Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon MG5350 - kasowanie eeprom

Milas69 15 Gru 2013 12:13 4971 16
  • #1 15 Gru 2013 12:13
    Milas69
    Poziom 10  

Witam

Mam taki problem. Włączam drukarkę w tryb serwisowy, i próbuje skasować EEPROM ( service tool w wersji 1 ) to nic się nie dzieje..program się zawiesza i mogę czekać i czekać i i tak się nie skasuje. Pozostałe funkcję działają. Sprawdzałem na XPku i 7 i nic. Pozostałe wersje programu niestety nie mają możliwości kasowania.

Generalnie pomyślałem ze to coś pomoże w moim przypadku. Mam drukarkę od września. Pierwsze tusze były tylko oryginalne...później zamienniki. A drukowałem dużo. Po którejś zmianie tuszu czerwonego (magenta) kolor ten przestał w ogóle drukować..po każdym czyszczeniu głowicy chwile drukuje ale zaciąga bardzo równomiernymi pasami innego koloru (tak jak na zdjeciu) i przestaje. Gdy drukuje coś czerwonego to wychodzi zielone. Ale dobra..po wyzmianie koloru niebieskiego zadziało się to samo..też nie drukuje niebieskiego tylko różowy o dziwo.

Ma ktoś pomysł? Dodam, że głowice czyściłem udrażniaczem i nie sądzę ze któraś jest zatkana..szczególnie przy codziennym drukowaniu.

Canon MG5350 - kasowanie eeprom Canon MG5350 - kasowanie eeprom

Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi. Nawet te utwierdzające że drukarka jest do wyrzucenia. Pozdrawiam

0 16
  • #2 15 Gru 2013 15:29
    sorier
    Poziom 18  

To wygląda na nieszczelność na stuku kartridż-karetka (wyciek przez dysze i mieszanie kolorów) lub nieszczelność w samej głowicy (mieszanie kolorów i zasysanie powietrza).

0
  • #3 16 Gru 2013 00:33
    Milas69
    Poziom 10  

hmm.. popatrzę jutro dokladnie wszystkie kanaliki i dam znać

0
  • #4 16 Gru 2013 12:51
    1903379
    Usunięty  
  • #5 17 Gru 2013 00:00
    Milas69
    Poziom 10  

Rozkręciłem jeszcze raz wszystko, bardzo dokładnie przeczyściłem, potraktowałem udrażniaczem, sprawdziłem odpowietrzniki, ponakłuwałem igłą, skręciłem i wydruk jest taki. (po dwóch czyszczeniach głowicy)

no jest znacznie lepiej ale dalej inny kolor przenika...może nie "przenika" tylko tak jakby głowica przerywała w dostawie tuszu :)
    Trochę tego podrukowałem i wykluczam że to udrażniasz.
    Próbować dalej potraktować to udrażniaczem?
    Może myjka ultradźwiękowa coś pomoże?

Co to EEPROMU to faktycznie nie odpalałem "uruchom jako administrator" ale nawet to nie pomogło :|

A co to błędu C000 to nie miałem nic takiego i chyba nie wspominałem o tym, ale owszem po wyciągnięciu stacji zobaczyłem trochę rozlanego czarnego tuszu. Natomiast teraz po czyszczeniu juz tak nie ma.

No nie mam jak podmienić głowicy QY6-0080 bo wszyscy znajomi używają BROTHERA ( a ja mam nie miłe wspomnienia z nimi :D ) , A jak zobaczyłem cenę nowej tej głowicy to stwierdziłem, że raczej nie...nie będę kupować :)

0
  • #6 17 Gru 2013 00:14
    sorier
    Poziom 18  

Czy przenika czy zanika , to najprędzej dowiesz się z testu dysz. Wrzuć skan, albo zdjęcie to moze coś pozgadujemy :)

0
  • #7 17 Gru 2013 00:31
    Milas69
    Poziom 10  

już się robi :)

0
  • #8 17 Gru 2013 11:45
    sorier
    Poziom 18  

Czyli nie zalewa i nie miesza, za to masz poprzytykane dysze i problem z dopływem tuszu.

Możesz winny jest tusz. Zmień kartridże na nowe, jakieś markowe zamienniki.

0
  • #9 17 Gru 2013 22:59
    Milas69
    Poziom 10  

przyjąłem do wiadomości :) Dziękować.
    W sumie z tuszu za 2,50 zł nie można się niczego dobrego spodziewać :)
    To ja pomyśle sobie i zamówię jakiś lepszy tusz i pewnie po Świętach dam znać.
    Na razie dzięki na pomoc i Wesołych :)

0
  • #10 06 Sty 2014 23:49
    Milas69
    Poziom 10  

To zakupiłem lepsze tusze ( bo oryginalne..... ) no ale nic za bardzo to nie zmieniło.
    Po przeprowadzeniu kilkukrotnego dokładnego czyszczenia głowicy dałem wydruk całej strony tylko koloru "magnety". To efekt był taki ze pół strony mi dobrze wydrukowało a drugie pół było już przejście w kolor zielony.
    I tak się dzieje po każdym czyszczeniu głowic.

Co mnie zastanawia...dlaczego przechodzi akurat w zielony? Przecież do tworzenia tego koloru idzie 0% koloru zielonego - RGB(255, 0, 144)...

I teraz nawiązując do tytułu, czy to może być problem z jakimś "zablokowaniem" się drukarki? Czy może jest to skutek używania dozwolonej (programowo) dla drukarki ilości zamienników?

0
  • #11 07 Sty 2014 00:59
    sorier
    Poziom 18  

Milas69 napisał:
    Co mnie zastanawia...dlaczego przechodzi akurat w zielony? Przecież do tworzenia tego koloru idzie 0% koloru zielonego - RGB(255, 0, 144)...

To nie działa w ten sposób, ze w jakimś programie graficznym ręcznie wprowadzisz wartości RGB teoretycznej magenty i drukarka zacznie drukować czystym tuszem M. To by było zbyt proste. Po drodze masz profile kolorów i sterownik drukarki, które zmieniają "teorie w praktykę" i wychodzi zupełnie coś innego niż byś chciał. Czyste M masz tylko na wydruku testu dysz.

0
  • Pomocny post
    #12 07 Sty 2014 15:04
    1903379
    Usunięty  
  • #13 07 Sty 2014 15:05
    Milas69
    Poziom 10  

hmm....To chyba widze jedyne wyjście takie (tego koloru zielonego :) )

Sterownik/profil musi "w rzeczywistości" interpretować kolor M jako trochę ciemniejszy, i dodawać pozostałych dwóch C i Y (by w sumie uzyskać czarny) aby przyciemnić ten kolor..a że dysza M jest zatkana to drukuje zielony (czyli C i Y ).
    W sumie to zrozumiałe, że producent chce, żeby tusze szybko się kończyły...
    Czarny kolor działa tylko do czarnych rzeczy:)

Czyli odpowiadając sobie na pytanie problem jednak leży dalej w tej nieszczęsnej głowicy?:)

Dzieki "Sługa WSI" będę działał :)

0
  • #14 07 Sty 2014 17:13
    1903379
    Usunięty  
  • #15 27 Mar 2014 20:44
    Balon14
    Poziom 10  

Witam.
    Jak zrobić reset pampersa w mg5350?
    Proszę o opis krok po kroku.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

1
  • #17 28 Mar 2014 07:44
    Balon14
    Poziom 10  

Dzięki, poszło jak trzeba :)

A da się może skasować licznik wydrukowanych stron?
    Jest on widoczny jak się drukuje test dysz na końcu wydruku.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo