Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podgrzewacz wody BARETTA cieknie woda

14 Dec 2013 17:05 3117 5
 • Level 8  
  Witam, Z mojego podgrzewacza wody firmy BAretta model INDRA 11p zaczela nagle leciec woda. Strumien jest dosc duzy i zatrzymuje go tylko odciecie wody w mieszkaniu.

  Podgrzewacz działa poprawnie.

  Na zdjeciu zamieszczam zdjecie elementu, ktory przecieka. Na jeo zkonczeniu znajduje sie otwor i to z niego leci woda. Czy moge go po prostu zakleic silikonem? Podgrzewacz wody BARETTA cieknie woda

  POMOCY!
  Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Heating systems specialist
  Silikon nie da rady uszczelnić, za duże ciśnienie.
  Cieknie z tego króćca czy z wężyka?
 • Level 8  
  Z samego konca. Tam jest normlanie otwór tylko nigdy z niego nic nie cieklo

  Dodano po 3 [minuty]:

  Podgrzewacz wody BARETTA cieknie woda

  Dodano po 1 [minuty]:

  Dodam, ze tydzien temu padla hydraulika na osiedlu i przez 2 dni nie bylo wody
  Nie wiem ze fakt, ze puscili ja na duzym cisnieniu rozwalil uszczelke, czy to cos powazniejszego
 • Heating systems specialist
  Jest to zawór nadmiarowy. Trzeba sprawdzić ciśnienie w instalacji. Wtedy będzie wiadomo co zrobić - wymienić zawór czy zamontować reduktor ciśnienia.
 • Level 37  
  Czasami ten zawór bezpieczeństwa przepuszcza i się blokuje syfem gdy brak filtra przed termą. Możliwe że gdy puszczono zbyt wysokie ciśnienie zawór ten się otworzył by zabezpieczyć piecyk przed uszkodzeniem i w tym właśnie momencie korozja i różnego typu paprochy zblokowały sprężynkę zaworka. Postępowanie takie jak radzi kolega -west wezwać montera na pomiar ciśnienia a jeśli ciśnienie w sieci nie jest nadmierne trzeba wezwać autoryzowany serwis Beretta.
 • Level 8  
  To prawdopodobnie, tydzien temu padła hydraulika na całym osiedlu i przez 2 dni nie bylo wody, wiec pozniej poszła z konkretnym cisnieniem i na wstepie pełna brudu.

  Z racji, ze jest sobota serwiz nie odpowiada a woda lała się konkretnie wiec wezwałam osiedlowe pogotowie gazowe. Diagnoza - zawor bezpieczensta - plastikowy element przy sprezycie sie starł i nie dociskal uszczelki, sprezyna zjechana. Probował zastapic plastik wiekszym elementem ale przy odkreceniu cieplej wody wysadzilo uszczelke i woda poleciała pod pełnym cisnieniem. Wymontował wiec zawor i zatkal go w srodku korkiem od wina + uszcelka + dawna sprezyna. Poki co trzyma ale nie wiem ile czasu w takim stanie moze to funkcjonowac i czy cos zaraz nie pierdyknie.... :/