mase to juz chyba latwo znajdziesz. 3.5V to stanowczo za malo (to moga byc jakies sterowania), ale odepnij inverter i sprawdz te napiecia ponownie ( jakas zmiana?). Jesli drugi inverter jest sprawny to upieram, ze problem lezy na plycie glownej. Nie wiem jakim napieciem jest ten przetwornik zasilany ale zacznij od 5v i powoli zwiekszaj do 12 czy 15 V ( za kazdym razem odlaczaj zasilanie), nie powinno zaszkodzic. Musisz byc jednak pewny na ktory pin przychodzi zasilanie.
    dziabaq
    Level 11  
    Moim skromnym zdaniem uszkodzona jest płyta gł. Poprostu nie podaje sygnału sterowania do inwertera. Sam przyznałe¶ że wymiana inwertera ani ¶wietlówki nie pomogła, zatem skoncentruj się na płycie głównej.
    gribek_elk
    Level 14  
    Witam rozebrałem laptopa do rosołu :) przjrzałem płytę główn±... znalazłem bezpiecznik z ¶cieżce zasilaj±cej inwerter... zmierzyłem i jest przerwa teraz pytanie gdzie szukać takiego elementu moze kto¶ ma takie biały z nadrukiem 2 (jakie ma ten bezpiecznik parametry)
    Pozdro

Wiadomo¶ć z ostatniej chwili pod¶wietlenie ruszyło :) bezpiecznik na płycie gł + nowy inwerter i wszystko chodzi jak dawniej

Pozdro