Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z kartą graficzną. -

15 Gru 2013 13:15 1086 15
  • Poziom 7  
    Witam, dość niedawno zaczęły się dziać dziwne rzeczy z moim komputerem. Może postaram się opisać:
    Jakieś pół roku temu, gdy mój komputer dostawał lekkich wstrząsów (czasem niechcący go ruszyłem nogą) po prostu na chwilę był czarny ekran (sterownik od karty graficznej przestał działać), ale po jakichś 3-5 sekundach wszystko wracało do normy. Niestety, w tym tygodniu zaczęły się dziać również inne rzeczy. Mianowicie chodzi o to, że włączając grę (BattleField 3) zaczął świrować cały ekran, coś mrugało, jakieś dziwne paski na ekranie, po prostu ekran dostał porządnego świra, tak samo się działo, gdy niechcący go poruszyłem. To tyle.
    Moje pytanie jest proste. Czy karta graficzna się ukończyła? Czy może problem jest w sterownikach, bądź w płycie głównej?
    Żeby nie było w tych sprawach jestem zielony (ale nie do końca). Mam nadzieję, że pomożecie mi rozwikłać mój problem.

Pozdrawia, DoTheDew ;)
  • Poziom 25  
    Sprawdziłeś jak karta leży w slocie?
    Co to za karta i co ją zasila?
  • Poziom 7  
    Właśnie na szybko rozkręciłem i zobaczyłem, że jest luźna. Mogę ją swobodnie poruszać (góra, dół).
    A karta to:
    NIVIDIA Palit GT440 1GB DDR3 128Bit PCX (http://www.nvidia.pl/object/product-geforce-gt-440-pl.html).
  • Poziom 33  
    Konfiguracja ale to wygląda na artefakty - uszkodzona lub się przegrzewa.
  • Poziom 42  
    DoTheDew napisał:
    gdy mój komputer dostawał lekkich wstrząsów

Oprócz poprawy montażu karty w slocie proponuję jeszcze zamieścić screen ze SMART dysku nie lubią takich rzeczy.
  • Poziom 7  
    Gdy będę miał chwilkę spróbuje ją unieruchomić. A co do screen'a Smarta. Wybaczcie, ale jak to zrobić? W tym jestem zielony.
  • Poziom 24  
    Pobierz Crystaldiscinfo,MHDD,Viktoria dużo jest programów takich i robisz zdjęcie i wrzucasz na forum. Do tego po proszę o model i markę zasilacza. Odkręcasz 2 śrubki od budy i po lewo na górze masz skrzynke i spisujesz z niej model i markę
  • Poziom 24  
    Zasilacz do wymiany nie nadaje się do niczego. Dysk wygląda ok. Trzeba usunąć kropkę po png. Zasilacz do wymiany jak najprędzej on nie ma wgl zabezpieczeń. On jest całym winnowajcą tego cyrku

Dodano po 2 [minuty]:

O ile zasilacz nie uszkodził karty i innych podzespołów to po wymianie zasilacza powinno być wszystko ok.
    Podaj specyfikację komputera bo jestem ciekaw. Jak taki zasilacz mógł uciągnąć zestaw na którym działa BF3.
  • Poziom 7  
    Skoro zasilacz jest porażką to jaki będzie dobry? Chciałbym zaznaczyć, że chcę posiadać nowy.

Cały mój sprzęt to:
    - Płyta główna - ASUS P5G41T-M LX S775 MATX.
    - Procesor - INTEL Pentium Dual Core E5700 BOX 2MB.
    - Zasilacz - TAKEME 350W Force.
    - Karta graficzna - NIVIDIA Palit GT440 1GB DDR3 128Bit PCX.

http://imageshack.us/a/img32/5809/aiof.png
  • Poziom 7  
    Mam ogromną nadzieję, że jeśli wymienię zasilacz wszystko będzie dobrze. Tylko niestety wciąż nie wiem jaki, więc czeka mnie dłuugie szukanie :D

Pytanie, ilu watowy kupić najlepiej? :>
  • Poziom 42  
    DoTheDew napisał:
    Pytanie, ilu watowy kupić najlepiej?

Odnośnie zakupu należy zapytać w dziale co kupić, podając specyfikację zestawu oraz budżet.
  • Poziom 7  
    - Płyta główna - ASUS P5G41T-M LX S775 MATX.
    - Procesor - INTEL Pentium Dual Core E5700 BOX 2MB.
    - Zasilacz - TAKEME 350W Force.
    - Karta graficzna - NIVIDIA Palit GT440 1GB DDR3 128Bit PCX.

Ta specyfikacja chyba starczy?
    Budżet to 100-150zł.