Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno nowej lutownicy do 100zł

15 Gru 2013 02:20 1092 3
  • Poziom 24  
    Witam moja stara lutownica odeszła na emeryturę. Już była nie wygodna i trochę za duża. Więc sprzedałem ją. Teraz potrzebuję lutownicy do wylutowywania kondensatorów oraz naprawy słuchawek. Taka żeby była wygodna najchętniej to kupiłbym cały zestaw cynę, kalafonię itd. Budżet jaki chcę przeznaczyć na lutownicę to 100zł.
    Moje wymagania to żeby była mała żeby było można ją wszędzie zabrać
    Oczywiście wygodna. Raczej teraz wolałbym rączkę niż pistolet bo pistolet dla mnie nie wygodny jest.
    I żeby rozgrzewała się w miarę szybko gdzieś 20-30 sekund. Bo moja poprzedniczka to była jeszcze jakaś radziecka i potrzebowała 5 minut by się rozgrzać.
  • HELUPOWER
  • Poziom 2  
    Jeśli jedynie do wylutowania kondensatorów i naprawy słuchawek, to raczej proponowałbym pożyczenie od kolegi, znajomego. Nie ma potrzeby się kosztować.
    A poważniej, to osobiście transformator pistoletowy uważam za najlepszy.
  • HELUPOWER
  • Poziom 24  
    slavnix napisał:
    Jeśli jedynie do wylutowania kondensatorów i naprawy słuchawek, to raczej proponowałbym pożyczenie od kolegi, znajomego. Nie ma potrzeby się kosztować.
    A poważniej, to osobiście transformator pistoletowy uważam za najlepszy.

Ale wiesz jak to jest z pożyczaniem raz go nie ma w domu a mi jest potrzebna. Dlatego wolę mieć własną. Lutownica w domu powinna być tak samo jak miernik. Bez tego ani rusz. Czekam na jakieś sprawdzone firmy oraz modele. Bo w tym temacie to nie za bardzo jestem obcykany :P
  • Poziom 29  
    Witam

W tym budżecie lutownica transformatorowa - Lutola z przełącznikiem zakresów 45/75W.
    Stacje lutownicze są dużo droższe i słabo przenośne. Istnieją też chińskie kolby lutownicze ze stabilizacją temperatury, ale chwilę się rozgrzewają - ok 2min i mają dość gruby kabel zasilający.