Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet - Dostep - Udostępnianie internetu z laptopa na dekoder

14 Gru 2013 23:34 1806 2
  • Poziom 8  
    Witam!
    Mam dekoder Cyfrowego Polsatu MINI HD 2000 na którym jest możliwość oglądania ipli pod warunkiem że dekoder jest podłączony do internetu. Internet muszę udostępnić poprzez laptop który łączy się z siecią Wi-Fi czyli: Wi-Fi->mój laptop->kabel krosowany->dekoder ponieważ router jest oddalony o kilkadziesiąt metrów a AP czy inne tego typu urządzenia nie wchodzą w grę. Od 2 godzin próbuje udostępnić to połączenie, myślałem że nie będzie z tym problemu ale jednak się myliłem. Przeszukałem i przerobiłem już wiele tematów ale żaden nie rozwiązuje mojego problemu.

Wchodzę w...
    centrum sieci i udostępniania -> zmień ustawienia karty sieciowej -> połączenie sieci bezprzewodowej -> właściwości -> udostępnianie -> zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera.

Później...
    centrum sieci i udostępniania -> zmień ustawienia karty sieciowej -> połączenie lokalne -> właściwości -> protokół internetowy wersji 4 -> właściwości -> użyj następującego adresu IP:

Adres ip: 192.168.1.1
    maska: 255.255.255.0
    brama domyślna: 192.168.1.1
    dns: 192.168.1.1
    i tak samo ustawiam na dekoderze tylko adres ip: 192.168.1.2

W tym momencie wywala błąd: Nie można wyznaczyć adresu hosta.
    Gdy dam pobieraj adres ip automatycznie wywala ten sam błąd.
    W połączeniu bezprzewodowym mam cały czas pobieraj adres ip automatycznie - ale to chyba nie ma żadnego znaczenia proszę o pomoc ! :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Jeśli z kilkudziesięciu metrów łapiesz sieć WiFi na laptopie to czemu nie zastosujesz AP Clienta, który połączy się z tą siecią po WiFi i udostępni ją po LAN na dekoder. To prostsze i tańsze rozwiązanie niż stale działający laptop.
  • Poziom 8  
    ehh ja proszę o pomoc w udostępnieniu połączenia a nie wymądrzaniu się. Gdybym mógł sobie załatwić na teraz AP to już dawno bym to zrobił i nie szukał pomocy na forum nie sądzisz? Druga sprawa mój laptop i tak chodzi cały dzień więc różnicy mi to nie robi

Dodano po 15 [minuty]:

dobra Panowie jakoś sobie poradziłem :)