Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VMware Workstation This kernel reguires an x86 -64 CPU

14 Gru 2013 17:56 1221 5
  • Poziom 9  

Mój problem to właśnie jak na tym zdjęciu u góry - POMOCY!!!!
    Witam serdecznie

Mam nie lada problem, czy ktoś zechciał by mi wskazać drogę, celem moim jest odpalenie backtracka 5 r3 w wirtualnej maszynie

fizyczna maszyna to laptop HP envy touchsmart 4-1130ew

o to właśnie moje cacko z którego jestem bardzo dumny :)

precyzuję to pytanie na różne sposoby ale nie mogę nic znaleśc u wójka Google

będę wdzięczny za jakąkolwiek poradę, sugestię, cokolwiek

Dodano po 6 [minuty]:

A to szczegółowe dane tech mojej fizycznej maszyny na której odpalam z obrazu w VMware Workstation 10

Nazwa produktu 4-1130ew
    Numer produktu C6E98EA
    Procesor 1,7 GHz Intel Core i5-3317U
    Chipset Intel HM77 Express
    Pamięć podręczna procesora 3 MB pamięci podręcznej L3
    Pamięć 6 GB DDR3
    Maksymalna ilość pamięci RAM Możliwość rozbudowy do 16 GB pamięci DDR3
    Sloty Pamięci 2 DIMM
    Karta graficzna Intel HD Graphics 4000 (maks. 1,65 GB)
    Dysk twardy 500 GB SATA (5400 obr./min)
    Partycja przeznaczona na odtwarzanie systemu o maks. wielkości 24 GB
    Wyświetlacz Wyświetlacz HD o przekątnej 35,5 cm (14'') z podświetleniem LED i technologią BrightView (1366 x 768)
    Karta sieciowa Wbudowana karta sieciowa Gigabit Ethernet 10/100/1000
    Łączność bezprzewodowa Karta sieciowa Intel 802.11 b/g/n z obsługą technologii WiD
    Bluetooth
    Dźwięk System Beats Audio z 2 głośnikami i głośnikiem niskotonowym HP Triple Bass Reflex Subwoofer
    Klawiatura Pełnowymiarowa podświetlana klawiatura z odizolowanymi klawiszami
    Urządzenie wskazujące HP ImagePad z wyłącznikiem
    Gniazda zewnętrzne Cyfrowy czytnik kart pamięci
    1 port HDMI
    1 wyjście słuchawkowe
    1 wejście mikrofonowe
    1 port USB 2.0
    2 porty USB 3.0
    1 gniazdo RJ45
    Wymiary 34,22 x 23,72 x 2,3 cm
    Ciężar 2,17 kg
    Zasilanie Zasilacz 65 W
    Bateria 4-ogniwowa, polimerowa litowo-jonowa
    Aparat Kamera internetowa HP TrueVision z wbudowanym zespołem dwóch mikrofonów cyfrowych
  • Poziom 9  
    dziękuję Ci za zainteresowanie

kurcze właśnie znalazłem te stronki ale nie umiem angielskiego, mieszkam na małej wiosce gdzie w szkołach uczyli jeszcze rosyjskiego z którego i tak byłem noga.

jak byś mógł mi to objaśnić był bym wdzięczny - będę w holandii na sylwka, jak będę smażył blanta to pomyślę o tobie ;)
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Wejdz do biosu, poszukaj opcji Intel VT-x i sprawdz czy jest ustawiona na enabled.
  • Poziom 9  
    dziękuję Ci w między czasie szukając problemu wskoczyłem jak piszesz do biosu i znalazłem opcję Virtualize mode i ustawiłem na enabled - problem rozwiązany dziękuję

dodam że do biosu wchodzimy ale na maszynie fizycznej, umożliwiamy aby procek w naszym lapku mógł się dać zwirtualizować

dziękówka jeszcze raz

obecnie się borykam z zainstalowaniem mojej karty wifi wewnętrznej co wbudowana jest w lapku, jak znajdę rozwiązanie to je tu zamieszczę - zrobimy post pełnej instalki backtrack 5 r3 KDE na laptopie HP ENVY touchsmart 4-1130ew

trzeba by było post inaczej nazwać żeby przyszli poszukiwacze mogli se znaleźć :)

pozdrawiam i kto podziela moją chęć współpracy to zapraszam do pracy :)
  • Poziom 9  
    witam serdecznie , mam już zainstalowany system BackTrack5r3 na wirtualnej maszynie
    mam także internet ALE zmodulowany z maszyny fizycznej - dalej nie widzi mojego wifi
    A chcę zainstalować AirLive WL1600USB i mam już nawet sterowniki do tej karty z tej strony

http://www.realtek.com.tw/downloads/downloads...n=5&DownTypeID=3&GetDown=false&Downloads=true

i pobrałem
    rtl8187L_linux_26.1040.0820.2010.release.tar.gz

nawet udało mi się rozpakować ten pakiet za pomicą komendy

tar -xzvf rtl8187L_linux_26.1040.0820.2010.release.tar.gz

tyle że komendę trzeba wywołać z poziomu katalogu w którym znajduje się pliczek

a wygląda to tak

root@bt:~/Desktop# cd stery
    root@bt:~/Desktop/stery# ls
    rtl8187L_linux_26.1040.0820.2010.release.tar.gz
    root@bt:~/Desktop/stery# tar -xzvf rtl8187L_linux_26.1040.0820.2010.release.tar.gz

niestety nie mam ZIELONEGO POJĘCIA CO DALEJ
    jak uruchomić instalację tego rozpakowanego pakietu

POMOCY