Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra III - Nie działające wskaźniki na desce rozdzielczej

15 Gru 2013 11:10 2946 2
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam problem z Oplem Astra III 1.8. Gdy rano chciałem odpalić auto to przestały działać wszystkie wskaźniki i kontrolki na desce rozdzielczej. Deska prawidłowo się podświetla na pomarańczowo, auto chodzi bez zarzutów lecz nie działa obrotomierz, prędkościomierz, nie pokazuje jak włączę kierunkowskaz oraz ile mam przejechanych kilometrów. Jedyna rzecz, która się wyświetla na deskę to jest kontrolka o uszkodzonej poduszce powietrznej.
  • Poziom 12  
    Bezpieczniki posprawdzane ??
  • Poziom 10  
    Cześć,
    ja dziś miałem to samo, tzn. wracam z zakupów a tu wskaźniki martwe i ciemne, silnik odpala prawidłowo. Nie działały awaryjne i zamykanie drzwi. Kierunkowskazy OK, chociaż bez kontrolki. Wcześniej na postoju samoczynnie zadziałała blokada drzwi, po krótkiej chwili sama się wyłączyła. Bezpieczniki OK. Po zakończeniu jazdy (bez kontrolek) zamknąłem auto i poszedłem do domu, po paru minutach włączyły się awaryjne. Otworzyłem auto. Awaryjne nie dały się wyłączyć. Uruchomiłem silnik, wyłączyłem i... wskaźniki ożyły a na wyświetlaczu pojawiło się InSP2. Awaryjne dały się wyłączyć. Sprawdziłem - faktycznie, żarówka spalona. Czy możliwe jest, żeby spalona żarówka mogła spowodować np. chwilowe przeciążenie instalacji i takie dziwne objawy?

Pozdrawiam, W.

Astra H, 1,7 cdti