Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Ibiza - Radio audiocore nie włącza się

14 Gru 2013 23:38 3594 7
  • Poziom 2  
    Witam. Miałem zainstalowane w aucie radio na kostki iso , które grało ale ze względu na to że było stare kupilem Audiocore . Zwykły grajek na USB.
    Podłączam do niego kabel łączący z iso ( bo w radiu jest inna kostka ) , wsadzam antenę i włączam. Radio delikatnie się budzi i zaraz gaśnie. Podświetlenie lekko się zapala a wyświetlacz jak za mgłą. 2 sekundy i gaśnie. a co gorsze wracając by podłączyć stare to ono się już w ogole nie włacza.
    Wrzucam zdjęcia tych kostek ( przepraszam za jakość zdjęć), może to wina podłączenia kabli. Seat Ibiza - Radio audiocore nie włącza się Seat Ibiza - Radio audiocore nie włącza się Seat Ibiza - Radio audiocore nie włącza się Seat Ibiza - Radio audiocore nie włącza się Seat Ibiza - Radio audiocore nie włącza się
    Proszę bardzo o pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    To się nadaję wszystko do ponownej roboty, wszystko połącz od nowa z kostkami, zapoznaj się z lekturą strony http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/dolkab.htm , http://www.audiobas.pl/opis_kostki_iso.html posprawdzaj miernikiem czy dochodzi prąd, po stanie wizualnym bym się zastanawiał, nie wygląda to zbyt dobrze. Jak nie masz miernika to kabelek i żaróweczka. Sprawdź bezpieczniki, podłącz antene (masa). Jeżeli Ci się nie chce to elektryk i płać.
  • Poziom 2  
    Dziekuje panu za pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Podłącz Czarny kabel do masy do blachy lub innego kabla co nie idzie napięcie... A 2 kable żółty i czerwony zmostkuj razem i podłącz do czerwonego, co widać na zdjęciu.. Radio musi się uruchomić :P Ale bez probówki czy tam czegoś nie kombinuj... Żeby instalacja nie poszła dymu. :D
  • Poziom 2  
    Dziekuje już działa radyjko :)
  • Poziom 6  
    Witam, wiem że temat już stary, ale mam pytanie @Developers czy takie podłączenie nie będzie rozładowywało akumulatora podczas spoczynku radia? Jak tak podłączyłem to po 3 dniach nie mogłem odpalić auta, a czerwony kabel od auta (takie samo jak kolegi) u mnie daje stałe 12V.
  • Spec od car audio
    Czy będzie czy nie będzie rozładowywało akumulatora po podłączeniu obu plusów razem to zależy od radia. Większość modeli usypia zasilanie po wyłączeniu, ale zdarzają się takie, które tego nie robią. W wielu przypadkach modele mniej znanych firm (czyli te tanie) mają tak zrobione zasilanie na linii ACC, że pobierają nawet wyłączone stosunkowo duży prąd (więcej niż 70mA, a może się zdarzyć, że nawet kilkaset mA), co może prowadzić do rozładowywania akumulatora.
  • Poziom 6  
    Sprawa została rozwiązana, podłączyłem tak jak być powinno, + od stacyjki załatwił sprawę.
    Autko śmiga bez zarzutu, a radio nie pobiera prądu. Można zamknąć temat :)