logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Moduł komfort J393 Golf 4 + tester can, czy można uruchomić na biurku?

duke_pl 15 Gru 2013 12:48 2673 2
REKLAMA
  • #1 13062899
    duke_pl
    Poziom 12  
    Posiadam moduł komfortu od Golfa 4. Chciałbym go uruchomić na biurku i komunikować się z nim po magistrali can. Moim celem jest np. wysłanie informacji do modułu i uruchominie np. klaksonu lub włączenie kierunkowskazów.

    Moduł po podłączeniu zasilania na linii can wysyła cyklicznie impulsy, tester can je odczytuje lecz wyswetla błąd w komunikacji.

    Czy do prawidłowego uruchomienia układu na biurku niezbędne jest spełnienie dodatkowych warunków?

    Proszę Was o rady.
  • REKLAMA
  • #2 13064176
    ste
    Poziom 28  
    Nie jestem pewien o co masz na myśli pisząc 'tester can'? Jeżeli chodzi Ci o połączenie się z modułem jakimś diagnoskopem/testerem w celu odczytu błędów czy przeprowadzenia testów elementów wykonawczych itp to żeby się połączyć po CANie musisz mieć jeszcze bramkę CAN.
    Bramka CAN w golfie IV była w liczniku. Więc jeżeli ten moduł komfortu posiada w ogóle możliwość diagnozy po CAN to na pewno potrzebujesz jeszcze licznik aby to uruchomić na stole.
    Za to bez problemu połączysz się poprzez K-line.

    W każdym samochodzie grupy VAG który ma już diagnostykę "po CANie" połączenie z którymkolwiek sterownikiem odbywa się poprzez bramkę CAN (CAN gateway), może to być osobny moduł lub wbudowany w inny np w licznik tak jak to jest w golfie IV czy passacie b5.
  • #3 13073850
    duke_pl
    Poziom 12  
    Tester can, analizator umożliwia odbiór i wysyłanie w czasie rzeczywistym danych po szynie can. Posiadam urządzenie OBD kkl line, które współpracuje z programem vag-com. Do modułu komfortu mam podłączone zasilanie (wspólne z testerem diagnostycznym OBD) oraz linię K podłaczoną do tegoż testera. W ten sposób nie mogę nawiązać połączenia z modułem komfortu poprzez program vag-com.

    Aby zdiagnozować ten moduł po linii K, jak dobrze rozumiem, jest niezbędny gateway?

    Natomiast jesli chodzi o komunikację z modułem komfortu poprzez can, udało mi się nawiązać połączenie przy prędkości 62,5KBit/sec. Moduł cyklicznie nadaje paczkę danych: ID 600h, Data: 84 00 40 00 00 Próba wysłania jakiejkolwiek informacji nie kończy się już błędem komunikacji. Czy ktoś się orientuje, jakie dane należy wysłać aby wyzwolić, np. kierunkowskazy oraz czy potrzebny będzie gateway?
REKLAMA