Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Testo
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bambino 3 WG 263 - Wskaźnik EM84 jako poziom głośności/sygnału

15 Gru 2013 16:13 5322 13
 • Poziom 12  
  Witam szanownych specjalistów. Chciałbym się spytać odnośnie konstrukcji wzmacniacza gramofonu Bambino 3. Jako że mam sam gramofon ze wzmacniaczem, mam też samą płytkę z zasilaniem i chciałbym to wykorzystać jako wzmacniacz. Chcę więc podpiąć do niego wskaźnik- czy to poziomu sygnału czy głośności - obojętnie. Czy któryś ze schematów, które podaję w temacie są prawidłowe. Znalazłem je w sieci, chyba też u nas na forum już jakiś czas temu, a teraz planuję zrealizowanie. Na schemacie nie mam zaznaczonych mocy oporników, bo wokół EM84 o ile nie mylę się były jakoś 2MOhm... Druga sprawa jeden ze schematów zawiera diodę prostowniczą- czy wystarczy popularna 1n4007? Proszę o nasterowanie mnie na dobrą drogę i pozdrawiam wszystkich serdecznie.
  Bambino 3 WG 263 - Wskaźnik EM84 jako poziom głośności/sygnału Bambino 3 WG 263 - Wskaźnik EM84 jako poziom głośności/sygnału
 • Testo
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  1)http://www.ljplus.ru/img/a/n/anarchist_2001/EL36schem_rev1.GIF 2)http://cathodefollower.livejournal.com/18337.html#

  Dodano po 1 [godziny] 8 [minuty]:

  http://gzip.ru/vintage/stereo_usilitel_6f5p_6e1p.htm

  Dodano po 8 [minuty]:

  PS -Диоды 1N4007 имеют низкую максимальную частоту,их использовать не рекомендуется. Можно использовать любые высокочастотные диоды с рабочим напряжением не менее 50V.
 • Testo
 • Admin Grupy Retro
  scigacz220 napisał:
  Na schemacie nie mam zaznaczonych mocy oporników, bo wokół EM84 o ile nie mylę się były jakoś 2MOhm...

  Mocy nie wyraża się jednostką rezystancji.

  scigacz220 napisał:
  Druga sprawa jeden ze schematów zawiera diodę prostowniczą- czy wystarczy popularna 1n4007?

  Lepiej dać diodę Schottky'ego. Będzie miała mniejszy spadek napięcia w kierunku przewodzenia.
 • Poziom 12  
  Korzystając z podesłanych linków wybrałem ten schemacik: Bambino 3 WG 263 - Wskaźnik EM84 jako poziom głośności/sygnału

  Czyli jeśli dobrze rozumiem to napięcie daję wyprostowane z mostka prostowniczego wzmacniacz na ECL. Wejście sygnału daję najpierw na EM84 wg. schematu powyżej i jednocześnie na wzmacniacz tak? Dobrze rozumuję? Czy lepiej studiować inną możliwość. Bo na początku tematu mam schemat ale z wykorzystaniem lampy EBF89.
 • Admin Grupy Retro
  Wejście tego układu łączysz z anodą pentody mocy.
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  Анодное напряжение для индикатора возьмите со второго электролита после выпрямительного мостика,а входной сигнал с анода выходной лампы усилителя низкой частоты,но тогда показания индикатора будут зависеть от положения регулятора громкости.Для того ,чтобы показания индикатора не зависели от регулятора громкости,входной сигнал подайте с предварительного каскада,а уровень показаний отрегулируйте потенциометром.
 • Poziom 12  
  Wykonałem projekt ten z góry. Niestety mam problem, otóż paski są króciutkie i reagują przy regulacji potencjometrem, czyli również szybko dojdzie do przesterowania... Teraz takie ważne pytanie- czy robić jednak projekt z lampą EBF89?? Czy projekt na tranzystorze 546 bodajże?? Chciałbym żeby wskaźnik działał bez względu na stan potencjometra i żeby listki nie były zbyt krótkie, czy to wogóle wykonalne?? Pozdrawiam Kolegów.
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  Для того ,чтобы показания индикатора не зависели от положения регулятора громкости воспользуйтесь схемой с транзистором ВС546.Сигнал на вход индикатора подайте с регулятора громкости,а потенциометр индикатора R8 используйте 1 мом. http://www.solderingpoint.com/projects/indicator_tube/indicator_tube.php
 • Poziom 12  
  A Kolego Aksakal gdybym wykorzystał ten projekt: Bambino 3 WG 263 - Wskaźnik EM84 jako poziom głośności/sygnału

  Bo tamten projekt, który podrzuciłeś teraz link mam już wykonany tylko jeszcze nie uruchomiony. Co jednak gdybym uparł się na ten z lampą EBF?? Tam tylko po lewej stronie jest pin, który jest z niczym niepołączony, czyżby to masa czy po prostu wolny pin, nic tutaj nie wnoszący?
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  scigacz220 napisał:
  Bo tamten projekt, który podrzuciłeś teraz link mam już wykonany tylko jeszcze nie uruchomiony.


  No to zamiast pytać wziąłbym się za uruchomienie...

  scigacz220 napisał:
  Co jednak gdybym uparł się na ten z lampą EBF?? Tam tylko po lewej stronie jest pin, który jest z niczym niepołączony, czyżby to masa czy po prostu wolny pin, nic tutaj nie wnoszący?


  Który pin? Anoda lewej diody? Zgodnie z uznaniem możesz zewrzeć do katody lub zostawić nioepodłączon.
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  Этот проект тоже можно использовать,но подключение 2 дополнительных электронных ламп к блоку питания граммофона может заметно нагрузить его и напряжение накала ламп и анодное напряжение могут уменьшится.