Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor LED Dell 2408WFB - Pionowy pasek przez cala wysokosc ekranu

14 Gru 2013 23:21 3096 27
  • Poziom 8  
    Monitor LED Dell 2408WFB - Pionowy pasek przez cala wysokosc ekranu

MODEL: Dell 2408WFB

Ilosc paskow maleje wraz z nagrzaniem sie monitora, az znikaja calkowicie. Wylaczony na dluzej niz godzine, tak zeby ostygl powoduje, ze wracaja - w rezultacie gdy wlaczam monitor rano, najpierw ide sie wykapac i czekam ok 15-20 minut az zniknie. Naprawa oplacalna, czy lepiej kupic nowy? Paski sa fioletowe, granatowe albo zielone. Jak sie nagrzewa zmieniaja odcien np. z granatowego na jasno zielony a pozniej znikaja calkowicie i monitor dziala normalnie.
  • Poziom 8  
    Sprawdzalem na nowym komputerze (integra) pozniej dokupilem normalna gpu (oczywiscie nowke ze sklepu). To samo. Trzeba poczekac az sie nagrzeje. Albo wlaczyc obydwa grzejniki w pokoju, to znika szybciej :P (np. w lecie jak mialem zaduch w pokoju to bylo 5-10 min)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    MqSebQu napisał:
    Masz głośniki koło monitora? Podmień kabel łączący monitor z komputerem. Możliwe również tzw. "zimne luty" w sekcji zasilania.

A co mają głośniki przy monitorze?. Tutaj jest pasek który po wygrzaniu znika. Tylko pytanie teraz jest takie czy jak monitor wyłączysz a komputer będzie pracował to czy po odpoczynku monitora będzie też ten pasek?. Jeżeli tak to będzie winny monitor a jak nie to będzie winna karta. Lecz wygląda mi to na zawilgocenie
  • Poziom 8  
    glosniki 5.1 z czego 3 przy monitorze log x530 (one maja dziwne jazdy i np. jak ktos wlaczy swiatlo na klatce schodowej to wydaja specyficzny trzask) - kable sprobuje zamienic - zobacze czy cos da. monitor kupowalem w innym miescie i jak go nioslem do domu to zaczelo padac - po podlaczeniu dzialal normalnie, pasek zaczal wystepowac dopiero po 2 tygodniach, tylko dodam, ze 2 dni dzialal normalnie, padl mi dysk i 2 tygodnie monitor stal wylaczony zanim dostalem nowego kompa i wtedy to sie zaczelo dziac.

monitor kupilem uzywany(ale w "komisie" tego nie bylo, jak i kilka godzin pozniej po powrocie do domu) a kable zasilajace tez mam od kilku lat.

Komputera nie wylaczam w ogole, na noc gasze monitor - pasek jest zawsze jesli wylaczone monitor na dluzej niz godzine.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Monitor ma najprawdopodobniej uszkodzoną taśmę łączącą szklaną część matrycy z jej elektroniką.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ewidentne uszkodzenie matrycy monitora. Uszkodzone sterowanie/przerwana taśma/niepewne połączenie styku matrycy z elektroniką. Coś jak zimny lut, gdyż objawia się pod wpływem temperatury.
  • Poziom 8  
    Jest sens to naprawiac, czy lepiej kupic nowy?
  • Poziom 8  
    Chyba najrozsadniej bedzie jak poeczekam na kolege az przyjedzie, rozkreci i powie czy wie o co poszlo, moze da rade naprawic sam albo chociaz stwierdzi w czym lezy problem, a pozniej zaniose do serwisu zajmujacego sie takimi sprawami i mi wycenia.
  • Poziom 24  
    Wycenić to my możemy niech tylko zdiagnozują przyczynę. To już polecimy po kosztach jak nie będzie trzeba wymieniać matrycy. To wtedy koszt naprawy góra 50zł a komis weźmie z 2 paczki
  • Poziom 8  
    Mieszkam w poznaniu, jesli jest tu ktos stad 5 dyszek za sama diagnoze.
  • Poziom 33  
    primechaos napisał:

To jest stwierdzenie - czy zapytanie ?
  • Poziom 31  
    Wygląda na kondensatory filtrujące napięcie zasilania. Jeżeli monitor jest na gwarancji oddaj go jeśli nie rozbierz i wymień kondensatory w zasilaczu. Pozdrawiam kassans.
  • Poziom 8  
    tomiok napisał:
    primechaos napisał:

To jest stwierdzenie - czy zapytanie ?

