Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 1.6 Benzyna - Wyświetlił sie katalizator

15 Gru 2013 14:22 11847 11
  • Poziom 9  
    witam posiadam peugeota 307 1.6 benzyna podczas jazdy autko zaczęło pracować jak traktor i na liczniku wyświetlił mi sie katalizator dojechałem do domu auto zgasiłem i już nie mogę uruchomić samochodu proszę o pomoc
  • Moderator Samochody
    Nie obejdzie się bez diagnostyki.
    Można się tylko domyślać, i snuć wieele wniosków.
  • Poziom 9  
    po podłaczeniu do komputera pokazalo wypadanie wtryskow od 1 do 4 blad nieciagłty po skasowaniu staly byl tylko wlacznik tempomatu wiecej bledow nie ma
  • Moderator Samochody
    CheckOff napisał:
    po podłaczeniu do komputera pokazalo wypadanie wtryskow od 1 do 4 blad nieciagłty po skasowaniu staly byl tylko wlacznik tempomatu wiecej bledow nie ma

wypadanie zapłonu może być spowodowane zatkanym katalizatorem, być może tak jak kontrolka pokazuje właśnie on jest przyczyną, teraz jak jest zimno zdarza się że zamarza w nim woda. masz możliwość wjechać do garażu?
  • Poziom 9  
    tak mam mozliwosc wjechania do garazu , a jak to nie pomoze to co dalej ? wyciąc katalizator
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Jeszcze się nie spotkałem by zamarzłą woda w katalizatorze, nawet w aucie z LPG.
    Wiesz jaka jest temperatura katalizatora?
    Wiesz w ogóle co oznacza ten rysuneczek na środkowym wyświetlaczu - chyba nie skoro bierzesz się za pisanie takich głupot.
    Ten rysunek jest wynikiem wypadania zapłony a nie przyczyną.
  • Moderator Samochody
    grala1 napisał:
    Jeszcze się nie spotkałem by zamarzłą woda w katalizatorze, nawet w aucie z LPG.
    Wiesz jaka jest temperatura katalizatora?
    Wiesz w ogóle co oznacza ten rysuneczek na środkowym wyświetlaczu - chyba nie skoro bierzesz się za pisanie takich głupot.
    Ten rysunek jest wynikiem wypadania zapłony a nie przyczyną.

Co ja mam poradzić na to ze ty nigdy się z tym nie spotkałeś??:(
    Ja nie jednokrotnie..
  • Moderator Samochody
    szymitsu21 napisał:

Co ja mam poradzić na to ze ty nigdy się z tym nie spotkałeś??:(
    Ja nie jednokrotnie..

Chyba w jakiejś rzeczywistości alternatywnej. Katalizator lubi się zatkać sam z siebie - popękanym wsadem. Ponadto w tym wozidle katalizator stoi pionowo, zaraz pod kolektorem - czego by tam nie wlać, to wycieknie.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Po co to tłumaczyć jak są mądrzejsi.
    Nie potrafi wyciągnąć wniosków z podanych objawów i wymyśla jakieś teorie.

CheckOff napisał:
    autko zaczęło pracować jak traktor i na liczniku wyświetlił mi sie katalizator dojechałem do domu auto zgasiłem i już nie mogę uruchomić samochodu

Jak traktor czyli dla mnie oznacza że zaczęło przerywać, zapaliła się ikonka katalizatora, w pamięci zapisane błędy dotyczące wypadania zapłonów, auto nie odpala. Można się domyślić że chodzi o brak iskry spowodowany uszkodzoną cewką.

Zamarzła woda w katalizatorze który ma kilkaset stopni Celsjusza w czasie pracy silnika i jest zamontowany pionowo - gratuluje wyobraźni.

Pozwolę sobie jeszcze zacytować kolegę:
    non e vero italiano napisał:
    Acha-i przypominam- mechanik jest od drążków, prążków, sprzegieł i rozrządów, zaś sprawy elektryczne zostawia....... no komu?