Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

windows xp - nie można zainstalować pendrive, karty sieciowej

15 Gru 2013 12:57 1221 9

• Poziom 32  
    Po uszkodzeniu systemu i przywróceniu rejestrów, komputer odpalił.
    Nie da się przywróci z żadnego punktu przywracania - pisze że niemożliwe.
    Co dziwne nie rozpoznaje żadnego pena - szuka sterownika i chce się łączyć z internetem. Podobne ze zwykłą kartą sieciową realteka którą zawsze system sam znajdował.
    Gdzie szukać uszkodzenia?
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Tzn jak przywróciłeś rejestr? Może dałoby radę ręcznie przywrócić rejestr spod systemu Live na właściwy, skoro masz punkty przywracania systemu. Co pokazuje menedżer urządzeń? Są jakieś znaki zapytania?

• Poziom 32  
    juz kilka przywróciłem i to samo.
    W urządzeniach pojawia się pen i karta z wykrzyknikiem żółtym. Reszta ok
    We właściwościach jak sprawdzisz to co jest napisane? Jaki kod błędu?
    Tzn możesz opisać skąd i które dokładnie pliki przywróciłeś? Rozumiem że wgrywałeś kilka kopii rejestru z czasu kiedy było ok i dalej jest problem?

• Poziom 32  
    np przy pendrive jest kod błędu 10.
    Rejestry przywracałem z wcześniejszych dni żeby odpalić windows - nie wiem kiedy było uszkodzenie że nie instaluje się sprzęt bo dawno nic nowego nie wkłądałęm.
  • Poziom 43  
    Pokaż SMART dysku i podaj markę i model zasilacza.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1467175.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1294468.html
    Przeinstaluj też sterowniki do chipsetu.
    Czyli rozumiem że wykonałeś coś takiego:
    Cytat:

Ten sposób musi być jednak wykonywany na systemie uruchomianym z live cd lub z innego systemu na tym PC. Należy wejść w folder System Volume Information znajdujący się na dysku C. Jest to folder gdzie zapisywany jest rejestr przez przywracanie systemu, poszukać w folderach, jest tam ich sporo o długich nazwach, potem w folderach RP.... folderów snapshot(oczywiście data utworzenia/modyfikacji tego folderu powinna być wcześniejsza niż czas, w którym pojawił się wirus) Jeśli takowy folder znajdziesz przy wyłączonym naprawianym systemie należy:
    1.Skopiować najlepiej cały folder snapshot w jakiś folder inny.
    2.
    -Zmienić nazwę pliku REGISTRY_MACHINE_SAM na SAM
    -Zmienić nazwę pliku REGISTRY_MACHINE_SYSTEM na SYSTEM
    -Zmienić nazwę pliku REGISTRY_MACHINE_SOFTWARE na SOFTWARE
    -Zmienić nazwę pliku REGISTRY_MACHINE_SECURITY na SECURITY
    -Zmienić nazwę pliku REGISTRY_USER_.DEFAULT na DEFAULT
    3. Jeśli masz tylko jednego użytkownika to dobrze, jeżeli kilka to może być problem, bo musisz znaleźć gałąź HKCU odpowiednią dla użytkownika(choć da radę zorientować się po rozmiarze pliku NTUSER.DAT). Oczywiście jeżeli tam nie ma wirusa to może pozostać niezmieniona. Jak będziesz chciał podam niezbędne kroki by zamienić i ten fragment rejestru, jeżeli będziesz się chciał podjąć wykonania tej naprawy.
    4.Wejść do C:\Windows\System32\config
    Zmienić nazwy plików:
    SAM na SAM.OLD
    SYSTEM na SYSTEM.OLD
    SOFTWARE na SOFTWARE.OLD
    SECURITY na SECURITY.OLD
    DEFAULT na DEFAULT.OLD
    5. skopiować pliki z katalogu snapshot ze zmienioną nazwą:
    SAM,SECURITY,SYSTEM,SOFTWARE i DEFAULT do folderu C:\Windows\System32\config
    6. Uruchomić system z nowym rejestrem.
    Ja tak zawsze robię u siebie bo przywracanie systemu czasami przenosi na pulpit to co w tym odstępie czasu na nim było. Zawsze po takiej naprawie system ożywa.

Co masz ustawione w biosie w bootowaniu jako pierwsze?

• Poziom 32  
    Pierwszy jest dysk - czy to istotne?
    Robiłem wg tego opisu.
    Zasilacz jest Codegen 400W - kondensatory ok :)
    Czyli jako pierwsze masz HDD? Bo spotkałem się z problemem gdy jako pierwsze było USB-HDD i tak się działo z pendrivami np. "Zasilacz" do wymiany bo jest kiepskiej jakości. Wstaw dlatego też screen z CrystalDiskInfo.
  • Poziom 43