50 zl zaplace jesli ktos mieszka niedaleko mnie i stwierdzi dokladnie w czym prbolem - na znajomego bede musial czekac jeszcze tydzien i nie ma pojecia czy bedzie wiedzial jak to naprawic ani o co poszlo.

Jesli to tylko kondensatory, to takie rzeczy kolega robil i wymieni za darmo. Monitor ma jeszcze 9 miesiecy gwarancji - moge go wymienic na inny, jednak nie wiem czy sie oplaca taszczyc z nim z poznania do wroclawia i wymieniac/zadac zwrotu.
  • Poziom 33  
    primechaos napisał:
    ...moge go wymienic na inny, jednak nie wiem czy sie oplaca taszczyc z nim z poznania do wroclawia i wymieniac/zadac zwrotu.

To ja bym zataszczył i wymienił/naprawił na gwarancji ;-)))
  • Poziom 8  
    Kupilem w "komisie" uzywany w innym miescie - nie wysla kuriera, kaza mi go przywiezc spowrotem i nawet nie wiem czy oddadza kase czy powiedza "wybierz pan se jakis inny w cenie".

Dlatego wole wydac kafla 200 na nowy a ten oddac swojej dziewczynie, niech sobie wlacza kompa 20 minut wczesniej zanim chce pograc :P
  • Moderator - Komputery Serwis
    Uszkodzenie może się z czasem powiększyć - ja również bym zwracał, jeśli jest możliwość.
  • Poziom 8  
    Na poczatku pasek byl szerokosci 1 pixela, pozniej 2-3 pixeli (tak nastepnego dnia), kolejnego dnia kilka roznokolorowych paskow tak jak na zdjeciu i tak jest do dzis - przez 4 miesiace sie nie powieksza. No nic, poczekam do piatku przyjedzie kolega rozkreci zobaczy, moze wystarczy jakas tasme poprawic/przedmuchac/wymienic.
  • Poziom 24  
    Miałem taki sam problem ale z wyświetlaczem przy telefonie. Kupiłem niby wszystko ok po tygodniu używania miałem czarną kreskę w 5 miejscach. Potem zaczeło to powoli znikać itd. Dlatego twierdzę że u Ciebie jest to zawilgocenie.
  • Poziom 8  
    A nie sadzisz, ze przez 4 miesiace to zawilgocenie by juz dawno wyparywalo? I dziwne, ze po podlaczeniu monitor byl w 100% sprawny (poza probleme z podswiatlaniem - w kilku miejscach elementy ekranu mocniej sie swieca, ale kupilem go z ta wada i z tego powodu nie moge go oddac) i dopiero po jakims czasie nieuzywania ta kreska sie pojawila. Chyba, ze zamoczyl sie kurz gdzies w srodku a, ze jak go kupilem to bylo lato i byl w sklepie na wystawkach wlaczony caly czas, zeby klienci mogli go poogladac i zobacz jak dziala i dopiero po tym jak go nie uzywalem dluzszy czas to ostygl porzadnie. Chociaż nie wiem - nie znam sie, to tylko moje przypuszczenia.
  • Poziom 24  
    Mi to zawilgocenie z telefonu zeszło po 1,5roku więc wiesz :D. Na początku myślałem że to wina wyświetlacza. Lecz potem zauważyłem że to się powiększa i maleje np jak miałem telefon pod poduszką gdy spałem to malało. I po 1.5roku znikło wszystko i potem już nie występowało nic.
  • Poziom 8  
    No nic poczekam na kumpla, w starym monitorze mi wymienil kondensatory i dziala do tej pory, wiec jesli to jakeis male zawilgocenie albo cos z tasma, to moze da rade mi wymienic a jak sie poszczesci to przy okazji naprawi problem z podswietlaniem.
  • Poziom 31  
    wejdź na stronę Dell poszukaj infolinii ponieważ dell ma gwarancję Door-to-door więc przyjedzie ich kurier zabierze sprzęt i potem go przywiezie :)
  • Poziom 8  
    Monitor ma gwarancje komisu, w ktorym go kupilem, a nie producenta - ma kilka ladnych lat i gwarancja producenta juz dawno sie skonczyla.