Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Brava JTD - Check engine "marchewa" zapala się na 4 i 5 biegu

15 Dec 2013 13:27 2907 6
  • Level 13  
    Problem dotyczy Fiata Brava JTD 100km CF3

Od jakiegoś czasu zaczęła mi się zapalać kontrolka check engine. Zapala się ona jedynie na 4 i 5 biegu. Na 4 biegu gdy obroty są powyżej 3,5 tys i na 5 biegu powyżej 150 km/h obroty ponad 3 tys. Nie ma tego problemu natomiast gdy auto nie jest rozgrzane do 90 stopni jeżeli ma do 90 stopni około 80-85 (na niższej temp nie próbowałem) to tego problemu nie ma i można śmiało przekroczyć te ponad 3 tys. na 5 biegu lecz gdy temperatura wzrośnie do 90 to za chwilę check engin się zapala.
    Jak się zapali check engine wystarczy zgasić i zapalić samochód (check engin nadal się świeci) i następnie przegazować i check engin gaśnie - samochód odzyskuje moc znów do momentu jak nie przekroczę podanych wyżej obrotów.

-Zawór egr i kolektor ssący został wyczyszczony,
    -Przepływomierz sprawdziłem na zasadzie jak się zapalił check engin to go odpiąłem ale brak zmian - moc nie wzrosła.
    -wymieniony został również czujnik ciśnienia doładowania.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 23  
    Check oznacza, że sterownik silnika zarejestrował błąd więc po pierwsze odczytaj błędy.
  • Level 13  
    wiem kolego że to by był najprostszy sposób ale nikt mi tego w niedziele lub sobotę wieczór nie zrobi, a mnie całymi tygodniami nie ma w domu więc myślałem że może ktoś już miał taki problem i może w jakiś sposób mi pomoże lub coś doradzi.
  • Level 11  
    przeczysc regulator ciśnienia w pompie CR i czujnik na listwie wtryskowej,mialem kiedyś taki problem w ar 156,regulator był padniety,a w stilo dwa wtryski trochę laly
  • Level 12  
    sprawdz parametry w jezdzie i bedzie wszystko wiadome
  • User removed account  
  • Level 13  
    kolego siłownik EGR był czyszczony jakieś pół roku temu wraz z kolektorem ssącym, do tego był wymieniony czujnik ciśnienia doładowania.
    Wtedy to check engin świecił non stop. Po wyczyszczeniu już widocznie jakieś błędy są wyeliminowane że błąd się kasuje po ponownym uruchomieniu. Ale nadal mnie zastanawia to że na nie zagrzanym silniku nie ma tego problemu.
    Tak właśnie jakby miał problem z recyrkulacją spalin.
    Postaram się go pod kompa podpiąć ale to pewnie dopiero z końcem tygodnia bo teraz nie będę miał takiej możliwości.