Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UNIDEN UBC125XLT a UNIDEN USC-230 który wybrać?

15 Gru 2013 09:18 8442 9
  • Poziom 14  
    Witam. Znalazłem w internecie taki skaner UNIDEN UBC125XLT. Piszą że jest to coś nowego , nie ma jeszcze opinii na jego temat. Czy może ktoś w fachowców wyrazić swoją opinię . Zastanawiam się nad zakupem skanera i nie bardzo wiem który wybrać dla początkującego nasłuchowca który jak wielu innych coś by chciał posłuchać ale do końca nie wie co i jak. Oba są w podobnej cenie
    Z góry dziękuje za pomoc.
  • Poziom 14  
    Kupiłem unidena 125 i walczę ( choć mam trochę mało czasu) jak na razie nie usłyszałem nic. Od czegu tu zacząć??? Myślałem że na początek poszukam swojego CB radia z samochodu ale nic nie wychodzi. Chciałem zaprogramować kilka częstotliwości ale też nie mogę . Dostałem bardzo szczątkową instrukcje polską. czas zagłębić się w angielskiej. Może jakieś rady dla początkującego nasłuchowca
  • Poziom 14  
    Witam
    Już trochę wiem o co chodzi z tym skanerem. Dzisiaj pierwszy raz coś usłyszałem
    Słyszalem zgłoszenie strażaków z OSP byli ok 2 km. ale słyszałem tylko radio z samochodu a nie słyszałem PSP. Jak może być tego przyczyna ( antena ?? inna częstotliwość) PSP ok 23 km. Wiem że w samochodzie słyszą dobrze
  • Poziom 35  
    W samochodzie mogą mieć / mają profesjonalną Motorolę. Do jej czułości nie równa się żaden bliżej mi znany skaner.

Poza tym Ich antena powinna być / jest docięta do 148/149 MHz i ma zysk.

Jeżeli nie powiesisz anteny zewnętrznej wysoko nad terenem to nie będziesz więcej słyszał niż kilka kilometrów.
  • Poziom 14  
    Dzisiaj było sporo słychać ale bylem w domu i na dworze słyszałem PSP z ok 20 km.
    Mam pytanie dot. skanera. jak ustawić skanowanie tylko pewnego zakresu częstotliwości np cały zakres straży 148,6625 - 149,3375 nie mogę sobie z tym poradzić. Programowanie pojedynczych juz opanowałem.
  • Poziom 35  
    A da się?

W większości Unidenów (USC230, UBC3500, BC346XT, BCT15X) jest tak:

Menu - Search For - Edit Custom i tutaj jest dziesięć zakresów w których się definiuje zakres, nadaje nazwę, wybiera modulację, ustawia krok syntezy, ustawia długość podtrzymania czy włącza / wyłącza tłumik.
  • Poziom 9  
    chcialbym doprecyzowac temat i poszerzyc chodzi mi o to cz te dwa skanery sie czym roznia i czy ktorys wyraznie jest lepszy: uniden bc 125xlt i uniden bc 125at,, bardzo prosze o pomoc chcialbym zakupic
  • Poziom 14  
    Skończyło się tak jak myślałem ,używam tego skanera tylko do nasłuchu straży pożarnej , OSP i PSP z 23 km słychać dobrze w zależności od tego gdzie jestem w domu słyszę także inne z terenu powiatu , dojrzewam do anteny zewnętrznej ale ......
    W sumie fajny poręczny skaner pewnie można z niego dużo uzyskać ale mi już przeszło z powodu braku czasu.