Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka indesit WG 820 - pasek klinowy

piotr989 15 Gru 2013 17:20 1992 8
  • #1 15 Gru 2013 17:20
    piotr989
    Poziom 8  

Pralka ta sama jak we wcześniejszych postach,od poprzedniej naprawy było ok.Dzisiaj zaczęła głośno pracować,okazało się że jedna ze śrubek silnika poluzowała się,że wypadła.Skręciłem i jest dobrze,natomiast pasek ociera o plastikową obudowę bębna,na ośce silnika dałem pasek do samego tyłu,ociera trochę mniej,a jednak ociera i na sucho powstaje opór.

0 8
  • #2 15 Gru 2013 18:42
    brovar
    Poziom 18  

Sprawdź łożyska pralki - najprawdopodobniej są do wymiany. Bęben i ośka powinny sztywno siedzieć w łożyskach i nie mogą mieć luzu. Pasek powinien pracować na samym środku koła pasowego.

0
  • #3 16 Gru 2013 20:18
    piotr989
    Poziom 8  

Nie ma luzu na łożyskach,a mimo to pasek ucieka do końca koła od strony bębna.Nie leży na środku koła i trze o bęben.

0
  • #4 16 Gru 2013 20:27
    brovar
    Poziom 18  

A silnik nie wisi przypadkiem pod skosem?

0
  • #5 18 Gru 2013 18:09
    piotr989
    Poziom 8  

Ściągnąłem pasek,luzu na kole nie wyczuwam,natomiast obracając kołem kręci się nierówno.Patrząc na koło raz jest bliżej obudowy,a raz delikatnie oddalone.Czy może po ostatnim remoncie czegoś nie dobiłem(łożysk,obudowy tylnej).Jeżeli chodzi o silnik myślę że jest dobrze.

0
  • #6 18 Gru 2013 22:04
    brovar
    Poziom 18  

W tym wypadku są dwa wyjścia. Albo krzywa ośka bębna albo krzywe koło pasowe. Koło sprawdzisz kładąc je na równej posadce. Ośki raczej nie da się wyprostować, chyba że jest minimalnie skrzywiona.

0
  • #7 28 Gru 2013 00:40
    andrise
    Poziom 10  

Witam
    Przypnę się pod temat chyba nikt się nie obrazi,
    Mianowicie mam ten sam problem i tą samą pralkę może nie ten sam model ale Indesit.
    Babcia posiada pralkę 7 lat jak nie więcej, w każdym bądź razie chodzi o pasek który spadał z pralki kilkanaście razy go zakładałem ale w końcu zostały z niego same "nitki" więc kupiłem nowy założyłem i działało dobrze przez jakiś miesiąc i zaczęło się to samo już kilka razy go zakładałem dziś już nie mam siły,
    W czym jest problem, bęben jest troszkę krzywy widać od przodu, to koło gdzie się zakłada pasek też jest lekko krzywy, ale jak kupiłem pasek to nic się nie działo :D,
    Ktoś mi powie o co chodzi czy trzeba nową pralkę kupić ?? a może coś z tą śrubą jest co się to koło przekręca nie mam już pojęcia..

Dziękuje za odpowiedzi
    Pozdrawiam

0
  • #8 28 Gru 2013 08:46
    piotr989
    Poziom 8  

Założyłem pasek na koniec ośki silnika,pasek odsunął się od bębna,ale nie jest na środku koła koło raczej nie jest krzywe leżąc na równej posadzce.Póki co pierze jak się coś porobi będę rozbierał.

0
  • #9 28 Gru 2013 09:20
    andrise
    Poziom 10  

No ja właśnie też założyłem jeszcze raz pasek dokręciłem pasek i działa zobaczymy jak długo...

1