Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asrock 770 Extreme3 - uszkodzona sekcja zasilania procesora powoduje zwarcie

Zardrian 14 Gru 2013 19:52 2487 6
  • #1 14 Gru 2013 19:52
    Zardrian
    Poziom 16  

Tak jAk w temacie. Płyta to Asrock 770 Extreme3 płyta wyglada i jest w dobrym stanie lecz sekcja zasilania padła powoduje zwarcie. Pytanie mam co do płyty. Co moge z nią robić? Sprzedawać nie ma sensu bo dają 1zl. Co można by zrobić. Moze kondensatory warto zabrać czy radiatory. Przydadzą sie moze w przyszłości do uczenia sie elektroniki . Jest sens czy raczej nie . Zamieszczamy film płyty. Nie wiem czemu ale elektroda nie chce zaakceptować zdjęcia. (Używam tel do przeglądania i pisanie nie mam pc)

-1 6
  • #2 14 Gru 2013 20:20
    Piotr160292
    Poziom 36  

Zwarcie na sekcji to nie jest większy problem. Myślę, że można by poszukać i popytać - może jakiś elektronik podjąłby się jej naprawy, jednak trzeba by się zorientować co do kosztu, ponieważ są ludzie, którzy robią płyty główne, ale niekiedy biorą taką kasę, że lepiej drugą płytę kupić.

0
  • #3 14 Gru 2013 20:39
    Zardrian
    Poziom 16  

Mieszkam w belfascie tu nie ma części komputetrowych . Przeciętny mieszkaniec nie wie co to amd . Ani co to ssd . Gdy juz kupują coś to laptopa z hipermarketu. Sa tu firmy od napraw głównie laptopów. Sa tez jednak oferujący bardziej zaawansowane naprawy koszt naprawy płyty głównej to min 250zl z gwarancją na 3 miechy . Naprawa jest raczej nie możliwa . Bo sekcja zasilania cpu powoduje ze nie można sprawdzić czy poza ta sekcja wysiadlo coś wiecej . Choćby mostek płn . Gdyby ktoś np naprawił i włączył mogli by sie okazać ze wiecej podzespolow zepsulo sie na płycie

0
  • #4 14 Gru 2013 23:47
    Piotr160292
    Poziom 36  

No właśnie, i o tym pisałem... Za taką cenę się nie opłaca, bo już jakąś taką podstawą płytę żeby tylko działał ten komputer można kupić... Kurczę, trochę szkoda tej płyty, bo zła nie jest...

0
  • #5 15 Gru 2013 00:04
    Zardrian
    Poziom 16  

Nie no prace domowa juz odrobilem . Płyta nowa juz w drodze . Pytanie jest czy można z nia coś zrobić jakieś część z niej wyjść . Rozmontowac . A jAk tak to co i jAk

0
  • #6 15 Gru 2013 00:57
    beo
    Poziom 36  

Skoro padła sekcja zasilania - o czym jesteś najwyraźniej przekonany - to i kondensatory nie koniecznie są sprawne? Hmm? Płyta bez procesora, także się nie uruchamia?

Zardrian napisał:
    Przydadzą sie moze w przyszłości do uczenia sie elektroniki . Jest sens czy raczej nie
    To już zależy od Twego czasu.

0
  • #7 15 Gru 2013 01:32
    Zardrian
    Poziom 16  

Kondensatory wyglądają na sprawne. Komputer "włącza sie" tyle że bez procesora nie jest to do końca włączanie. Kazdy z podzespołów jest sprawny . Zwarcie dochodzi tylko gdy jest podłączony procesor znaczy gdy podlaczane zasilanie 12v. 8pinowe . Jestem pewny co do tego . Płyta nie do naprawy jedynie ze specjalistycznym sprzętem można to naprawić porządnie . Eksploatacja takiego sprzętu jest droga wraz z osobami umiejacymi uzywac ich . Fuszerka nie jest dobrym pomysłem . Płyta moze włączyć komputer by po chwili spalić sie lub inne pod zespoły . Tak więc to juz nawet nie kwestia czasu a ryzyka i kosztów . Jedyne co chce wiedzieć to czy można by coś z niej zrobić . A precyzując z "niej" chodzi o jej części . Bo ktoś mógłby sie posilić na żart z rodu akademii sztuk pięknych . Typu "Mógłbyś zrobić z niej stolik" . Lubie robić coś z niczego . Ale stoliku nie potrzebuje

0
  Szukaj w 5mln produktów