Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta graficzna do 450 zł do gier. Co wybrać?

15 Gru 2013 13:18 1443 10
  • Poziom 11  
    Witam mam zamiar kupić na święta nową kartę graficzną do 450 zł do gier. Chciałbym żeby uciągła bf 3 i bf 4 (bf 4 chociaż na średnich) jeżeli jest taka możliwość.Karta może być używana w tej cenie. Chciałbym aby była najwydajniesza opcja z możliwych do tego progu i mojego sprzętu.Np: głośne chłodzenie czy dość duży pobór prądu nie jest dla mnie problemem.

Mój sprzęt:

ram:4gb
    aktualna karta graficzna: radeon hd 4850 1 gb
    procesor: phenom x4 945 3,00 Ghz
    Zasilacz:chieftec 450w
    płyta główna: Gigabyte M61PME-S2P

PS: Rozmawiałem z kolegą który w tej cenie polecał mi kartę radeon 7790 czy to dobry wybór? Jest też możliwość kupna 7850 ale nie wiem czy mój zasilacz da jej radę co o tym myślicie?

Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam !
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 18  
    Ja proponuję nową GF GTX650Ti Boost. W testach wypada między t tymi radeonami które podałeś, czasami nawet dogania 7850 ,a jest od niej tańsza. Za 450 zł kupisz wersję od Palita natomiast w okolicach 500 zł można szukać inne, np od MSI. Święta idą a te karty są dość popularne więc np na morele jest mały wybór a ceny wręcz absurdalne ale myślę że znajdziesz. Natomiast używane karty z tej generacji ciężko znaleźć a jeśli jest to praktyczne w cenie nowej.
  • Poziom 28  
    Po oc 7850 juz znacznie odstawia tego gtx'a.

Jeżeli masz taką możliwość to bierz śmiało radeona. Twój zasilacz nawet się nie spoci ;)
  • Poziom 43  
    Do 450zł to tylko HD7790 od Asusa za 420zł. Zagrasz na wysokich spokojnie.
  • Poziom 13  
    gf gt650 ti boost zostawia daleko w tyle hd7790, i przewyższa hd7850 bez OC i jest od niej tańsza. Swoja kupilem MSI 2gb za 475 zl na morele, teraz chyba ceny lekko podskoczyły. Poczekałbym na po świąteczne obniżki i kupiłbym najtańszego gt650 ti boost (420zł)
  • Poziom 28  
    Ta karta w wersji 2gb nie ma racji bytu...
  • Poziom 18  
    To co jak w sklepach nieraz jest dostępna tylko wersja z 2GB a w cenie praktycznie różnicy nie ma. Ja też kupiłem teraz MSI z 2GB bo taka była najtańsza. Teraz na morele cena jest przesadzona, 540zł a parę dni wcześniej widziałem za 565zł. Tyle to za wersję TwinForzr byłoby nawet dużo
  • Poziom 13  
    różnica w cenie między 1GB a 2GB - 10 zł - nie kupiłbyś ?
  • Poziom 18  
    prestig napisał:
    różnica w cenie między 1GB a 2GB - 10 zł - nie kupiłbyś ?

Dokładnie. W takim przypadku nie ma co sobie głowy zawracać faktem że na karcie jest więcej pamięci niż ona potrzebuje. Będzie potem łatwiej sprzedać dzieciakom co lecą na gigabajty ;)
  • Poziom 10  
    dołączam się do pytania :)
    jaką grafikę byście polecili do mojego zestawu.

CPU: Q 9300 Yorkfield-3M
    MOBO: Gigabyte GA-X48T-DQ6
    SSD: Plextor SSD 128GB SIII PX-128M5S
    HDD: 250
    RAM: 4 GB GOODRAM 1333 MHz
    GPU: BYŁO 8800gts 512
    PSU: Chieftec CFT-650A-12B