Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LCD SAMSUNG LE32A656A1F

szymonmiron 15 Gru 2013 15:11 2016 8
  • #1 15 Gru 2013 15:11
    szymonmiron
    Poziom 6  

Witam wszystkich mam TV SAMSUNG LE32A656 i od kilku dni jestem nabywcą miniaturowego komputera o nazwie MINIX NEO G4 na systemie Android, który podłączając do telewizora przewodem HDMI zamienia go w multimedialne centrum rozrywki (Smart tv). Zapewniano mnie o tym, że potrzebny jest tylko tv posiadający gniazdo HDMI, lecz ku mojemu zaskoczeniu po poprawnym podłączeniu go do tv i przełączeniu na odpowiednie gniazdo na ekranie wyświetla się komunikat o wyszukiwaniu sygnału a po chwili brak sygnału. Oczywiście najpierw podejrzenia padły na nowe urządzenie więc udałem się do znajomego by sprawdzić je na innym tv, podłączyłem do LE40B550 i wszystko działa poprawnie tuż po przełączeniu na odpowiednie gniazdo pojawia się ekran uruchamiający a po kilku testach urządzenie działa znakomicie dla pewności test wykonałem na kilku innych tv nowej i starej generacji i wszystko super. Testowałem dla pewności inne rozdzielczości i tryb auto na MINIX i bez rezultatu na moim tv. Sprawdziłem go również przy użyciu innych przewodów HDMI włącznie z 3D i nic. Przystąpiłem zatem do sprawdzania wysłużonego już telewizora: ściągnąłem najnowszą aktualizację T-AMBPEUMD-1023.0 ze strony samsung, zainstalowałem wg. opisu-NIC, tak samo i po zresetowaniu go odłączając wszystkie przewody również zasilający. Do tej pory mój LE32A656 działał bez zarzutu do gniazd mam podłączone: nagrywarka, komputer, dvd i wszystko ok. Wszystkie gniazda działają. Proszę o pomoc bo oprócz cierpliwości wyczerpały mi się wszystkie pomysły. Miał być to prezent po choinkę dla żony i syna a święta już tuż tuż.

0 8
  • #2 15 Gru 2013 18:32
    grubs
    Poziom 32  

Sprawdzałeś na wszystkich gniazdach hdmi?

0
  • #3 15 Gru 2013 19:16
    szymonmiron
    Poziom 6  

tak podłączałem do wszystkich gniazd HDMI i nadal to samo

0
  • #4 15 Gru 2013 19:17
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

A w tv porty HDMI skonfigurowane prawidłowo, aktywne?.
    Możesz jeszcze zresetować Swój tv, i wtedy sprawdzić....

0
  • #5 15 Gru 2013 19:29
    szymonmiron
    Poziom 6  

wykonałem reset tak jak opisywano w innych postach czyli odłączyłem wszystkie przewody, również zasilający tak by zgasła lampka kontrolna włączyłem ponownie sam telewizor nie podłączając żadnych innych przewodów prócz zasilającego wykonałem reset w menu serwisowym włączyłem tv podłączyłem MINIX, przełączyłem na wybrany port HDMI i nadal to samo

0
  • #6 16 Gru 2013 09:42
    grubs
    Poziom 32  

Nie wiem w jakiej wersji masz kabelek HDMI dołączony do zestawu ale podejrzewam że 1.4
    Spróbował bym kabla w wersji 1.3.

0
  • #7 16 Gru 2013 12:35
    szymonmiron
    Poziom 6  

Co do przewodu dołączonego do urządzenia raczej może być to wersja 1.4 gdyż na przewodzie napisane jest iż posiada kanał Ethernet tylko kłopot tkwi w rozpoznaniu przewodu HDMI 1.3 mam kilka innych lecz na przewodach nie ma nic konkretnego, pożyczałem kilka innych ze sklepu i na nich również nic nie ma poza tymi dedykowanymi do urządzeń 3D. Wiem, że to temat stary ale jak na pierwszy rzut oka poznać czy to wersja1.3 i nie pomylić ich z 1.1, które pewnie posiadam. W postach, które czytałem nie znalazłem jasnej odpowiedzi.

0
  • #8 16 Gru 2013 13:56
    grubs
    Poziom 32  

No cóż jak próbowałeś różnych kabli to raczej nie tu będzie problem bo w zasadzie kabel w wersji 1.4 powinien być kompatybilny z gniazdem 1.3.
    1.3 to chyba standard HDMI z Ethernet w każdym razie nie hIGH sPEED
    A to nie idzie przypadkiem jeszcze przez przejściówkę z małego HDMI na duży?
    Wygląda na to że urządzenia nie są kompatybilne i nie zagrają razem.
    Możesz jeszcze udać się do jakiegoś sklepu i spróbować podłączyć urządzenie do modelu TV zbliżonego do twojego. A najlepiej takiego samego.

1
  • #9 31 Gru 2013 11:46
    szymonmiron
    Poziom 6  

Witam nie odzywałem się trochę, gdyż starałem się sprawdzić moje urządzenie na takim samym modelu tv jak mój i udało się znalazłem go lecz niestety bez powodzenia. Urządzenie nie działa a najwyraźniej TV SAMSUNG LE32A656 nie jest kompatybilne z urządzeniem MINIX NEO G4. Dziękuję wszystkim i pozdrawiam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo