Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szum (100/200Hz, wzmacniacz, zamieścilem próbke audio) co to może byc?

brzoza111 14 Gru 2013 23:08 813 1
  • #1 14 Gru 2013 23:08
    brzoza111
    Poziom 1  

Witam wszystkich :)
    Z góry przepraszam jeśli umieścilem temat w nieodpowiednim wątku, mam nadzieję że mój problem zawiera się w dziale "głośniki i zestawy głośnikowe"
    Zacznę od opisu sprzętu jaki posiadam:
    Jest to wzmacniacz Fonica PW 0350 oraz kolumny magnat quantum 501. Kolumienki połączyłem z wzmacniaczem najzwyklejszym kabelkiem audio o grubości 2,5mm, jako źródło mam odtwarzacz/DAC Fiio X3.
    No i docieram do celu mojego tematu.. otóż niespodziewanie podczas nocnego oglądania filmu (tak, stało się to nagle i przy niskiej głośności) z glośników zaczęło wydobywać się brzęczenie/szum. Przy wysokiej głośności jest to niemalże niesłyszalne, aczkolwiek podczas cichego słuchania wyjątkowo mnie to irytuje. Wyeliminowałem źródło (fiio x3), kabelki oraz gniazdko jako winowajcę owego brzęczenia, także pozostaje uszkodzenie głośników/wzmacniacza. Buczenie wydobywa się nawet podczas podłączonych tylko i wylącznie głośników do wzmacniacza oraz wzmacniacza do prądu, nie ma znaczenia poziom głośności, ruszanie suwakami equalizera czy przełączanie kanałów, po prostu brumi ciągle.

Jest to brumienie dość ciche o tej samej głośności, mierzyłem jego częstotliwość stroikiem gitarowym po przyłożeniu do membrany głośnika to stroik wariuje i wskazuje na zmianę 100/200 Hz.

Zamieszczam również próbkę audio nagraną dyktafonem.
    (EDIT: niestety nie mogę zamieścić linku z nagraniem brumienia, gdyż nie posiadam dostatecznej ilości postów, aby zamieszczać zewnętrzne linki....
    Taka polityka forum elektroda. No trudno, szkoda tylko że ten link prawdopodobnie jest KLUCZOWY DO ROZWIĄZANIA PROBLEMU
    Prosiłbym kogoś chętnego do pomocy o napisanie mi PW, wyślę link do zamieszczonego pliku mp3 od razu do odsluchu na przeklej pl i może ta osoba wklei ten link w poście pod tematem.
    EDIT2: Jednak się udało, wystarczyło mieć 1 posta na forum:D)

Mam do was ogromną prośbę o pomoc w zidentyfikowaniu co może być uszkodzone w wzmacniaczu lub głośnikach?

Pozdrawiam, Paweł :)

Dodano po 18 [sekundy]:

http://przeklej.net/audio_details/164474.html

0 1
  • #2 14 Gru 2013 23:36
    telbod
    Poziom 31  

Zrobić pomiary kondensatorów w zasilaniu końcówki mocy.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo